Художній текстиль
Дивовижний матеріал - нитки! Що тільки з ними не роблять: шиють, в'яжуть, плетуть: килими, гобелени, панно; вишивають дивовижні за красою картини. Вироби в техніці аплікації з ниток виглядають оригінально, прийоми роботи з ним прості і надають безмежні можливості для творчого самовираження.
Техніка аплікації з ниток дуже цікава, захоплююча, доступна людям різного віку. Опанувавши елементарні прийоми роботи в цій техніці, на основі отриманих знань можна створювати власні роботи. Виявляючи в цих роботах креативність, творчі здібності індивіда, що характеризуються готовністю до породження принципово нових незвичайних ідей, що відхиляються від традиційних або прийнятих схем мислення.
Застосування робіт:
1. Як самостійний виріб, оформивши у рамку.
2. Як прикраса інтер'єру кімнати.
3. Як додаток до великої композиції (3 D ефект).
Така техніка доступна навіть маленьким дітям, так як вона проста у виконанні і викликає інтерес у дітей. Яскраві і приємні на дотик нитки діють заспокійливо на дітей. Заняття рукоділлям розвиває інтерес дітей до декоративно-прикладного мистецтва. Це чудовий спосіб вдосконалення пальчикової маторики дітей. Це сприяє розвитку у дітей зорового сприйняття, уяви, зорово-моторної координації, формує плавність, ритмічність і точність рухів.
Памятайте про техніку безпеки при роботі !!!
У даному майстер-класі пропонується виконати роботу «Берегиня»:
На першому етапі, перш ніж приступити до виконання роботи, необхідно ретельно опрацювати кожну деталь ескізу.
Другий етап роботи – підготувати все необхідне для роботи: в’язальні нитки, шовкові, ірис, муліне, ножиці, клей чи клейовий пістолет, картон, блискітки, рамка, тканина для фону.
На третьому етапі – композиція розбивється на елементи і канцелярським ножем або ножицями вирізаються деталі «Берегині». Потім ці деталі обмотуються нитками з використанням клейового пістолету чи клею «Дракон». Причому, відразу весь малюнок клеєм не змащується, а тільки ті місця, над якими робота ведеться в даний момент. Робота виконується зверху вниз.
На четвертому етапі - робота оформляється у рамку , обтягнуту текстилем для створення фону та декорується.
У Китаї існує повір’я про червону нитку долі. Відомий міф розповідає, що Боги зав’язують червону нитку навколо щиколоток двох людей, тих, яким судилося вплинути на долю одне одного, або ж завжди бути разом. Нитка може розтягуватися або заплутуватися, але ніколи не розірветься. З часом нитка починає скорочуватися доти, доки нарешті дві людини не зустрінуться.
От яке велике значення має нитка долі для кожного з нас. Тож не варто зволікати — ну ж бо створювати вироби з ниток та дарувати їх рідним і близьким! Ану ж, ці маленькі кольорові шедеври «влаштують» нам зустріч з другими половинками, або допоможуть знайти вірного друга на все життя.
Бажаю успіху !!!