Майстер-клас
Ігрова лялька- мотанка «Торохтуха»
Мета :
Познайомити з технологією виготовлення авторської ляльки-мотанки «Торохтуха»
Розвивати вміння використовувати свої знання з технології виготовлення ляльки-мотанки
Спонукати до творчого розуміння авторська лялька-мотанка
Надихати до збереження традицій українського народу , любов до родини
Виховувати прагнення до самостійного виконаня роботи з виготовлення ляльки-мотанки
Сприяти ситуації успіху та розвивати творчу наснагу .
Матеріали : Тканини- кольорова , біла , мереживо , стрічки , квіти , намисто , синтепон , пістолет клеевой , ножиці , голки , нитки – білі, червоні , орнаментальна стрічка для фартука і для голови різного кольору . Нитки бавовняні . Пластикова бутилочка , зерно , різні трави
Техніка безпеки роботи з голкою, ножицями , термопістолетом
Хід
«Хто у лялечки не грав ,той і щастя не мав.» - так казали наші пращури. Лялечка символ дитячих радощів та забав, спогадів дитинства та дорослого життя з давніх давен наших предків українців. Ляльці мотанці -5 тисяч років. Щоб зробити лялечку використовували: дерев’яну палицю , качан кукурудзи, траву , солому , звичайну ложку, тканину . Старовинна лялька була оберегом, або ігрова , або подарунком , ще мала навчаючу роль.
Сьогодні я хочу запропонувати вам навчитися робити ляльку- мотанку руками А звуть її «Торохтуха». Ця лялька є авторською роботою і я пропоную вам навчитись її зробити .
Щоб зробити її нам потрібно пластикова бутилочка та зерно , трави і зерно покласти у бутилочку. Обмотати тканиною бутилочку і закріпити нитко- біла тканина і біла нитка унас вишло тіло ляльки .
Щоб зробити голову нам знадобиться біла тканина 40 на 40 и шматок синтепону .У середину квадратної тканини вкладаємо синепон и згортаємо голову,фіксуючи шию .З’єднуємо голову з тілом шляхом примотування. Примотуємо руки з обох сторін тіла піднімаючи руки до гори нарівні шиї примотуємо ниткою зав’язуючи на вузлик . Далі кроїмо кольорову тканину 15 на 20 см два полотна і згортаємо прикрашаючи мережевом з одно краю кожної руки відступаючи по 2см від краю фіксуємо воображаючи долоньки . Починаємо кроїти підюпник 20 на 30 см і краї з’єднуємо пришиваемо мереживо по низу - бокові сторони зшиваючи швом вперед голка . Кроїмо спідницю 22 на 40 см також зшиваємо швом вперед и назад голка . Нитки підбираємо за кольором тканини. Щоб тримались підюпник і спідниця на тілі треба їх сраї стягнути і зав’язати на вузлики .і примотати до тіла. Ми вдязли лялю тепер потрібно викроїти фартук і прикрасити орнаментальною стрічкою і примотати до спідниціна рівні пояса . навкруги тіла фіксуючи вузликом. Керсетка- викроїти дві смуги з фетру 5 на 20 см закріпити на тілі ляльки перегинаючи через плечі ляльки навхрест і фіксуючи ниткою а потім стрічкою як пояс . З ниток вовняних намотати 45 ниток і закріпити на пробор по середині. Прикріпити на голові і заплести коси кінчики закріпити стрічками . Навкруги голови пов’язати стрічку орнаментальну і по бокам голови прикріпити квіти . одну стрічку довжиною 45 см зав’язати по середині бантик прикріпити ззаду на смужці на голові . набрати на проволочку або на леску намисто і пов’язати на шию ляльці . Все готова лялька . А тепер послухаємо як вона торохтить .
Наша ляля -Торохтуха , забавлянка дітворі .
Хай пограються малята ще достанеться тобі .
Мамі весело ми скажем- Торохтуха торохти
хай веселі забавлянки будут в наші добрі дні .
Всьогодні ми добре попрацювали . Ми зробили забавлянку ляльку .Ігрову ляльку-торохтуху .
Скажить чи важко вам було .Як ви вважаєте чи можна гратися цією лялькою . Чому вона названа торохтухою ..Як можна ще погратися з нею …
Ігрові ляльки приносять у житті дитини багато радісних моментів життя , що допомогають заспокоїться , розвити у дитини відчуття родинної безпеки і любові та злагоди , материнської любові ...Нехай життя дітей буде міцьно захищене щирістю наших предків .