Інформатика 9 кл вчитель Кузьміна Н.М.
Тема уроку: Додавання відеокліпів, звукових та анімаційних ефектів до слайдових презентацій
Мета:
Тип уроку: інтегрований
Методи та методичні прийоми: наочні, проблемно-пошукові, практичні
інтерактивні методи: «Мозковий штурм», «Кроссенс», практичний, демонстраційні методи, робота в групах, в парах, Stem – методи.
Ключові компетентності: спілкування державною мовою, прикладні, інформаційно-комунікативні компетенції.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, математика.
Обладнання: Комп’ютери, колонки, проектор, мікрофон, програмне забезпечення PowerPoint, матеріал для створення презентацій, демонстраційні презентації, картки з завданнями.
Перебіг уроку:
Чтобы дойти до цели,
нужно прежде всего идти.
Оноре де Бальзак
І. Організація класу до заняття (1хв.)
Доброго дня, шановні учні !
Думаю, ви добре підготувались до уроку і готові до плідної співпраці!
Вчитель звертає увагу учнів на епіграф уроку, який розміщено на Слайді1
Бажаю, щоб урок був цікавим і тому метою нашого уроку сьогодні буде поєднання навичок з інформатики та знань з математики.
IІ. Мотивація вивчення теми (4 хв.)
Пропоную вам переглянути презентацію та проаналізувати.
Люди з давнини прислухалися до звуків і чули в них музику що уявили ви? Отже, висновок, звук та анімаційні ефекти надають нам додаткову уяву навколишнього світу.
При створенні презентації автор повинен показати свої творчі здібності, художній та естетичний смак поряд із знаннями з інформатики.
Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв) Слайд 3
Перед тим як перейти до нашої теми уроку дізнаємося наскільки добре ви уявляєте,що таке комп’ютерна презентація.
Пристрій для роботи з даними?
Один зі способів завантаження програм?
Головні програми Microsoft Office?
Піктограма програми?
Призначення PowerPoint ?
Анімація-це…?
Зображення екранної сторінки у PowerPoint ?
Значення даного значка ?
ІV. Узагальнення і систематизація знань ( “Мозковий штурм”)( 3 хв)
Робота в группах
Аналіз невдалих презентацій з навчальних предметів ( астрономії, географії, біології ), рекомендації до їх покращення!
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу (10 хв) Слайд 4-12
Пояснення нового матеріалу здійснюється з використанням комп’ютерної презентації та демонстрації основних кроків за допомогою комп’ютера.Також пропонується учням практичне використання мікрофона для запису мовного супроводу.
Вчитель звертає увагу учнів на те, що використанні в презентації звукові та відео файли, повинні знаходитися в однієї папці з самою презентацією.
Учні оформляють опорний конспект .
VІ . Засвоєння нових знань, формування вмінь ( 20 хв)
Відеокліп з практичним завданням( актуалізація знань з математики)
Техніка безпеки (1 хв) Слайд 13-14
Вправи для очей
Практична робота ( за інструкційною карткою).
Учні створюють комп’ютерну презентацію з додаванням відеокліпів, звукових та анімаційних ефектів до слайдових презентацій
за темою « Найпростіші перетворення графіків функції» за вимогами інструкційної картки (матеріал для створення презентації, збережен в папці комп’ютера)
(Додаток1)
VІІ. Демонстрація створеної презентації. Оцінювання результатів роботи
VІІІ. Підсумок уроку Слайд 19
Підвести підсумок уроку(згідно до мети)
Рефлексія (вправа Мікрофон)
Сьогодні на уроці:
1. Я навчився…………………………………………………………….
2.Було легко………………………………………..................................
3.Було важко…………………………………………………………….
4.Найбільш сподобалось……………………………………………….
5.Своєю роботою на уроці я (задоволений, не зовсім,зовсім незадоволений)
ІX. Домашнє завдання (1 хв)
П.13 підручник 9 кл автор Бондаренко О.О,
створити презентацію «Перетворення графіка функції y= » ( 5 прикладів) з додаванням анімації, звукових та відео об’єктів.
Додаток 1
Інструкційна картка
1. Запустіть програму РowerPoint.
2. Cтворіть слайдову презентацію за темою:
« Найпростіші перетворення графіків фукції»,
використовуючи матеріали до уроку з мережевої папки Учитель/Заготовки
3. Слайд 1- назва презентації, виконавці.
4. Вставка відеокліпа ( Слайд 2)
5. Перетворення кожного з графіків на окремому слайді із додаванням
анімаційних та звукових ефектів відповідно до даного графіка, на слайді зображення основного та отриманого графіків різними кольорами.
6. На останьому слайді зобразити смайлом свій настрій від роботи на уроці
7. Зберегти файл у власну папку
Додатково: Ефекти переходу слайдів, зміна слайдів за часом