Meine Familie 6 клас (друга іноземна)

Про матеріал

План-конспект уроку німецької мови у 6 класі (друга іноземна) за підручником Сидоренко М. М. Німецька мова (2-й рік навчання): підруч. для 6 кл. загальноосвітн. навч. закл. / М. М. Сидоренко, О. А. Палій. – К.: Грамота, 2014. – 240 с.

Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ №

6 КЛАС (другий рік навчання)

Дата проведення:

Тема уроку: „Meine Familie“

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Цілі уроку:

Практичні:

1) Навчити використовувати на практиці новий лексичний матеріал.

2) Відпрацювати лексичний матеріал у роботі з текстом.

3) Навчити працювати з диференційованими лексичними вправами.

Освітня:

1) Розширити знання учнів про родину.

Розвивальні:

1) Розвивати навички роботи з новим лексичним матеріалом у тренувальних вправах.

2) Розвивати навички роботи з текстом, виконання завдань до нього.

Виховні:

1) Виховувати в учнів повагу до родини та родинні цінності.

2) Виховувати в учнів увагу під час читання тексту та виконання письмових завдань.

Обладнання: підручник Сидоренко М. М. Німецька мова (2-й рік навчання): підруч. для 6 кл. загальноосвітн. навч. закл. / М. М. Сидоренко, О. А. Палій. – К.: Грамота, 2014. – 240 с., робочий зошит, словник, роздатковий матеріал, дошка.

Схематичний план уроку

1.

Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку.

3 хв.

2.

Перевірка домашнього завдання.

5 хв.

3.

Мовленнєва зарядка.

3 хв.

4.

Введення лексичного матеріалу.

8 хв.

5.

Розвиток усного діалогічного мовлення.

3 хв.

6.

Робота з текстом.

11 хв.

7.

Виконання тренувальних вправ.

9 хв.

8.

Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів.

3 хв.

 

ХІД УРОКУ

 

Етап 1. Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку.

Прийом: Бесіда вчителя з класом.

L.: Steht alle auf!

Sch.: Wir stehen auf.

L.: Guten Morgen / Tag, Schüler!

Sch.: Guten Morgen / Tag, Lehrerin!

L.: Setzt euch, bitte.

Sch.: Wir setzen uns.

L.: Heute beginnen wir ein neues Thema: „Leute, Leute“ – „Meine Familie“. Wir arbeiten mit den neuen Vokabeln, arbeiten mit den Texten, lesen einen Dialog vor und schreiben erfüllen lexikalische Übungen. Los an die Arbeit!

Етап 2. Перевірка домашнього завдання.

Прийом: Робота вчителя з класом.

L.: Prüfen wir die Hausaufgabe. Für heute sollt ihr einen Dialog zum Thema „Gesundheit“ machen und erzählen, Übung 4B, nach dem Beispiel der Übung 4A, Seite 142-143. Bitte, wer will antworten?

Mögliche Antwort:

Sch. 1: Was tut dir weh? Hast du Schmerzen?

Sch. 2: Ja, mein Kopf tut mir weh und ich bin sehr müde.

Sch. 1: Du musst spazieren gehen, diese Medizin nehmen und mehr schlafen.

Sch. 2: Danke!

 

H:\Deutsch\Meine Familie\дев.jpg

(Вчитель викликає декількох учнів, котрі зачитують свої діалоги, виправляє їхні помилки).

Етап 3. Мовленнєва зарядка.

Прийом: Аудіювання та читання вірша.

L.: Macht eure Lehrbücher auf. Wir arbeiten mit der Übung 1, Seite 152. Hört zu und lest vor.

Kinder allesamt

Von deinem Vater, deiner Mutter bist du das Kind

Von deinen Großvätern, deinen Großmüttern

sind deine Eltern die Kinder.

Von deinen Urgroßvätern, deinen Urgroßmüttern

sind deine Großeltern die Kinder.

Also sind deine Eltern und du allesamt Kinder.

Hans Manz

(Учні слухають вірш у виконанні вчителя, потім разом його зачитують).

Етап 4. Введення лексичного матеріалу.

Прийом: Робота учнів зі словниками, групова робота вчителя з класом.

L.: Macht eure Wörterbücher auf, ich klebe die neuen Vokabeln zum Thema „Meine Familie“ ein:

die Familie родина, der Vater – батько, die Mutter – мати, die Eltern – батьки, der Großvater / der Opa – дідусь, die Großmutter / die Oma – бабуся, die Großeltern – дідусь і бабуся, der Sohn – син, die Tochter – донька, die Kinder – діти, der Bruder – брат, die Schwester – сестра, die Geschwister – брати та сестри / сестри / брати, der Enkelsohn / der Enkel онук, die Enkeltochter / die Enkelin онука, die Enkelkinder онуки, der Onkel – дядько, die Tante – тітка, der Cousin – кузен, die Cousine – кузина, der Neffe – племінник, die Nichte племінниця, die Schwiegertochter – невістка, der Schwiegersohn – зять, der Ehemann – чоловік, die Ehefrau – дружина

Phrasen zum Thema „Familie“

Ist deine Familie groß? Твоя родина велика?

Nein, meine Familie ist nicht groß. – Ні, моя родина невелика.

Ich habe eine Mutter, einen Vater, einen Bruder und eine Schwester. – У мене є мама, батько, брат і сестра.

Hast du Geschwister? – У тебе є брати та сестри?

Ja, ich habe 2 Brüder und 3 Schwestern. – Так, у мене 2 брати та 3 сестри.

Wie heißt dein Vater / Bruder? – Як звати твого батька / брата?

