Материки, океани і частини світу на географічних картах.

Про матеріал
Розробка уроку з предмету ЯДС на тему "Материки, океани і частини світу на географічних картах"
Перегляд файлу

Сергіївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Андріївської сільської ради

Краматорського району

 Донецької області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Материки, океани і частини світу на географічних картах

Конспект уроку з предмету “Я досліджую світ”

 

 

          підготувала вчитель початкових класів

Василенко Марина Миколаївна

 

2023  н. р.

Мета: Формувати ключові компетентності:

уміння вчитися: формувати вміння самоорганізовуватися, контролювати свою освітню діяльність, орієнтуватися у часі та берегти його, проявляти зацікавленість у навчанні;

інформаційно-комунікативну: розвивати вміння здобувати нові знання, відстоювати свою думку, залучати до роботи з різними джерелами інформації;

соціальну: удосконалювати навички продуктивної співпраці з різними партнерами у команді та ініціативність);

загальнокультурну: формувати культуру міжособистісного спілкування; мовну:формувати мовленнєві здібності, любов до рідної мови.

Формувати предметні компетентності:

навчальну: вчити дітей знаходити на мапі материки, підкреслюючи їх особливості; користуватися додатковою літературою для визначення географічного положення, клімату, рослинного та тваринного світу континентів;

розвивальну: розвивати просторову уяву, пізнавальний інтерес, увагу, спостережливість, мовлення, зорову та слухову пам’ять, критичне мислення; виховну: виховувати інтерес до географічних знань, бережливе ставлення до природи, екологічну свідомість.

Обладнання:  підручник «Я досліджую світ» Т. Гільбер (2 частина),  мультимедійний комплект (презентація), глобус, ілюстрації за темою, географічна карта, контурна карта, схеми.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

 Доброго дня діти сьогодні ми з вами відправляємось у цікаву подорож. І перш ніж відправлятися до подорожі, що ми з вами зробимо? (привітаємося)

Вправа «Рукостискання» (діти по черзі тиснуть руку один одному і вітаються) - Доброго зимового ранку, Вадимку!...

2. Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (відповіді дітей)

3. Фенологічні спостереження

Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі:

- А яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Яке сьогодні число?

- Яким було вранці небо, коли ми йшли до школи?

- Що стосовно опадів?

- Кому відома температура повітря?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Діти, ми  вирушаємо з вами у кругосвітню подорож. Я сподіваюся ця подорож для вас виявиться найцікавішою та пізнавальною. У вас на партах лежать листочки зі словом “материки”.  Пропоную підібрати вам  якості, які вам допоможуть  у сьогоднішній подорожі.

1. Вправа  “Якості”

М – мудрі,

А – активні,

Т – творчі,

Е – емоційні,

Р – розумні,

И

Ккмітливі, креативні.

 

 

1. Асоціативний кущ до слова МАТЕРИКИ.

  •  - Візьміть листочки, які лежать у вас на партах, і напишіть на них те, що найбільше асоціюється зі словом МАТЕРИКИ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(діти складають асоціативний кущ)

ІІІ. Сприймання нового матеріалу.

1. Повідомлення теми .

 Отже, діти сьогодні ми мандруємо по материках і океанах нашої планети, навчимося показувати їх на географічних картах. (Слайд 1)

2. Бесіда з елементами розповіді.

- Яку форму має наша планета?

-Які докази цього  ми знаємо?

- Що я тримаю у руках? (Глобус)

- Що таке глобус? (Модель Землі)

 3. Гра «Шифрувальник» (зашифроване слово має комбінацію із цифр, діти відгадують зашифроване слово) (Слайд 2)

Зашифроване слово:  3 2  5  8 1 6 7 6

Р

А

М

Ш

Т

И

К

Е

1

2

3

4

5

6

7

8

МАТЕРИКИ

4. Формування  поняття «Океан» (Слайд 3)

Випереджаюче навчання (напередодні уроку діти отримали завдання  підібрати матеріал про океани та материки і зробити повідомлення на уроці).  (Слайд 4 - 14)

Ось ми і відвідали всі материки.

–Скільки всього є материків?(6)

 Повторимо, де ми побували: Євразія, Австралія, Африка, Південна Америка, Північна Америка, Антарктида.

VІ. Фізкультхвилинка. (Слайд 15)

 

 

 

V. Вичення найцікавіших фактів про материки.

1. Інтерактивна технологія «Ажурна пилка». (Слайд 16)

  • Що вас найбільше вразило?
  • На якому материку знаходиться Україна?
  1. Робота в в групах. Гра в  «Впізнай материк за відео» (Слайд 17)

VІ. Усвідомлення нового матеріалу.

 

1. Бесіда.

Весь суходіл поверхні Землі поділяють не лише на материки , а й на частини світу. Їх часто плутають. Можливо, тому, що частин світу, як і материків, шість. Поняття «материки» і «частини світу» різні за змістом і за часом виникнення.

      Люди стали значно раніше ділити суходіл на частини світу, ніж на материки. Частини світу- це ділянки суші, виділені вченими на основі знань про  історію культуру, географію цих районів Землі. Кількість частин світу змінювалася  залежно від того як людина , вивчаючи планету, відкривала щодалі нові й нові землі. Зараз виділяють шість частин світу: Європа, Азія, Америка, Африка, Австралія, Антарктида.

   ( показати на карті  Частини світу)

2.  Робота в парах

1.  З поданих географічних назв  позначте тільки материки.

Європа (–) Євразія (+) Америка (–) Північна Америка (+)

2. Які частини світу перетинають екватор?

Позначте потрібне. Азія (–) Африка (+) Америка (+) Австралія (–) Європа (–) Антарктида (–)

3. Робота  в парах (робота з контурною картою)

Практичне завдання:

І парі- нанести на  контурну карту назв материків і

ІІ парі - нанести і підписати океани, які омивають їхні береги.

VІІ. Узагальнення і систематизація закріплених знань.

1. Робота в групах. Розгадайте ребуси. Кожна група має аркуші з ребусами. Ребуси діти відгадують та ще краще засвоюють інформацію на уроці.

І група  - материк Євразія, Австралія та Південна Америка

ІІ група  - Північна Америка, Африка та Антарктида

2. Інтерактивна вправа “Знайди правильне слово” .(Слайд 18)

- найбільшу частину Землі охоплює суходіл або вода

- Україна розміщена у східній або західній півкулі

- найбільшими водними просторами є  моря  чи океани

- суходіл розділений на п'ять або шість материків.

3.  Інтерактивна вправа “Материки” (Слайд 19)

 

 

 

VІІІ. Підбиття підсумків.

1. Визначення результатів очікування

1. Які материки розташовані в Східній півкулі, а які – у Західній?

2. Який океан розташований найближче до України?

3. Поясніть відмінність між частинами світу й материками.

4. На якому материку ви хотіли б побувати? Чому?

 Ось і  закінчився наш урок діти, і подорож океанами та материками. Ми усі гарно попрацювали, дізналися багато цікавого та нового.

2. Вправа «Емоційна ромашка».(Слайд 20)

Діти оцініть свою роботу на уроці. Дайте відповіді цеглинками LEGO.

ІХ. Домашнє завдання. (Слайд 21)

1. Повторити тему на с. 3- 5.

2. Переглянути відео про океани (скануючи QR- код).

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
16 березня 2023
Переглядів
737
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку