6 грудня 1999 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила період з 4 до 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу з тим, щоб відзначати той внесок, який робить космічна наука та техніка у поліпшення добробуту людини.
Було прийнято рішення встановити Всесвітній тиждень космосу, включивши у нього дві важливі дати в історії освоєння космосу - 4 жовтня 1957 р., коли СРСР вперше в світі здійснив запуск першого штучного супутника Землі,
Його запустили о 10-29 за московським часом в Радянському Союзі запущено перший у світі штучний супутник Землі, який за 92 дні, здійснив 1440 обертів, а його радіопередавачі працювали протягом двох тижнів після старту і В січні 1958 року супутник почав відхилятись від орбіти і, очевидно, увійшовши в земну атмосферу, згорів.
10 жовтня, вступив в силу Договір про принципи діяльності держав з дослідження та використання космічного простору. Є основою міжнародного космічного права. Договір підписали Сполучені Штати Америки, Велика Британія і Радянський Союз 27 січня 1967 року, набув чинності 10 жовтня 1967 року. Станом на жовтень 2017 року 100 країн є державами-учасницями Договору,
Договір про космос визначає основні правові рамки міжнародного космічного права. Серед принципів, заборона для держав-учасниць розміщення ядерної зброї або будь-якої іншої зброї масового знищення на орбіті Землі, установки її на Місяці або будь-якому іншому небесному тілі, або на станції в космічному просторі.
Цей договір обмежує використання Місяця та інших небесних тіл тільки в мирних цілях і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд і укріплень.
Всесвітній тиждень космосу – це міжнародне святкування космосу. Впродовж Всесвітнього тижня космосу заходи та освітницькі програми проводяться по всьому світу, а також в інтернеті, просвіщаючи публіку щодо космосу.