Майбутнє світу - в руках нинішніх школярів

Про матеріал
Година спілкування присвячена до Дня миру. Використано вірші про мир і всесвітні документи про права людини
Перегляд файлу

Тема: «МАЙБУТНЄ СВІТУ – В РУКАХ НИНІШНІХ ШКОЛЯРІВ».

Мета: розширити знання учнів про Україну як землю,на якій ми живемо; ознайомити зі змістом Декларації і програми дій у галузі культури миру; сприяти вихованню активної життєвої позиції громадянина й патріота України; виховувати прагнення жити разом у дусі миру і співробітництва, що є головною умовою подальшого розвитку сучасного цивілізованого світу, почуття патріотизму, бажання жити в мирі, турботу про майбутнє світу; розвивати мову, мислення, пам'ять, творчі здібності,

Обладнання: всесвітні документи про права людини, грамзапис пісні «Дитинство», виставка «Я малюю світ».

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

– Ми знаємо, що ООН – міжнародна організація, яка створена 1945 року з метою підтримання й укріплення миру, безпеки і співробітництва між народами. За роки роботи ООН прийняла декілька міжнародних документів про права людини.

– Які документи ви вже знаєте?

  1.  Читання і показ документів учням
  2. «Моя промова в ООН»

– Якби ви були представниками України в ООН, що б ви хотіли сказати? (Діти висловлюють свої думки.)

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Учитель. Прочитаємо тему уроку. («Майбутнє світу – в руках нинішніх школярів»)

13 вересня 1999 року ООН прийняла Декларацію і програму дій у галузі культури миру.

У статуті ООН з питань освіти записано: «Думка про війну виникає в розумі людей, тому у свідомості людей треба вкорінити ідею захисту миру».

–Як ви вважаєте, чому так записано?

–Для чого дорослі це зробили це?

 

ІІІ. Робота над новим матеріалом

Учитель. Наші діти – веселі і бешкетливі, сумні і смішні, а іноді не за віком серйозні, наповнюють життя змістом, приємними турботами.

–Якби люди з’явились на світ дорослими, якою була б наша планета?

–Чи були б моря такими синіми?

–Гори – височенними?

–Ліси – таємничими?

–Чи шумів би затишно дощ, а сонце тішило теплом і світлом?

–Земля без дітей?... Ні, не уявити цього. Тому й звучить упродовж багатьох років у нашому житті гасло: «Мир – дітям планети Земля!».

  1. Декламування віршів

1-й учень

Світ барвистий, веселковий,

Різно-різнокольоровий,

Мов народжений красою,

Наче скроплений росою.

В чистих барвах, як обнова, –

Вся планета кольорова.

І на ній веселі діти

В мирі, дружбі хочуть жити.

 

2-й учень

Літери мальовані на кульках несемо.

В Ігоря кулька з літерою «М».

Вирветься ниточка – спробуй злови!

 

3-й учень

Кулька в Галинки з літерою «и».

Навіть Рома жартома голову здер,

Кулька з нього з літерою «р».

 

4-й учень

Кульки піднялися

У небесну шир –

Дружно злітає вічне слово «Мир».

 

5-й учень

Скрізь хай буде сонечко, не гуркоче грім.

Миру бажаємо людям усім!

 

6-й учень

Коли оглянути весь світ з вершини синіх гір

І крикнути: – Люди на землі,

Озвіться, хто за мир?!

Помчать слова ці сто вітрів за гори і ліси,

І враз з усіх земних країв озвуться голоси.

 

 

 

7-й учень

За мир! – підхоплять школярі на сотнях різних мов.

З дітьми всіх країн і я, і ти,

Під сонцем в дружбі хочемо зростати.

Та можуть в цьому нам допомогти

Лише дорослі – наші мами й тата…

 

8-й учень

Сійте усмішки, сонцем зігріті,

Миру і щастя всім дітям на світі.

 

9-й учень

Нехай на світі спокій буде

Сьогодні! Завтра! Назавжди!

І хай літають завжди журавлі.

І колоски видзвонюють налиті.

Ми за те, щоб мир був на землі

Для всіх дітей на цілім світі.

В нас планета не тісна – це усім відомо.

Має кожному вона бути рідним домом.

  1. Пісня-хоровод «Співаймо про мир» (слова і музика Ю. Михайленко)
  2. Робота зі статтями Декларації і програми дій у галузі культури миру

–Ви, сьогоднішні діти, станете дорослими ХХІ століття. З дитячих років ви повинні навчатися культури миру.

–Чому? Прочитаємо статті 4 і 6 Декларації і програми дій у галузі культури миру.

Стаття 4

Освіта на всіх рівнях є одним з основних засобів творення культури миру. Тут особливе значення має освіта в галузі прав людиною

Стаття 6

До справи найбільш повного становлення культури миру необхідно певною мірою залучити суспільство.

–Чи стосується статті вас, діти?

