Методи та засоби астрономічних досліджень. Випромінювання небесних тіл. Методи астрономічних досліджень
Номер слайду 2
Випромінювання небесних тіл. Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про основні методи, за допомогою яких астрономи збирають інформацію про події в далекому космосі. Основним джерелом такої інформації є електромагнітні хвилі та елементарні частинки, які випромінюють космічні тіла, а також гравітаційні й електромагнітні поля, за допомогою яких ці тіла між собою взаємодіють.
Номер слайду 3
Астрономія – всехвильова наука. Атмосфера Землі пропускає світло, радіохвилі короткого діапазону, частину інфрачервоного випромінювання
Номер слайду 4
Астрономія – всехвильова наука. Сонце та зорі випромінюють електромагнітні хвилі різноманітної довжини. Планети та їхні супутники відбивають сонячне світло й самі випромінюють інфрачервоні промені й радіохвиліРозріджені газові туманності випромінюють електромагнітні хвилі чітко визначеної довжини.
Номер слайду 5
Астрономія – всехвильова наука. Випромінювання небесних тіл, що не доходить до поверхні ЗемліВипромінювання, яке проходить крізь земну атмосферу досліджують безпосередньо з поверхні Землі. ШСЗНаукові орбітальні станціїАМС
Номер слайду 6
Випромінювання зірок
Номер слайду 7
Астрофізика Чорне тіло поглинає всю енергію, яка падає на його поверхню, і всю енергію перевипромінює в навколишній простір, але в іншій частині спектра. У природі абсолютно чорних тіл не існує, навіть чорна сажа поглинає не більш ніж 99% електромагнітних хвиль. З іншого боку, якби абсолютно чорне тіло тільки поглинало електромагнітні хвилі, то з часом температура такого тіла стала б нескінченно великою. Тому чорне тіло випромінює енергію, причому поглинання і випромінювання можуть відбуватися в різних частотах. Астрофізика вивчає будову космічних тіл, фізичні умови на поверхні й всередині тіл, хімічний склад, джерела енергії та ін.
Номер слайду 8
Методи астрономічних досліджень. Між фізикою та астрофізикою є багато спільного — ці науки вивчають закони світу, у якому ми живемо. Але між ними існує одна суттєва різниця — фізики мають можливість перевірити свої теоретичні розрахунки за допомогою відповідних експериментів, у той час як астрономи в більшості випадків такої можливості не мають, адже вивчають природу далеких космічних об’єктів за їхнім випромінюванням. Астрофізичні експерименти в космосі здійснює сама природа, а астрономи спостерігають за тими процесами, які відбуваються в далеких світах і аналізують отримані результати.
Номер слайду 9
Методи астрономічних досліджень
Номер слайду 10
Дякую за увагу!Домашнє завдання. Опрацювати п.1, с.32-35, відповідати на питання с.35