Тема: «Декоративна пляшка в техніці «Декупаж »
Мета:
познайомити з історією виникнення та розвитку техніки "Декупаж", з основним застосуванням в інтер'єрі;
cприяти формуванню основних прийомів виготовлення виробів в техніці «Декупаж»;
Обладнання, матеріали та інструменти: зразки виробів, заготовки серветки з малюнками для вирізання, ножиці, клей ПВА, лак для декупажу, акрилові фарби.
Хід заняття
1. Організаційний момент
2. Знайомство з технікою декупаж
Історичні відомості про техніку «Декупаж»
Іноді хочеться зробити щось корисне, красиве, а головне, своїми руками. Найпростіше, але від цього не менш оригінальне - техніка декупаж. Але перш ніж приступити до творчості необхідно розібратися що ж це таке і звідки взялося. Слово «decoupage» французького походження, позначає «вирізати». Отже, декупаж - техніка прикраси, декорування, оформлення за допомогою вирізаних паперових мотивів.Така техніка прикраси була винайдена китайськими селянами в XII столітті, саме вони зробили тонкий барвистий папір і стали прикрашати з її допомогою різні предмети. До Європи цей цікавий метод декорування прийшов у XVII-XVIII століттях разом з красивими лаковими китайськими меблями, коли там з'явилася мода на «Схід». Продавці не могли задовольнити величезний попит, і почалося виробництво підробок. І техніка «Декупаж» поширилася по всій Європі. Розвинуте протягом нічим не поступалося китайської техніці. Декупаж використовували у своїх роботах навіть знамениті художники, такі як Матісс і Пікассо. Свою лепту в мистецтво декупажу внесли представниці прекрасної статі. Причому, це заняття користувалося популярністю як у простолюдинок, так і у аристократок. Пробували свої сили в мистецтві декупажу мадам Помпадур і французька королева Марія-Антуанетта. Правда, інтереси дам, при цьому, не сягали далі дрібних об'єктів. Замість декорування меблів вони прикрашали дамські дрібниці: капелюшні коробки, шкатулки, віяла, парасольки і туалетні приналежності. Для композицій використовувалися пастельні малюнки та
акварелі, в основному сентиментальні мотиви у вигляді квітів (безумовної фавориткою була троянда), пасторальних сценок і фігурок ангелів.Вироби, виконані в техніці «Декупаж», покриті лаком, виглядають, як розпис. Зараз, ставши популярним хобі, декупаж отримав друге життя. Наразі мотиви частіше
вирізаються з тришарових серветок, тому декупаж в деяких мовах отримав іншу назву - серветкова техніка. Але мотиви не обмежуються тільки серветками. Це можуть бути ілюстрації з журналів, обгортковий папір, етикетки, декупажні карти, останнім часом широко поширюється застосування принтерних роздруківок. І власне єдина об'єднуюча база в цій техніці: вирізування мотивів. Декоруємі поверхні можуть бути найрізноманітнішими: скляними, керамічними, металевими, дерев'яними, картонними або пластиковими.
Застосування техніки в сучасному інтер'єрі.
Отже, здавалося б, а що можна прикрасити паперовими серветками? Насправді все, що вашій душі завгодно! Будь-яка, навіть сама непоказна штучка перероджується в новий чудовий, справжній витвір мистецтва. Це можуть бути горщики для квітів, посуд, свічки, книги, музичні інструменти, шкатулки, судини, флакони, меблі, тощо і т.п. Навіть одяг та взуття може бути прикрашеним вами на свій смак. Дерево, шкіра, текстиль, кераміка, метал, гіпс, картон - будь-які поверхні піддаються чудесним перетворенням.
Основи декупажу.
Для декорування в техніці «Декупаж» потрібно:
- об'єкт декорування (пляшка)
- серветки для декупажу
- ножиці(краще використовувати невеликі загострені ножиці із закругленими кінцями, такими ножицями зручно вирізати невеликі деталі з тонкого матеріалу)
- пензлик (зручно використовувати плоску напівжорстку кисть шириною 1-2см) клей для декупажу
- лак для декупажу
- додаткові матеріали для декорування(фарби, контури, блискітки і т.д.)
3. Практична робота.
Техніка виконання (з демонстрацією).
2. Потім, знежирити скло будь-яким розчином, наприклад медичним спиртом або ацетоном. Гарненько протріть пляшку, змочивши ватний тампон у спирті.
3. Загрунтуйте пляшку білою акриловою фарбою. Наносьте кілька тонких шарів фарби за допомогою спеціального поролонового спонжа.
4. Коли фарба висохне - виконуємо звичайний декупаж.
4. Аналіз виконаних робіт.