  1. Словникова робота

Учитель. Для більш повного розуміння матеріалу уроку прочитаємо значення понять, необхідних нам.

Толерантність – це активна життєва позиція, яка формується на основі визнання прав і свобод людини.

  1. Розгляд програми діяльності «Формування себе як громадянина»

–У спілкуванні одне з одним потрібно завжди пам’ятати, що ви усі рівні у своїх правах і повинні завжди знати відповідь на запитання: «Хто я?».

Програма діяльності формування себе як громадянина:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–Ми – громадяни України. Що необхідно робити нам, щоб жити у мирі і злагоді, тобто бути толерантними?

–Де ми повинні вчитися, жити разом? (У родині, у школі, у своїй державі)

Земля батьків, земля майбутньої долі.

Україна нова, з дітьми зростай.

Ми громадянами стаємо у класах школи.

Знаннями, працею прикрасим рідний край!

  1. Робота з книгою «Шкільний дзвоник» («Ти живеш в Україні»)

–Будьте уважні під час читання, тому що потім потрібно буде відповісти на питання

  1. Тест (відповіді «так» / «ні»)

–У кожної людини одна батьківщина?

–Кожна людина любить свою батьківщину?

–Україна – одна з найменших і найкрасивіших держав Європи?

–Міста і села України прекрасні?

–Про землю українську не пишуть книги, не складають вірші?

Учитель. Прекрасна наша Батьківщина! Продивіться текст, знайдіть у ньому рядки, у яких виявлена головна думка статті. Патріот – людина, яка любить свою Батьківщину, усе робить для того, щоб вона стала багатою і щасливою.

–Чому ви повинні бути патріотами? (Тому, що нам на цій землі жити)

–Слово вам, діти.

  1. Декламування

1-й учень

Я хочу, щоб мир був на землі,

Щоб сонце світило тепло й яскраво,

Співали дзвінко пташки,

Мама і тато щасливі були.

 

2-й учень

Хай буде мир на всій землі!

Хай дім новий будується,

Хай сад новий росте в селі,

Нова зростає вулиця.

 

3-й учень

Мир – це найсвятіше,

Що є на світі.

 

1-й учень

А я найбільше хочу

Зробити так, щоб діти

Були завжди щасливими

В усьому-всьому світі,

Щоб ні війни, ні голоду

Ніхто й ніде не знав,

Щоб кожен день до кожного

Приходив, як весна!

 

2-й учень

За мир – щоб сміялись.

За мир – щоб трудились.

За мир – щоб троянди цвіли,

Щоб жито було і діти росли.

–Дитина – це прекрасне створіння з чистою душею, з невинними оченятами, яке завжди чимось цікавиться.

3-й учень

Ми діти – як барвисті квіти.

Нехай пролунає над світом:

Мир для планети, щастя всім дітям!

Гей, веселка угорі вигнулись край неба.

Мир потрібен дітворі,

А війне не треба!

ІV. Розширення про культуру мира

  1. Читання Ст. 4і 6 Декларації програми дій у галузі культурного миру.

–Чи беремо ми участь у виконанні програми дій у галузі культури миру? Як саме?

Відповіді дітей.

  1. Робота за оповіданням Ю. Яковлєва «Мій глобус»

Учитель. Ми повинні жити в мирі і злагоді, розуміти одне одного. А що для цього потрібно, ми дізнаємося, прочитавши оповідання Ю. Яковлєва «Мій глобус».

–Що потрібно, щоб зрозуміти одне одного?

–Які поняття ви засвоїли, прочитавши цей текст?

 

V. Підсумок уроку

Учитель. Працюючи разом, вивчаючи основи прав людини,ми творимо культуру миру, вчимося взаєморозуміння, вміння поважати думку товариша, йти на компроміс, вести діалог.

Звучить пісня «Дитинство» (сл. М. Пляцковського, муз Ю. Чичкова).

1-й учень. Чарівний, світлий і ні з чим не зрівняний світ дитинства, країни доброти, сміху й радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом…

2-й учень

Слухайте, чесні люди Землі,

Дуже ми просимо вас:

Боріться, боріться, – бо ми ще малі, –

Мир захищайте для нас.

 

3-й учень

Хочемо миру – хай буде мир,

Пісня лунає і сміх.

Хай сонечко сяє, хай світить в наш двір,

Сонце хай сяє для всіх

 

4-й учень

Друже мій, не стій окремо,

В наше коло поспішай!

В танці миру ми пройдемо

По планеті з краю в край!

 

 

5-й учень

Беремось міцніше за руки, малята,

Щоб все життя так пліч-о-пліч пройти.

В цей сонячний ранок дитячого свята

Про дружбу почнем хоровод наш вести.

Виконується «Хоровод дружби» (сл. і муз. Г. Сенченко).

 

Всі(разом)

Сяйте усмішки, сонцем зігріті!

Миру й щастя всім дітям на світі!

docx
Додано
21 жовтня 2023
Переглядів
233
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку