Тема: «Утворення числа 11. Десятковий склад».
Мета:
Освітня:
Корекційно-розвиваюча:
Корекційно-виховна:
Словник: один десяток, одинадцять;
Тип уроку: засвоєння нового матеріалу.
Обладнання: картки з цифрами, олівець синій і червоний, аркуш паперу, кубики 11 шт., картинки: «Оленка та Зайчик», «10 цукерок», «11 яблук», «Цифра 11», «Будинок числа 11».
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА.
1.1. Організаційний момент.
Вчитель:
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
1.2. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку.
Вправа «Різнокольорове намисто»
Вчитель: Дітки, зараз ми будемо малювати намисто для мами. Візьміть аркуш паперу, червоний та синій олівець. Я буду говорити скільки потрібно намалювати намистинок і якого кольору, а ви в цей час малювати.
Вчитель:
Вчитель: Всі встигли? Намистинки з’єднайте лінією. Покажіть що у вас вийшло.
(Діти показують малюнок з різнокольоровими намистом)
Вчитель: Молодці! Яке гарне намисто для мами у нас вийшло.
1.2. Перевірка домашнього завдання.
1.3. Усний рахунок.
Вправа «Сусідні числа»
Вчитель: Діти, зараз я буду показувати вам картки з числами. Вам потрібно назвати сусідів цього числа. Наприклад: цифра 4 сусідні числа 3 і 5.
Вчитель:
(Учні називають по черзі цифру та її сусідів)
1.4. Актуалізація набутих знань
Вправа «Математична розминка»
Вчитель:
Порахуйте від 1 до 10.
Яке число після 7.
Число 8 збільшити на 2.
Число 3 зменшити на 2.
(Відповідь дітей)
Вправа «Допоможіть Оленці та Зайчику»
Вчитель: Діти уважно подивіться на картинку? Що ви на ній бачите?
(Відповідь учнів)
Вчитель: На картинйі Оленка та Зайчик і їм потрібна наша допомога.
Треба визначити більше зірочок чи морквинок. Давайте порахуємо разом. Скільки зірочок?
(Учні рахують разом з педагогом)
Вчитель: 1… 2… 3… 4… 5… 6…. Зірочок 6. А скільки морквинок?
Вчитель: 1… 2… 3… 4… 5… 6… 7…. Морквинок 7. Що більше зірочок чи морквинок?
(Діти разом з педагогом визначають чого більше)
1.5. Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель: Сьогодні ми помандруємо в країну Математики і там познайомимося з новим числом та дізнаємося з яких чисел воно складається. Дітки, ви готові.
(Відповідь дітей)
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА.
2.1. Повідомлення нових знань.
Вчитель: Разом ми сідаємо в потяг і їдемо в країну Математики. Повторюємо разом ту-туф, ту-туф. Поїхаи!
Перша зупинки – «Пригадай»
Вчитель: Ми потрапили до першої зупинки – «Пригадай». І тут нас очікує цікаве завдання. Учні, порахуйте кубики. Я показую а ви рахуєте разом.
(Діти рахують кубики і з’ясовують що їх 10)
Вчитель: Пригадуємо, 10 одиниць – 1 десяток. Порахуйте скільки цукерок.
(Відповідь учнів)
Вчитель: Так, вірно! 10 цукерок, а 10 цукерок це скільки десятків?
(Відповідь дітей)
Вчитель: Молодці! Ми відправляємося на наступну зупинку. Повторюємо разом ту-туф, ту-туф. Поїхали!
Зупинка друга – «Нове знайомство»
Вчитель: Ми приїхали на нову зупинку, а вона називається «Нове знайомство». Цікаво з ким ми познайомимося.
(Вчитель показує картинку з числом 11)
Вчитель: Ой, а хто це? Дітки, давайте разом дізнаємося. Подивіться у нас є 1 десяток кубиків, а тепер ми утворимо нове число. Покладемо на кубики ще 1 кубик.
(Педагог кладе 1 кубик)
Вчитель: Ми поклали 1 кубик на 1десяток. Отримали нове число одинадцять. Поварюємо.
(Учні повторюють за педагогом, самостійно, по черзі)
(Вчитель пише на дошці число 11)
Вчитель: От ми і познайомилися з новим числом 11. Воно складається з 1 десятка і 1 одиниці. З чого складається число 11?
(Відповідь дітей)
Вчитель: Скільки десятків? Скільки одиниць?
(Відповідь дітей)
Вчитель: Діти, число 11 двоцифрове. Бо складається з двох чисел. Число 11 одноцифрове чи двоцифрове?
(Відповідь дітей)
Вчитель: Дітки втомилися, тож потрібно нам порухатися гарненько. Тож встаємо з своїх місць.
Фізкультхвилинка
Раз, два, три, чотири –
Наші руки, ніби крила.
Полетіли, полетіли,
Раз – присіли, два – присіли.
На рахунок: раз, два, три
Пострибаєм разом ми.
А скажу: чотири, п’ять –
Наші ніжки побіжать.
Вчитель: Яке число ми вивчили?
(Відповідь дітей)
Вчитель: Молодці! Нам потрібно вирушати далі тож сідаємо в потяг. Їдимо.
Зупинка третя – «Склад числа»
Вчитель: Ми звами приїхали до цікавої зупинки. Де дізнаємося з яких чисел складається 11.
Вчитель: Погляньте на домик числа 11. З яких чисел складається 11.
(Учні повторюють за педагогом, самостійно, по черзі)
2.2. Первинне закріплення і корекція.
Зупинка четверта – «Кінцева»
Вчитель: Скільки яблуків лежить на столі?
(Учні рахують і з’ясовують 11 яблук)
Вчитель: З чого складається число? Скільки десятків? Скільки одиниць?
(Відповідь дітей)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
3.1. Підсумок уроку.
Вчитель: Дітки, вам сподобався урок?
Вчитель: Що ви дізналися нового?
Вчитель: Вчитель: Скажіть, яке число ми вивчали сьогодні?
Вчитель: Скільки містить десятків число 11? Скільки одиниць? Число 11 одноцифрове? Чому? Як можна утворити число 11?
3.2. Домашнє завдання
Наочний матеріал до уроку
Вправа «Сусідні числа»
Вправа «Допоможіть Оленці та Зайчику»
Перша зупинки – «Пригадай»
Зупинка друга – «Нове знайомство»
Зупинка третя – «Склад числа»
Зупинка четверта – «Кінцева»