Тема. Додавання і віднімання
Мета:
форування предметних компетентностей:
знаходження суми, різниці, пропущених чисел, порівняння довжин відрізків, побудова відрізків.
форування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати здатність приймати мету, яку ставить учитель,навички критичного мислення, контролювати й оцінювати свої результати;
соціальної: викликати бажання проявляти ініціативу, підтримувати та управляти власними взаєминами з іншими;
громадської: виховувати громадянина-патріота, викликати почуття любові до Батьківщини, рідного краю.
Очікувані результати навчання:
учень/учениця лічить за правилами лічби предмети навколишнього світу [2МАО1-4.2-1];
уживає в мовленні слово наступний, попередній уміє його визначати [2МАО1-4.1-2];
обчислює значення математичних виразів [2МАО 2-4.3-3];
уміє розв’язувати прості задачі [2МАО4-4.4-1];
розрізняє геометричні фігури за їхніми істотними ознаками [2МАО4-4.5-1];
моделює геометричні фігури за допомогою танграма [2МАО2-4.4-4.6-1]
Ресурси: підручник А.Заїка 1 кл., робочий зошит, презентація, цеглинки LEGO, картки для усних обчислень, картки для диференційованої роботи,танграм. Пазли «Карта України» — сайт журналу «Джміль»,— 2015.— № 1.) .
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організація класу
- У наш клас завітали гості щирі,
привітайте в добрий час
гостей усмішкою й миром.
У ч н і (разом) Доброго дня вам! Доброго дня нам!
Доброго дня всій Україні!
У ч и т е л ь Ось і дзвоник пролунав,
Вже навчання час настав.
У ч н і (разом) Щоб державі знадобитись,
Ми повинні добре вчитись —
Для могутності і слави
Української держави.
— Ви всі готові до сьогоднішнього уроку, тому можемо починати.
ІІ . Мотивація навчальної діяльності
— Народна мудрість каже: «Людину творить країна, країну будує людина». Щоб мудрим громадянином стати, потрібно добре математику знати.
Бажаю вам бути успішними, щоб досягти своєї мети.
ІІІ. Оголошення теми уроку .
— Сьогодні на уроці ми з вам здійснимо подорож . Подорожуючи, ми закріплюватимемо знання усної нумерації чисел; вправлятимемось у знаходженні суми і різниці та порівнянні відрізків, а також складанні та розв’язуванні задачі.
VІ. Актуалізація знань.
— Як називають числа при додаванні?
— Як називають результат дії віднімання?
— Як порівняти два числа?
— Яка фігура має чотири сторони?
— Яка фігура має три кути?
6 -5= 1(У) 4+6=10 (р) 5-3=2 (Ї) 8 – 5=3(о)
5+2=7 (к) 4+4=8(а) 4+ 2=6(н) 3+1=4(ю)
Подорожувати ми будемо потягом. Для цього нам треба купити квиток .
Обведіть кружечком числа менші за 5.
Запишіть нижче ряд чисел у порядку зростання.
(Слайд 2)
Під пісню «Чух-чух-чух» https://www.youtube.com/watch?v=Gkzi_kAe6a4 діти виконують руханку
VІІ. Робота над темою уроку.
- Але що це? Вітер розірвав нашу карту. Зможемо ми її зібрати?
1.Робота над задачею з цеглинками LEGO. (Учні показують відповідь цеглинкою відповідного кольору)
На пероні стояло 5 пасажирів, потім прийшло ще 2 пасажири. Скільки стояло на пероні людей?
У вагоні було 10 пасажирів. На зупинці вийшло 4. Скільки пасажирів залишилося у вагоні?
Поїзд складався з 6 вагонів потім приєднали ще 3. Скільки стало вагонів?
6 – Жовтий, 7 – червоний, 9- зелений.
Ми маємо центральну частину України.(закріплюємо на дошці) Зробимо зупинку в Києві. Що ви знаєте про це місто?(слайд 3. )
2.Повторення компонентів дії додавання. Робота з підручником.(с.72)
№ 1/72 (картка для Олександри)
Випишіть вирази на додавання і обчисліть їх.
Перевірка. Діти міняються в парах і перевіряють виконану роботу.
Ми маємо західну частину України.(закріплюємо на дошці) Зробимо зупинку у Львові. (слайд4. з краєвидами)
Українці люблять танцювати і співати. Ми зробимо зупиночку і також відпочинемо.
3 Фізкультхвилинка. Вверх, вниз (музична).
Руки вгору, руки вниз
Раз-два-три, не помились,
У долоні, хлоп-хлоп,
І ногами топ-топ.
Мов годинник зробим так:
Тік-так, тік-так.
Тихо сіли на стільці
Я скажу вам «Молодці!»
Ми маємо східну частину України.(закріплюємо на дошці) Зробимо зупинку .в першій столиці України - Харкові (слайд5)
Ми маємо південну частину України.(закріплюємо на дошці). Зробимо зупинку в Одесі.Чому нам близьке це місто? (слайд з краєвидами)
5. . Порівняння довжин відрізків. Побудова відрізків. № 4/72
- Якими мірками (одиницями довжини) можна виміряти довжину відрізка, зображеного на аркуші паперу?
- Яка довжина відрізка АВ? Відрізка СD? Який відрізок довший? На скільки сантиметрів?
- Побудуйте відрізки заданої довжини з коментуванням
Г ра «Танграм»
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія
Продовжте речення.
Було цікаво...
Тепер я можу...
Відкритий урок математики
проведений в 1 класі на тему:
«Додавання і віднімання»
Вчитель початкових класів
Могетич Світлана Григорівна