Методична розробка урока з англійської мови за темою «Секрети Фараонів» із застосуванням технології «розвитку критичного мислення».
Технологічна карта уроку.
Клас: 4-А (8)
Предмет: Англійська мова
Тема уроку: «Секрети Фараонів»
Дидактична мета уроку: активізація мовно-розумової діяльності за темою «Секрети Фараонів», формування сприятливих умов в рамках теми для розвитку самостійно мислячої особистості.
Мета уроку:
Навчальна:
- сприяти удосконаленню навичок усної мови на осонові мовленєвого зразку;
- створити умови для розвитку вміння аудіювання та читання з витягом запитуваної інформації.
Розвиваюча:
- розвиток здібності аналізуівти, узагальнювати, зрівнювати та систематизувати надану інформацію;
- розвиток інтуітивних здібностей.
Виховна:
- виховання поважного ставлення до інших культур;
- формування вміння працювати у колективі, виховання поваги до співрозмовника.
Тип уроку: комбінований
Технологія: розвиток критичного мислення.
Очікувані результати.
Предметні вміння:
- вміння використовувати у мові вивчену раніше тематичну лексику;
- вміння відтворювати та використовувати у мові нові слова, такі як назви різних травм, захворювань, а також слів повязаних із Давним Єгиптом та архіологією;
- вміння використовувати похідні від нових слів;
- вміння прогнозувати зміст тексту за його початком та вміння пошукового читання;
- вміння скласти діалог за темою.
Особистісні:
- встановлення звязку між метою діяльності та її результатом.
Регулятивні:
- здійснювати саморегуляцію та самокнтроль;
- оцінювати вірність виконання учбової задачі, можливості її рішення;
- виділити та освідомити те, що вже вивчено та ще потрібно вивчити.
Пізнавальні:
- усвідомлена та довільна побудова мовленєвого вислову із використання опори;
- усвідомлена та довільна побудова діалогічного мовленєвого вислову.
Комунікативні:
- слухати та розуміти мову вчителя;
- вміти з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки;
- поанувати учбову співпрацю з вчителем та однокласниками;
- вести діалог відповідно до теми.
Форми роботи: фронатльна, індивідуальна, робота в парах.
Ресурси:
- підручник Reading Explorer 2;
- телевізор (відео Youtube «King Tut and his Treasures»).
Функції трьох фаз технології «розвитку критичного мислення».
Виклик |
Осмислення змісту |
Рефлексія |
1. Мотивоційне спонукання до роботи з новою інформацією, пробудження інтересу до теми. 2. Інформаційне спонукання «на поверхню» наявних знань за темою. 3. Комунікаційно-безконфліктний обмін думками. |
1. Інформаційне — отримання новою інформації за темою. 2. Систематизійна — класифікація наданої інформації за категоріями знань. |
1. Комунікаційна — обмін думками щодо нової інформації. 2. Інформаційна — придбання нових знань. 3. Мотиваційна — спонукання до подальшого розширення інформаційного поля. 4. Оцінна — співвідношення нової інформації та наявних знань, вироблення особистої позиції, оцінка процесу.
|
Хід уроку.
№ |
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
УУД |
1. |
Організаційний момент. Введення в атмосферу іномовного спілкування. |
Перевіряє готовність учнів до уроку, вітає учнів, питає про самопочуття, створює атмосферу іномовного спілкування. Good morning boys and girls! How are you? |
Вітають вчителя, включаються у мовленєву діяльність. |
Регулятивні: - здійснити саморегуляцію та самоконтроль. Комунікативні: -слухати та розуміти мову вчителя.
|
Виклик |
||||
2. |
Постановка мети уроку. |
Активізація мислємовної діяльності. Look at the picture.(Фото на екрані) What do you think we are going to speak about today? You are right, our theme today is «Secrets of the Pharaohs». What can you see in the pictures?
|
Роблять припущення за темою та змістом уроку. Відповідають на питання вчителя. |
Регулятивні: - виділити та освідомити те, що вже засвоєно та що ще потрібно засвоїти. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовного висловлювання. Предметні: - вміння використовувати у мові вивченої раніше тематичної лексики. |
3. |
Мотивація учбової діяльності. |
Розподіляє учнів на пари. Пропонує відео до перегляду та виконання завдань за ним. (Photocopiable Activity 1) |
Учні виконують вправи на доповнення речень потрібними словами, виявлення правдивих та неправдивих тверджень, та відгадують кросворд. |
Регулятивні: - виконувати саморегуляцію та самоконтроль. Комунікативні: - вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки відповідно до задач та умов комунікації. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовленєвого висловлювання. Предметні: - вміння використовувати у мові раніше вивченої тематичної лексики. |
Усвідомлення |
||||
4. |
Робота с текстом. |
Просить учнів переглянути текст та знайти синоніми до виділених слів. Розподіляє учнів на пари. Пропонує прочитати текст та виконати завдання: Look at the article’s headline and guess whether these sentences are true (T) or false (F):
g. An Egyptologist said the new images are very similar to ancient ones. T / F Вчитель пропонує відповісти на питання після тексту:
|
Переглядають текст та відповідають на запитання вчителя. Поділяються на пари, читають текст та виконують завдання.
|
Регулятивні: - здійснювати саморегуляцію та самоконтроль. Коммунікативні: - вміння співпрацювати із однолітками. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовленєвого вислову. Предметні: - вміння використовувати у мові вивченої раньше лексики. |
Рефлексія |
||||
5. |
Узагальнення вивченого матеріалу. |
Пропонує учням записати, що потрібно зробити для покращення життя дітей, якщо вони були б правителями своєї країни. |
Виконують завдання вчителя та представлять усьому класу. |
Регулятивні: - здійснювати саморегуляцію та самоконтроль; - оцінювати правильність виконання учбової задачи, можливості її вирішення. Пізнавальні: - усвідомлена побудова мовленєвого вислову. Комунікативні: - вміння співпрацювати із однолітками.
|
6. |
Обговорення уроку. |
Просить учнів висловити свою думку про етапи уроку, вказати на виниклі труднощі, підводить підсумки уроку, надає оцінку роботи учнів на уроці, стимулює подальшу працю. What have you learnt today? What did you like most today? What was the most difficult? What was the easiest?
|
Висловолюють свою думку про хід уроку та відповідають на запитання вчителя. |
Особистісні: - вміння встановлювати звязок між метою діяльності та її результатом. Регулятивні: - спільно з вчителем та однокласниками надати оцінку діяльності на уроці; - виділити та усвідомити те, що вже засвоїно та що ще потрібно засвоїти. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовленєвого вислову. Комунікативні: - вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки. |
7. |
Інформація щодо домашнього завдання. |
Задає домашне завлання: чотири творчих завдання на вибір учнів. |
Занотовують домашне завдання. |
|