Мета проекту: Пізнавальна – дає змогу учням отримувати нові знання, отримувати нові практичні вміння та навички. Виховна – сприяє формуванню вміння раціонально використовувати час та матеріали для виконання робіт. Розвивальна – формує творче мислення, вміння міркувати, робити розрахунки, ескізи, викликає інтерес і потребу в інших знаннях та вміннях. Евристична – дає змогу самостійно творити, використовувати нові техніки та способи виготовлення виробів, оволодівати новими прийомами діяльності.
Завдання проекту:розвивати моторику рук;розвивати сприйняття, почуття;розвивати естетичний смак;розвивати спостережливість, увагу, уяву;сприяти розвитку всіх розумових процесів;ініціювати творче мислення, фантазію;підвищувати рівень художньо-естетичного сприймання;збагачувати життєвий та художній досвід, емоційну сферу;сприяти ознайомленню з довкіллям, новими матеріалами, інструментами;сприяти опануванню різних типів практичної роботи;розвивати здатність правильно складати план виконання робіт, особливо при виготовленні великих форм;стимулювати пошукову діяльність, здатність виконувати завдання різними способами.
З чого все почалося…Появу листівки багато в чому було викликано суто практичними потреби, так і сьогодні вона, не втративши своєї первісної функції, є одним з видів поштового зв'язку, хоча і мало поширеним через наявність більш швидкісних варіантів передачі інформації. Нині функції листівки дещо змінилися, і ми сприймаємо її головним чином як атрибут свята і привітання.
Малюнки безпосередньо на самих поштових картках вперше з'явилися в Англії, де на початку XIX століття широко поширився звичай розсилати вітальні різдвяні картки, перша з яких була створена в 1794 році художником Добсон і являла собою малюнок із зображенням зимового пейзажу і роди, що розташувався біля ялинки. Художник послав цю саморобну картка свого друга, і тому вона дуже сподобалася. Треба сказати, що традиція створення авторських листівок, призначених для друзів і близьких, в мистецьких колах продовжує існувати і сьогодні, хоча вона видозмінилися, і тепер в подарунок можна отримати, наприклад, комп'ютерний варіант листівки.
Чому було обрано саме роботу з папером?Універсальність паперу важко переоцінити. Папір знаходить примінення майже у всіх галузях діяльності людини. Творчість – не виключення. Папір – дуже виразний та піддатливий матеріал. З нього можна створити цілий світ. Існує багато видів паперової творчості. В нашій країні найбільш відома паперова творчість орігамі, проте це лише один з напрямків серед народних паперових мистецтв. Дуже цікавим видом роботи з папером виявився квілінг.
Аналіз моделей – аналогів. Модель№1. Перед нами зразок весільної листівки. За основу взято картон білого кольору. Дана листівка прикрашена вишивкою хрестиком у поєднанні з вишивкою стрічками. Бежеві, коричневі та різні відтінки зеленого кольорів роблять даний виріб вишуканим та ексклюзивним.
Модель№2. Перед нами зразок вітальної листівки. За основу взято білий двохсторонній картон, який плавно переходить у світло – голубий. Основа прикрашена квітами синього кольору, а також паєтками голубого та світло – рожевого кольорів. Листівка містить вишивку хрестиком. На ній зображений метелик, який сидить на квітці. Вишивка має різні відтінки фіолетового, жовтого, зеленого, а також коричневий кольори.
{F5 AB1 C69-6 EDB-4 FF4-983 F-18 BD219 EF322}№з/п. Показник якостіМодель№1 Модель№2 Модель№31. Оригінальність та естетичність 4 5 52. Функціональність 5 5 53. Простота виготовлення 3 4 24. Корисність 5 5 55. Технічна досконалість, якість 4 5 36. Ергономічність 3 5 47. Економічність 4 4 48. Екологічна безпечність виробу 5 5 5 Разом балів: 34 38 33 Характеристика моделей – аналогів{F5 AB1 C69-6 EDB-4 FF4-983 F-18 BD219 EF322}№з/п. Показник якостіМодель№1 Модель№2 Модель№31. Оригінальність та естетичність 4 5 52. Функціональність 5 5 53. Простота виготовлення 3 4 24. Корисність 5 5 55. Технічна досконалість, якість 4 5 36. Ергономічність 3 5 47. Економічність 4 4 48. Екологічна безпечність виробу 5 5 5 Разом балів: 34 38 33
{93296810-A885-4 BE3-A3 E7-6 D5 BEEA58 F35}Назва виробу. Листівка. Призначення. Для привітання зі святом близьких людей. Обрані конструкційні матеріали й вимоги до них. Основа – двобічний картон блакитного кольору середньої товщини, канва білого кольору полотняного переплетення, атласні стрічки бежевого та салатового кольорів,бісер середньої величини та паєтки фіолетового кольору,гелеві ручки блакитного та фіолетового кольорів. Кількість деталей у виробі, їх форма й розміри. Основна деталь у розгорнутому вигляді прямокутної форми має розміри 21х29,5 см. У готовому вигляді це також буде деталь прямокутної форми, розміром 10х21. Види з’єднань деталей Склеювання деталей виробу буде виконано за допомогою клею ПВА. Види оздоблень. Виріб буде оздоблено різноманітними елементами у техніці квілінг у та кружевним контуром. Розміри виробу20х2см. Опис майбутнього виробу
Використані джерелаhttp://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9 A%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B3http://ped-kopilka.ru/blogs/fanzilja-rashitovna-valieva/otkrytka-k-dnyu-rozhdenija-kviling-master-klas-s-poshagovym-foto.htmlhttp://art-shopping.com.ua/cards/history2/http://bukovynaonline.com/lystivky/http://bukvar.su/izdatelskoe-delo-i-poligrafija/180338-Otkrytka-Istoriya-otkrytki.html