Підготувала вчитель обслуговуючої праці Пряхіна Вікторія Сергіївна
Плетіння – це одне з найдавніших ремесел, яке виникло значно раніше обробки деревини та металу, що потребували відповідних знарядь виробництва. Розвитку плетіння сприяла наявність у достатній кількості матеріалу. Саджанці горіха використовували для плетіння огорож, лозу – для виготовлення кошиків, бочок, меблів. Із соломи робили бочки для зберігання зерна, килимки для господарських потреб, головні убори, із рогозу плели килимки на стіни. Сьогодні плетіння знову стає актуальним і модним. Завдяки новій програмі з трудового навчання ми маємо можливість навчити лозоплетінню учнів. Проте в роботі виникають певні труднощі: пошук та заготівля лози, підготовка її до роботи, наявність інструментів і знарядь. Альтернативний варіант – газетоплетіння.
Цей вид виготовлення виробів носить назву папероплетіння і є імітацією лозоплетіння. А обрала я його, тому що:
Інструменти та матеріали для імітації лозоплетіння:
Підготовка до роботи:
Використовувати можна будь-які газети. Розмір газетної стрічки – 29*5 см, а скручувати її потрібно під кутом 45*. Для полегшення роботи та підвищення якості майбутніх виробів дуже важливим є їх правильне нарізання на смужки з обов’язковим урахуванням напряму волокон. Для того щоб визначити, у якому напрямі потрібно взяти край газети і спробувати її скрутити. В одному напрямі вона буде легко скручуватись, а в іншому – ламатись і розриватись. Газету потрібно накручувати на спицю. На куточок газети посадити каплю клею та прокрутити між пальцями. Кінці трубочок не однакові – один більш широкий, другий вузький, завдяки цьому їх краще з’єднувати.
Додаток 1. Виготовлення штучних квітів
1. 3. 5. 7. |
2. 4. 6. 8. |
Додаток 2. Виготовлення горщика
|
Повинна бути непарна кількість паличок. Починати необхідно тією паличкою, яких у ряді більше (5 шт.)
Притримуючи рукою і вирівнюючи, щоб поступово виходив круг. Проміннячка теж поступово вирівнюємо, як у сонечка.
|
|
Розмір круга повинен строго відповідати денцю тієї форми, яку обплітатимемо. Інакше буде щілина або непривабливий перехід.
|
|
Потім вставити форму і підняти палички вгору, а щоб форма не зміщалася, всередину потрібно покласти вантаж. Палички закріпити білизняною гумкою (можна скотчем). Вирівнюємо все їх через однакову відстань. Всі палички наростити щільнішими паличками. |
|
Через 5-7 рядів гумку можна прибрати. Ось що вийшло. Закриваємо краї. По черзі загинаємо палички один за одного у всередину. Потім надлишки відрізаємо. Ну, а потім фарбуємо на свій розсуд |
Ось такий готовий виріб вийшов….