Захід навчає дітей аналізувати й відтворювати потрібну інформацію; переносити набутий життєвий досвід у нову ситуацію;сприяє розгортанню у повсякденному житті практичної діяльності задля збереження власного здоров'я та здоров'я інших людей;
сприяє розвитку вміння працювати разом, ухвалювати рішення щодо власної поведінки у різноманітних життєвих ситуаціях, мотивації до безпечного способу життя, потребу в повсякденному дотриманні правил пожежної безпеки; виховує повагу до праці пожежників.
Методична розробка
рольової гри в 2- А класі
з теми
«Хай дитина знає кожна –
сірниками гратись не можна!»
Тема Хай дитина знає кожна – сірниками гратись не можна!
Мета:
уміння вчитися: формувати в учнів відповідальність за виконуване завдання; учити свідомо прагнути до самоконтролю;
інформаційної: навчати учнів аналізувати й відтворювати потрібну інформацію; переносити набутий життєвий досвід у нову ситуацію;
здоров'язбережувальної: сприяти розгортанню у повсякденному житті практичної діяльності задля збереження власного здоров'я та здоров'я інших людей;
соціальної: розвивати вміння працювати разом, ухвалювати рішення щодо власної поведінки у різноманітних життєвих ситуаціях.
Обладнання: плакати на протипожежну тематику, малюнок скрині, комп'ютер, телевізор, малюнки дітей, мультфільм «Кицін дім», маски тварин.
Хід заняття
І.Вступна частина
1.Організаційний момент
Увага! Увага! Розпочинає роботу школа надзвичайних ситуацій.
2. Вправа-очікування «Чарівна скринька»
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?
(Діти записують свої очікування і прикріплюють аркуші на скриньку)
3. Повторення правил гри
ІІ. Основна частина
1.Вправа «Відгадай»
У коробці спочивають
Хлопці – наче близнюки.
В них коричневі голівки І зовуть їх…..(сірники)
Червоний півень по жердині скаче, своїм гребінцем величається,а як торкнешся, то кусається. Якщо в квартиру зайде цей гість, то все дотла він з’їсть.(Вогонь).
Хвостом воду бере,
Хвостом випускає
Як вогонь розбушувався
Його поливає. (Пожежна машина)
Смілива людина, що бореться з вогнем? (Пожежник).
- Як ви думаєте, про що сьогодні піде розмова в нашій школі надзвичайних ситуацій?
- Чому виникають пожежі?
2. Пізнавальна діяльність
- Давайте розглянемо сірник. Що у нього є?
- Коли загорається сірник?
3. Дидактична гра «Від чого буває пожежа»
Ми дізнались від чого виникає пожежа. А тепер з’ясуємо, що робити під час пожежі.
4. «Мозковий штурм»
- Діти, хто з вас знає цього вірша «Дінь-дінь, дінь-дінь, загорівся киць чин дім!»...
Діти: Знаємо! Знаємо!
5. Перегляд уривку мультфільму
«Кицін дім»
6. Обговорення
- Але від чого він загорівся – це треба вгадати. Як ви гадаєте, діти?
Діти (відповідають): Будинок загорівся від несправної печі. Піч, у якій горів вогонь, було залишено без догляду. Кішка залишила непогашеним примус або керогаз і т.д.)
«Кицька вискочила, очі витріщила».
Діти: Розгубилась, злякалась пожежі!
цьому випадку не розгубився?
Діти: Курка!
Діти: Курка взяла відро і побігла заливати палаючий будинок.
Діти: Так! Ні!
Діти: Викликати пожежників! Зібрати людей!
Діти: По телефону «101».
Щоб викликати пожежників у місті треба по телефону набрати номер
«101» і точно назвати місто, адресу пожежі та,що саме горить. А в сільській місцевості, щоб зібрати на пожежу людей, слід першому, хто її побачив, побігти до дзвона або рейки і, ударяючи по ньому, підняти тривогу. Зрозуміли?
Діти: Так!
7. Рольова гра «Кицьчин дім» (інсценізація)
8. Робота в групах
Перша група - з'ясувати причину пожежі;
друга група - дати поради, які допомогли б уникнути пожежі;
третя група – намалювати малюнок до казки.
9. Слухання та обговорення ситуації
НЕБЕЗПЕЧНА ЦЯЦЬКА
Знову грає сірниками вередливий Боря .
Кинь негайно ! – бабця каже ,- бо наробиш горя .
Та в бабусине повчання матінка устряла :
Хай потішиться дитина , тільки б не ридала .
Якось хлопчик залишився в домі самотою .
І вже звично до коробки потягнувсь рукою .
Для малечі вогник – диво , іграшка цікава .
Ось зажевріла доріжка , з долу йде заграва .
Швидко меблі зайнялися , все вогонь з’їдає ,
А малий дрижить в куточку й голосно волає .
Добре те , що встигли вчасно врятувать хлопчину ,
Та майна «Борискин» вогник знищив половину .
Мати бідкалася довго і не раз каралась ,
А послухала б бабусю , то цього б не сталось .
Пам’ятайте, щоби лихо не прийшло зненацька
Сірники в руках дитини – небезпечна цяцька !
Правила запм'ятай!
Для роботи і для гри сірників ти не бери, бо з вогнем погані жарти і жарувати з ним не варто.
Не розпалюй сам багаття а ні в лісі, а ні в хаті. Легко вогник запалити, та не просто погасити .
З груби жару не беріть – жар в собі вогонь таїть. Хоч малесенька жарина – для пожежі все ж причина
З сірниками гра – буде біда !
Дуже люблять сірники розпалить вогонь в печі ,
Всіх в кімнаті обігріти і смачний обід зварити .
Та не люблять сірники, як беруть їх дітлахи .
В небезпечні ігри грають, на дорослих не зважають .
І тоді страшна біда може статись, дітвора !
Вогонь добрий – стане злим ,
Ви не впораєтеся з ним.
Загорівсь один сірник – а вже глянеш – все горить:
Гардини, меблі, іграшки ... Куди сховатись від біди ?
А як вже сталася біда – себе рятуйте дітвора .
Пощади злий вогонь не знає –вас ліжко й шафа не сховає
Якщо ще слабкий вогонь і дим –
Залий водою, ковдру кинь ,
Коли не впораєшся з ним – дзвони за телефоном 101 ,
А сам швиденько утікай і ще таке запам'ятай :
Коли хтось менший є в кімнаті – його з собою забирай ,
Якщо багато диму у кімнаті і важко дихати тобі –
Хустинку швидко намочи, і рот і ніс собі ти зав'яжи.
Ляж на підлогу – дим завжди вгорі .
Згадай, вхідні де двері і туди мерщій повзи .
Як загорівся одяг на тоді – то з переляку не біжи ,
Його зніми або облий водою, до стін чи до підлоги
Притулись спиною .
Запам'ятай всі правила оці – і не бери ніколи сірники,
Бо не далеко завжди до біди – коли в руках дитини сірники!
Учень
Дітям добре треба знати
Правила протипожежні ,
І з вогнем не жартувати ,
Будьте обережні !
Учениця
І хлоп’яткам , і дівчаткам
Треба добре знати –
Сірники не для забави ,
З ними вам не можна гратись.
Рефлексія
Кросворд «На боротьбу з вогнем»
|
1 |
|
2 |
|
3 |
|
|
||||
4 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
6 |
|
|
|||||
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
8 |
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
По горизонталі:
А якщо вже довелося – сип на вогнище … (пісок)
З нею завжди він готовий до бою. ( вода)
А вогонь блокує вміло в білій та пухнастій піні. (вогнегасник )
По вертикалі:
Може дрова порубати, може й хату збудувати. ( сокира )
Як електрика займеться, то на можна воду лити.
Треба вимкнути з мережі й зверху …. накрити. ( ковдра )
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА: