Методична розробка практичного заняття
з дисципліни «Англійська мова»
Тема заняття: Іноземна мова та Інтернет. Розвиток навичок діалогічного мовлення. Present Simple.
Актуальність теми: дозволяє студентам висловлюватися про важливість використання знань іноземної мови та Інтернету для персональних, освітніх та комерційних цілей в житті; знати відповіді на наступні запитання: коли вперше був використаний Інтернет? Яку роль відіграють інформаційні технології для освіти? Що означає термін «блог» і звідки він походить? Які блоги використовуються в університетах? Що таке «Вікіпедія» та хто відповідальний за неї ? Обговорювати практичну цінність BBC World Service для вивчення та вдосконалення знань з іноземної мови.
Мета:
Практична:
- практикувати студентів у виконанні різних видів тренувальних вправ;
- навчити студентів складати міні – повідомлення з даної теми;
- вдосконалювати навички аудіювання;
- вдосконалювати навички парної роботи.
Розвиваюча:
- розвивати пізнавальні процеси та мовленнєві здібності студентів;
- розвивати вміння логічно викладати думки, працювати в різних режимах;
- розширити та узагальнити знання студентів з даної теми.
Виховна:
Оснащення: підручники, словники.
Методи і прийоми заняття: монологічне та письмове мовлення;робота з лексико-граматичними вправами; групова робота; індивідуальна та фронтальна робота.
Кількість годин: 2
Курс, група, спеціальність: 1, група А, Сестринська справа.
Змістова лінія:
Обговорює важливість сучасних засобів комунікації та комп’ютерних технологій для розв’язання екологічних проблем. Аналізує вплив науково-технічного прогресу на життя людини і довкілля.
Дискутує довкола питання впливу сучасних засобів комунікації та комп’ютерних технологій на здоров’я людини. Оцінює позитивні та негативні наслідки певних винаходів для здоров’я людини.
Структура та основні етапи практичного заняття:
I. Підготовчий етап:
1.1. Організаційний момент. Бесіда викладача з черговим студентом.
* Викладач вітається зі студентами. Запитує про чергування. Здійснює перехід в іншомовний режим.
T: Good morning! Sit down, please. Be comfortable and easy! How are you?
Cтуденти відповідають. T: Who is on duty today! Черговий студент спілкується з викладачем.
1.2.Оголошення теми, мети заняття.
T: Our topic for today is « The Internet and the foreign language». We are going to discuss the importance concerning the using of knowledge of a foreign language and the Internet for personal, educational and commercial aims in our life; to know the answers on the following questions: when was the Internet used at first? Why the information technologies are so important for the education? What means the definition «blog» and where it came from? What blogs are used in the universities?
What is Wikipedia and who is responsible for it? To speak about the practical value of BBC World Service for learning and improving of the knowledge of a foreign language. Our tasks will be: to revise the vocabulary, make up monologues, and deal with grammar « Present Simple», and work with lexical and grammar activities, work in groups. But first let’s do phonetic drills
1.3. Проведення мовленнєво – фонетичної розминки.
* Проводиться обговорення приказок «Virtual reality is its own reward», «Science is a wonderful thing if one does not have to earn one's living at it», «The science of today is the technology of tomorrow».
1.4. Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань, вмінь та навичок.
* Викладач перевіряє домашнє завдання: лексичний та граматичний матеріал; вправа № 7, сторінка 89 (інформація за зразком).
II. Основний етап:
2.1. Повторення лексичного матеріалу.
* Проводиться повторення лексичних одиниць: вправа № 1, сторінка 82, дж. № 1.
2.2. Фонетичне відпрацювання та закріплення нових лексичних виразів (побудова монологів з теми, робота в парах, виконання лексичних вправ).
* Проводиться виконання вправ № 1,3,сторінка 90, дж. № 1.
2.3. Повторення граматичного матеріалу.
* Проводиться повторення граматичного матеріалу, сторінки 5-12, дж.№ 2.
2.4.Опрацюювання та закріплення граматичного матеріалу (виконання граматичних вправ, письмово).
* Проводиться виконання вправ № 2,4, сторінки 90-91, дж.№1; вправ № 9,10, сторінка 228, дж.№ 2.
Exercise 9. Ask questions about the place of the action.
Model: His son works in Kiev. — Where does his son work?
1. Her brother studies in Rivne. 2. The wolf lives in the forest. 3. They spend their holidays in the country. 4. Her mother works at a textile factory. 5. Many birds fly to the south in autumn. 6. Her parents live in a village. 7. My school-mates go to the theatre in the evening. 8. They read newspapers in the reading-room.
Exercise 10. Put questions to the italicized words.
1. The children go to bed at ten o'clock. 2. His son knows English well. 3. My father reads newspapers in the evening. 4. Her aunt lives in Lutsk. 5. Our parents grow wheat. 5.This man works at a machine-building plant. 7. It snows in winter. 8. We buy bread at this shop. 9. My sister learns many poems by heart. 10. Ann helps her mother about the house. 11. At the lessons we read and speak English.
12. Her mother teaches Ukrainian.
2.5. Узагальнення та систематизація знань студентів( побудова бесіди)
* Викладач проводить узагальнюючу бесіду зі студентами з теми.
III. Заключний етап:
3.1. Підведення підсумків. Виставлення оцінок.
* Викладач підводить підсумок заняття та виставляє оцінки.
3.2. Домашнє завдання.
* Викладач пояснює домашнє завдання: повторити лексичні одиниці та граматичний матеріал;
IV. Список літератури:
1) Карпюк О.Д. Англійська мова: Підручник для 10 – го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. – Тернопіль: Видавництво «Астон», 2010. – 224с.: іл.
2) Г.В. Верба, Л.П. Верба, «Довідник з граматики англійської мови»: Довідн. вид. – 4-те вид. – К.: Освіта, 1995. – 320с.
Викладач: _____________ Довгорук Л.П.
1