Тема уроку № 36: Створення, збереження, відкривання та друк публікацій
Мета уроку:
навчальна: познайомити учнів з діями щодо створення, збереження, відкривання публікацій та формування відповідних навичок та вмінь; опанування учнями особливостей друку публікацій.
розвивальна: розвиток наочно-дійового мислення, предметного сприйняття; вміння концентрувати увагу, розвиток зорової та механічної пам’яті, творчої уяви, позитивних інтелектуальних почуттів.
виховна: виховання пізнавального інтересу до предмета; виховання інформаційної культури, культури ведення зошита; сприяти розвитку вміння співпрацювати та брати особисту відповідальність за результати роботи на уроці; формування відчуття смаку та стилю.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп’ютер, аркуші для інформатичного диктанту
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, середовище для створення публікацій
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
Комп'ютер видає тільки те,
що в нього ввели. Секрет успіху –
не інформація, але люди
Лі Якокка, американський менеджер і промисловець, президент «Ford Motor Company», винахідник «Форд Мустанг»
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
І Організаційний момент
Привітання вчителя:
Перевірка присутніх
Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо
|
Учні висловлюють припущення
|
ІІ Перевірка домашнього завдання
|
Діти розповідають про виконане домашнє завдання та коментують відповіді однокласників |
ІІІ Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів
|
Учні створюють кластери
|
ІV Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку
|
Учні фіксують тему уроку у зошитах |
V Фізкультхвилинка |
|
VІ Первинне закріплення знань
Інформатичний диктант
Учитель зачитує початок речення, учні мають дописати на аркушах його завершення.
Орієнтовні завдання:
|
Учні записують на аркушах відповіді
|
VІІ Практична робота учнів за ПК
Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи
Групова робота (кількість груп співпадає з кількістю комп’ютерів у кабінеті)
Завдання: (кожна група отримує завдання № 1 та № 2 за підсумками жеребкування, завдання № 3 та № 4 виконують всі)
Завдання № 1. Створіть буклет за однією з тем:
вихідний матеріал (текстовий файл та зображення за тематикою) знаходиться в папці Завдання для уроку/ Ким бути (на Робочому столі)
вихідний матеріал (текстовий файл та зображення за тематикою) знаходиться в папці Завдання для уроку/ Збережемо природу (на Робочому столі)
Збережіть буклет під им’ям Буклет. pub
Завдання № 2. Створіть візитні картки для кожного учасника групи на основі шаблону.
Збережіть візитні картки на своїй флешці під ім’ям Візитка картка .pub
Завдання № 3. Створіть календар на будь-який місяць поточного року на основі шаблону.
Збережіть календар на своїй флешці під им’ям Календар.pub та роздрукуйте його
Аналіз та коментування учителем результатів практичної роботи
|
Учні формулюють правила
Групове виконання учнями практичної роботи
|
VIII Підсумки уроку та рефлексія
Вправа «Вибір» Учитель пропонує учням поставити позначку «+» на лінії в тому місці, яке відображає їхнє відношення до заняття та ступінь активності на уроці:
цікавим ____________________ нудним
багато чому ________________ мало чому
уважно ___________________ неуважно
часто ____________________ рідко
задоволений ______________ не задоволений
Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем. |
Учні відповідають на питання, висловлюють особисте ставлення |
IХ Домашнє завдання __________________________________________________________ Творче: розробити ескіз та створити електронну візитку собі чи одному з батьків. |
|