Mein Vater/Bruder heißt… – Мого батька / брата звати…

Wie heißt deine Mutter / Schwester? – Як звати твою маму / сестру?

Meine Mutter / Schwester heißt… – Мою маму / сестру звати…

Wie alt ist er / sie? – Скільки йому / їй років?

Er / sie ist…Jahre alt. – Йому / їй … років.

Was ist er / sie von Beruf? – Хто він / вона за прjфесією?

Er / sie ist…– Він / вона…

H:\Deutsch\Meine Familie\1313823189.jpg(Вчитель вклеює листочки з новим лексичним матеріалом, зачитує слова та вирази, учні повторюють, вчитель наводить приклади використання слів у реченні).

Етап 5. Розвиток усного діалогічного мовлення.

Прийом: Розігрування діалогу учнями.

L.: Lesen wir einen Dialog vor. Übung 3A, Seite 152. Mein Lieblingsfoto.

– Wer ist da in der Mitte?

– Das bin ich.

– Und wer ist hier rechts?

– Das ist meine Mutti.

– Und hier links?

– Das ist mein Vater.

– Und wer ist da oben rechts?

– Das ist mein Papagei.

C:\Users\User\Desktop\2.jpg

(Двоє учнів зачитують та перекладають діалог).

Етап 6. Робота з текстом.

Прийом: Читання та переклад тексту, виконання завдань до нього.

L.: Arbeiten wir mit einem Text. Übung 4A, Seite 152-153. Lest die Texte vor.

1. Meine Familie heißt Ziegler. Das sind meine Eltern und ich. Ich heiße Katharina. Ich bin 11 Jahre alt. Ich treffe gern Freunde. Mein Lieblingshobby ist Reisen. Mein Vater heißt Olaf. Er ist 36. Er ist klug und stark. Er spielt gern Schach. Meine Mutter heißt Elisabeth. Sie ist nett und lieb. Ihr Hobby ist Bücherlesen. Meine Familie ist freundlich.

2. Das ist meine Familie. Sie ist nicht groß. Das sind meine Eltern, mein Hund und ich. Ich heiße Andrea. Ich bin 10. Ich spiele gern Theater. Hier bin ich Prinzessin. Schön, nicht wahr? Mein Vater heißt Erich und ist 38. Er angelt gern. Meine Mutter heißt Monika und ist 35. Sie mag Blumen. Und mein Hund heißt Clyde. Ich liebe meine Familie.

 

B. Schaut euch das Bild an. Wessen Foto ist das?

Das ist ein Foto von …(Antwort: Andrea)

C:\Users\User\Desktop\4.jpg

C. Lest die Aussagen zu den Texten. Sind sie richtig oder falsch?

1.

Katharina reist gern.

2.

Katharinas Vater ist nett und lieb.

3.

Katharinas Mutter liest gern Bücher.

4.

Andreas Familie ist groß.

5.

Andrea hat eine Katze. Sie heißt Clyde.

6.

Andrea hat Blumen gern.

7.

Erich angelt gern

Lösung:

1. richtig, 2. falsch, 3. richtig, 4. falsch, 5. falsch, 6. falsch, 7. richtig.

(Учні читають тексти, перекладають їх, письмово виконують завдання до текстів, озвучують відповіді).

Етап 7. Виконання тренувальних вправ.

Прийом: Самостійне виконання учнями лексичних вправ.

L.: Ihr bekommt Arbeitsblätter mit den Aufgaben zum heutigen Thema – „Meine Familie“. Schreibt die Namen und die Klasse.

Übung 1. Ergänzt die Sätze. – Доповніть речення.

Z

T

G

N

O

N

K

E

L

K

V

Z

O

F

A

M

I

L

I

E

L

A

H

C

J

B

R

U

D

E

R

E

T

Y

H

Z

K

H

E

T

A

N

T

E

L

T

S

C

H

W

E

S

T

E

R

R

E

T

T

M

U

T

T

E

R

G

G

R

O

ß

E

L

T

E

R

N

G

C

O

U

S

I

N

P

S

O

H

N

G

R

O

ß

M

U

T

T

E

R

U

die Familie, die Mutter, der Vater , der Bruder, der Onkel, die Tante, die Schwester, die Großmutter, die Tochter, die Großeltern; der Sohn, der Cousin

Übung 2. Findet die Wörter. – Знайдіть слова. (mein – der / das; meine – die)

1.

Die Tochter von meiner Tante ist meine Cousine_______________________.

Der Sohn von meinen Eltern ist ____________________________________.

Der Vater von meinem Vater ist ____________________________________.

Die Schwester von meiner Mutter ist ________________________________.

Der Sohn von meinem Bruder ist ___________________________________.

Der Bruder von meinem Vater ist ___________________________________.

2.

3.

4.

5.

6.

(Учні письмово виконують вправи, вчитель збирає роботи).

Етап 8. Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів.

Прийом: Бесіда вчителя з класом.

L.: Die Stunde ist zu Ende. Ihr habt heute besser / gut / nicht schlecht gearbeitet. Macht eure Tagebücher auf und schreibt die Hausaufgabe: lern die Vokabeln zum Thema „Meine Familie“, Übung, Seite 153 – schreibt und erzählt über eure Familien. Die Fragen helfen euch:

1. Ist deine Familie groß?

2. Wie heißen deine Eltern / deine Geschwister?

3. Wie alt sind Sie?

4. Wie sind sie?

5. Was machen sie gern?

Auf Wiedersehen.

Sch.: Auf Wiedersehen.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кравцов Ігор Миколайович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
20 червня 2018
Переглядів
3696
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку