ХЕНДМЕЙД – МИСТЕЦТВО СТВОРЮВАТИ РЕЧІ З ПОЗИТИВНОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ
1.1. Хендмейд — оригінальні речі ручної роботи.
Люди з давніх-давен щось майструють, коли не було фабрик і заводів з виготовлення одягу, прикрас, предметів побуту, людські потреби в подібній продукції все ж існували, і більш того, постійно росли. Людям нічого не залишалося, як майструвати все своїми руками - в світі панував хендмейд!
Хендмейд(" handmade ") - дослівно з англійської «зроблено вручну» або просто - рукоділля. Це спосіб самовираження, це задоволення та відмінні ліки від нудьги і щоденності.
Хендмейд – це мистецтво створювати речі, що несуть в собі позитивну енергетику та чудовий настрій. Такий ефект досягається через те, що хендмейдом займаються тільки ті люди, які дійсно люблять цю справу. Найчастіше, речі хендмейд існують в одному екземплярі і є абсолютно унікальними. Навіть якщо майстер створить декілька речей, вони ніколи не будуть схожими одне на одне.
З плином часу розвивалася автоматизація, проте цінні вміння шити, вишивати, ліпити, виточувати передавалися з покоління в покоління. Ці корисні навички використовувалися частково для заробітку, задоволення, для створення власного красивого і зручною життя, а також для забезпечення можливості дарувати друзям і близьким незвичайні подарунки.
Ще не так давно в нашій країні було надзвичайно складно купити необхідні речі в магазинах, або через їх дефіцит, або через дорожнечу. І знову на допомогу прийшов хендмейд - можливість змайструвати, зшити, виготовити щось своїми руками.
В індустріальному ХХ столітті попит на речі ручної роботи був майже відсутній. Навіщо щось майструвати, якщо можна купити в магазині? Інтерес до рукоділля тимчасово відродився лише за часів тотального радянського дефіциту. Жінки масово шили, в'язали і вишивали, щоб хоч якось одягнутися і прикрасити оселі. У нашій культурі рукоділля було суто жіночою справою, призначалось для того, щоб з користю проводити вільний час
Саме з Заходу прийшла мода на хендмейд в XXI столітті. Втомившись від однотипних промислових предметів, люди все частіше купують речі ручної роботи.
Зараз ситуація, звичайно, змінилася. У магазинах можна без зусиль відшукати прикольні подарунки і оригінальні речі різного кольору, форми, якості і вартості. Однак від речей ручної роботи людство відмовлятися зовсім не збирається.
Сьогодні хендмейд - це унікальна можливість виразити себе, свою індивідуальність, стати володарем саме такої речі, якої б вам хотілося. Саме за це речі ручної роботи цінуються дуже високо - вони насичують наше життя фарбами, піднімають настрій і відрізняють вас від інших людей. Крім того, дивовижні подарунки ручної роботи радують нас набагато більше, ніж речі масового виробництва, адже майстер вкладає в них не тільки свою майстерність і фантазію, а й душу.
Хендмейд - це спосіб заявити про свою індивідуальність і показати своє естетичне бачення світу.
1.2. Плюси і мінуси хендмейд
Як будь-яка діяльність, хендмейд має свої позитивні і негативні сторони. Головний мінус - досить дорогі витратні матеріали та інструменти. На перших порах хендмейд вимагає чималих вкладень, а людям часом важко пояснити, чому якась «дрібничка з двох стрічок» коштує так дорого.
Однак плюсів у хендмейд все-таки більше, до того ж вони є набагато вагомішим.
впевненості у власних силах.
Ви можете вибрати заняття за своїм темпераментом і здібностями. Є безліч способом вчитися і удосконалюватися - це і майстер-класи, і інформація в інтернеті, і безліч спеціальної літератури, це досвід наших мам і бабусь.
Французький скульптор Огюст Роден вважав, що світ буде щасливий тільки тоді, коли у кожної людини буде душа художника. Інакше кажучи, коли кожен буде знаходити радість в своїй праці.
Щоб вибрати цікаві хенд мейд ідеї до душі і досягти в цій справі успіху, необхідно дізнатися які види ручної праці існують? Їх досить багато, зустрічаються заняття, відомі нам з самого дитинства, такі як шиття, в'язання, випалювання, але існують і досить екзотичні, що прийшли до нас з інших країн. Познайомившись з різними видами творчої діяльності, можна вибрати справу до душі.
1.3. Перелік популярних видів хендмейд
Карвінг – ( в перекладі з англійської – «різати, вирізати») — мистецтво художнього різьблення по овочах і фруктах, що зародилось багато років тому на Сході, й за тисячі років стало частиною національних традицій. Майстри карвінга передавали свої знання у спадок.
