Математика 3 клас
За підручником А. Заїки, , С.Тарнавської (стор. 40 – 43)
Тема: ЧАСТИНИ ЦІЛОГО. УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ Й ЗАПИС частин. ДРІБ , чисельник, знаменник. Дріб З ЧИСЕЛЬНИКОМ 1.
Мета. Формування предметних компетентностей: на практичній основі ознайомити дітей зі звичайними дробами, виміряти та називати частину від цілого, розяснити суть понять «чисельник», «знаменник», «дріб».
Формування ключових компетентностей:
Ключові поняття, терміни, математичні компетентності.
Ціле, частини: рівні, нерівні. Дріб, чисельник, знаменник. Дріб з чисельником 1. Читання й запис частин.
Очікувані результати:
- тлумачить дріб як одну з рівних частин цілого,
пояснює суть понять «чисельник» і «знаменник» [4 МАО 2-4.2-10];
-читає і записує дроби [4 МАО 2-4.2-9];
- розрізняє геометричні фігури, визначає їх елементи [4 МАО 4-4.5-2];
- обґрунтовує цінність волонтерства [4 ГІО 4-8.2-3];
- діє з користю для себе та суспільства, оцінює можливі ризики [4 СЗО 3-1.4-3];
- робить вибір, орієнтуючись на доброчинність, і пояснює його [4 СЗО3-1.4-4]
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Математика - наука точна і серйозна.
І прожить без неї нам, навіть дня не можна.
Міркуємо - швидко, відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно, пишемо – гарно!
2.Математична розминка.
Гра «Я-вам, ви – мені»
8, !0, !, 6, 0
Записати результат множення числа 5
3. Актуалізація та корекція опорних знань
- Математичний диктант
1) Суму чисел 32 і 8 поділити на 40 (1)
2) знайти добуток чисел 15 і 1 (15)
3) різницю чисел 60 і 15 поділити на 9 (5)
4) суму чисел 90 і 35 помножити на 0 (0)
-Взаємоперевірка
3. Повідомлення теми та завдань уроку
№156 (за малюнком)
Встановлення теми та завдань
Очікувані результати:
4. Вивчення нового матеріалу. Формування наскрізних компетентностей
№157, висновок
Правило
Демонстрація круга, поділ на частини
5. Фізкультхвилинка
6. Первинне сприйняття
№158, 159 (усно)
7. Практична робота. Утворення й запис частин числа
№160
!) ділимо першу смужку на 2 рівні частини;
2) ділимо другу смужку на 3 частини;
3) ділимо третю смужку на 4 частини
Записуємо в зошит частинки та порівнюємо їх.
8. Розвиток математичних умінь.
- Задача 161 а
1 вагон – 50 місць
6 вагонів -?
Запис розв’язку задачі в зошит.
Потяг містить 6 вагонів. Яку частину займає один вагон?
9. Підсумок уроку.
- Поділ яблук на частини (одне – на половину, друге – на три частини, третє – на чотири частини). Запис частин дробом.
- Продовжіть речення:
Сьогодні на уроці я навчився …
Найбільше мені сподобалось …..
Я не знала, а тепер знаю …..
Д/з:№165, 166: