Методична розробка для вчителів гуманітарного циклу "Звіт проведення тижня української мови та писемності"......

Про матеріал
Методична розробка для вчителів гуманітарного циклу "Звіт проведення тижня української мови та писемності"......Підсумок проведених заходів вчителями словесниками.......
Перегляд файлу

Звіт про проведення Тижня української писемності та мови (21.10.-25.10.2024-2025 н.р.)

Уже стало доброю традицією у жовтні проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця. Це свято, яке щороку відзначають в Україні 27 жовтня. Із покоління в покоління, в часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Вчителі-словесники проявили творчу ініціативу, ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь як учнів, так і вчителів.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, мовні ігри і турніри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови проведені заходи є важливими і особливо актуальними.

Відкрили Тиждень української писемності та мови 21 жовтня учні 10-тих класів тематичною лінійкою, на якій оголосили план запланованих заходів на тиждень і закликали брати активну участь. Також закликали носити вишиванки щоденно цього тижня. На загальношкільній лінійці було оголошено конкурс на виготовлення стінівок до Тижня української  мови. Лукасевич М.В. та  учні 11-х класів провели мовознавчу гру «Дівчата проти хлопців», а Перець Л.Я. провела з учнями 5-А класу квест-вікторину “Мова має значення”

У вівторок 22 жовтня бібліотекар Лозова О.І. запросила всіх учнів школи відвідати книжкову виставку  «Мово моя солов’їна» у шкільній бібліотеці. Учні 5-Б класу змагалися впродовж двох уроків у захопливому  мовному квесті, який провела Перець Л.Я. Також вчитель Бішко Л.Я. провела вікторину з учнями 7-мих класів і  презентацію інтернет-застосунків для вивчення рідної мови.

 

 

Середа 23 жовтня пройшла в навчальному закладі гучно і весело завдяки флешмобу «Я співаю українською». Учні всіх класів підготували чудові музичні номери. Українська пісня лунала на перервах гучно і дзвінко. Також учні 6-Б класу на уроці української мови змагалися і мовознавчій грі  “ Мова наша солов”їна”  де команда “Енергійні кабанчики” перемогли команду “Котики чемпіони”. Педагог-організатор  і класні керівники оформили виставку учнівських малюнків  “Мова - душа народу”

https://www.facebook.com/lily.ruta.39/videos/1053965669795568?locale=uk_UA

 

У четвер, 24 жовтня, було проведено шкільний етап конкурсу мовознавців ім. Петра Яцика, а також учні 7-11 класів (Кіндрат В,......) взяли участь у територіальному етапі предметних олімпіад із укр.мови та літ-ри. Учителі Максимів Л.А. та  Нич Л.В. провели виховний захід  «Україна починається з мови» разом з учнями 8-мих класів.

         

 У п'ятницю, 24 жовтня, учні і вчителі взяли  участь у акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Бібліотекар Лозова О.І. провела посвяту в читачі для учнів 2-гих класів. Учні 6-Б класу опублікували свою щотижневу рубрику “Хвилинка СОЛОВ”ЇНОЮ”, яку присвятили Дню писемності та мови. Після шостого уроку учні зібралися на лінійку для підбиття підсумків. Лінійку доповнила сценка дев”ятикласників «Дбаймо про чистоту української мови» під керівництвом Нич Л.В. На завершення відбулося нагородження  грамотами і призами.

    Завершився предметний тиждень, а любов до рідної мови залишається на все життя. Уся шкільна родина переконана, що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові. Тому треба любити рідну мову, берегти й захищати, як найкоштовніший скарб. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули учні в цей тиждень  і понесли це в свої сім’ї та домівки.

docx
Додано
15 грудня
Переглядів
10
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку