Урок математики
1 клас
Тема. Розв’язування задач.
Мета.
-
Формувати вміння і навички розв’язувати задачі.
-
Закріплювати очислювальні навички додавання і віднімання числа з переходом через десяток шляхом поділу числа на відповідні доданки.
-
Розвивати логічне мислення, закріплювати каліграфічне письмо.
-
Сприяти розвитку пам’яті, вміння аналізувати, робити висновки.
Хід уроку
Організаційний момент.
І сувора, й солов’їна
Математика- країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
-
Сьогодні нас чекає мандрівка в казку, а яку відгадайте.
Перед вовком не дрижав,
Від ведмедя не втікав,
А лисиці на зубок
Все ж попався… (Колобок).
Відправляємося разом з Колобком по математичним доріжкам.
Як будемо працювати, щоб урок пройшов успішно? (Разом, дружно, слухати один одного і вчителя, бути уважним, вміти домовлятись).
Ось назустріч Колобку Зайчик.
-
Якщо розв'яжеш завдання, далі сміло побіжиш.
Усний рахунок.
Завдання від Зайця (на екрані).
-
Так, ми виконали це завдання і ще в зайця є інше завдання.
Каліграфічна хвилинка.
-
Напиши, Колобку, найбільше число яке ти бачиш на екрані. Я побачу як ти вмієш писати.
Робота в парах.
Учні пишуть по 5 чисел, потім сусіди обмінюються зошитами, вибирають найкраще число і обводять олівцем.
Заєць відпускає Колобка.
Фізкультхвилинка. (відео)
Ось біжить Колобок по дорозі і зустрічає Вовка.
-
Колобок, Колобок, я тебе з'їм, якщо ти не виконаєш моє завдання.
-
Яку тему ми вивчали на попередньому уроці? Назви одним словом. (Задачі)
-
Слухай завдання.
Цікаві задачі. Мозковий штурм.
-
Ти, ще й я, ще й ми з тобою. Скільки всього нас? (2)
-
На день народження до мене прийшли друзі. Їх було троє. Дві тарілки вже на столі. Скільки ще тарілок треба поставити? (2)
-
Один зайчик три білочки прибирали в класі. Один зайчик і дві білочки пішли додому. Скільки тварин залишилося? Хто залишився? (Одна білочка).
-
Відпускаю Колобка. Виконали ви завдання правильно.
Фізкультхвилинка. (відео)
Знову він іде в дорогу, а назустріч клишоногий. Котиться Колобок і зустрічає Ведмедя.
-
Колобок, Колобок я тебе з'їм.
-
Діти врятуємо Колобка від ведмедя? Врятуємо.
Робота за підручником. (ст. 132, №2)
Що ти знаєш про такі задачі? Перевірка другої задачі.
Покотився Колобок радий радесенький, що в нього стільки друзів і всі йому допомагають.
-
А чий це рудий хвостик мелькає у кущах?
-
Діти, пам'ятаєте як закінчилася казка? Давайте змінимо кінцівку.
-
Лисичко, дай нам завдання.
Творча робота над задачею. Гра мікрофон.
Робота з підручником №3, ст. 132 (Діти підбирають своє число, розв'язують, перевіряємо.)
Підсумок уроку.
Колобка ми врятували, діду з бабою віддали.
-
Як ми працювали? (Дружно).
-
Без друга в житті туго. Як ти розумієш прислів'я?
-
Який настрій у Колобка?
-
Що ти йому можеш порадити?
-
Намалюй свій настрій, посміхнися.