Батик – це техніка розпису по тканині за допомогою воску та барвників, поширена особливо в Індонезії та на Філіппінах, а також у країнах Південно Східної та Східної Азії.
Вітраж – прозорі картини та малюнки, що виконуються на склі або навіть зі скла. Використовується як прикраса дверей, вікон, ліхтарів.
Квілінг – мистецтво виготовлення різноманітних композицій з тонких різнокольорових паперових стрічок, скручених по спіралі спеціальним способом.
В’язання ( гачком та на спицях) – процес виготовлення виробів з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі й з'єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок, спиці, голка) або на спеціальній машині.
Амігурумі – японське мистецтво в'язання на спицях або гачком маленьких м'яких звірят і людиноподібних істот.
Бісероплетіння – різновид декоративно-ужиткового мистецтва який полягає у нанизуванні бісеру - маленьких скляних намистин різних форм, розмірів і кольорів на нитку чи інший матеріал.
Печворк (від англ. patchwork - ковдра, покривало, виріб із різнокольорових клаптів) – це клаптеве шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби створюються за принципом мозаїки, коли при зшиванні різнокольорових клаптиків тканини утворюється єдине полотно з різноманітними візерунками, картинами і навіть фактурою.
Твістінг – це створення різних фігурок і повітряних куль. Довгі кульки призначені спеціально для моделювання різних виробів. Виявляється, що історія твистинга йде своїм корінням в далекі-далекі часи. Ще ацтеки вдували в кишки тварин повітря, а потім робили з них різні фігурки.
Декупаж (фр. від découper — «вирізати») — техніка декорування різних предметів, заснована на приєднанні малюнка, картини або орнаменту (зазвичай вирізаного) до предмета і подальшому покритті отриманої композиції лаком заради збереження, довговічності і особливого візуального ефекту. При виконанні роботи в даній техніці, спочатку вирізають надрукований малюнок на папері, а вже потім приклеюють його на виріб, який треба задекорувати.
Мило ручної роботи – виготовлення домашнього мила давно знайшло своє місце серед інших видів хендмейд.
Скрапбу́кінг, скрепбукінг (англ. Scrapbooking, від англ. Scrapbook: scrap — вирізка, book — книга, букв. «книга з вирізок») — вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні та оформленні сімейних або особистих фотоальбомів. Основна ідея скрапбукінгу — зберегти фотографії та інші пам'ятні речі про які-небудь події на тривалий термін для майбутніх поколінь.
Фелтінг – техніка рукоділля, в результаті якої за допомогою спеціально підготовленої вовни створюються об’ємні іграшки, декоративні елементи та аксесуари, одяг.
Топіарій ( « дерево щастя» або « європейське дерево») – це прикраса з серії hand-made, яка представляє собою штучне, трохи фантастичне дерево. Воно являє собою декоративне рукодільні творіння, «посаджене» в квітковий горщик, з кроною круглої форми. Їх роблять різних розмірів та з будь-яких матеріалів.
Ошибана – різновид флористики, виготовлення картин з природних матеріалів — листя, квітів, пуху.
Ниткова графіка (варіанти назви: ізонитка, зображення ниткою, нитяний дизайн) — графічна техніка отримання зображення на картоні чи іншому твердому матеріалі. Ниткову графіку також інколи називають ізографіка або вишивка на картоні
Кандзаші – традиційна національна японська зачіска; цю назву також мають прикраси і засоби для укладання волосся. Зараз словом «кандзаші» називають ще і техніку виготовлення квітів із складених клаптиків тканини, яка традиційно називається цумамі-кандзаші, а також так називають самі квіти і вироби, що зроблені на основі такої техніки.
Макраме – мистецтво вузликового плетіння з товстих кручених ниток або шнурів.
Шиття – вид ручної праці. Являє собою створення на матеріалі (тканині, шкірі) стібків і швів за допомогою голки й ниток, волосінні тощо. Одна з найдавніших технологій виробництва, що виникла ще в кам'яній добі.
Ікебана – традиційне мистецтво аранжування квітів у Японії: складання квіткових композицій з живих квітів, сухоцвітів, гілочок.
Гільйошування – обробка виробів ажурним мереживом та виготовлення аплікацій випалюванням на тканині за допомогою спеціального апарату, створення оригінальних малюнків та орнаментів.
Фуросікі – це японська техніка складання тканини. Можна сказати, пластичне орігамі з тканини, використовується для створення упаковки для подарунків.
Світ – дизайн – це складання оригінальних композицій зі всіляких солодощів, найчастіше, з цукерок.