З досвіду роботи учителя
фізичної культури
Великоновосілківської гімназії з загальноосвітньою школою І ступеня
Чебаненка Юрія Івановича
Методична розробка уроку
фізичної культури для учнів 8 класів по модулю «Гімнастика»
Варіативний модуль: гімнастика
Тема уроку: акробатика
Тип уроку: сюжетний, комбінований.
Мета уроку:
Підвищення мотивації до занять спортом та фізичною активністю, навчання
учнів правильній техніці виконання рухів і вправ, сприяння формуванню
позитивного ставлення до фізичної діяльності та спорту, розвиток співпраці
командної роботи та лідерських якостей через групові ігри та вправи.
Задачі уроку:
Інвентар та обладнання: гімнастичні мати, гімнастична колода, гімнастичний
«козел», «кінь», шведськи сходи, гімнастична лавка, свисток, хронометр, магнітофон, колонки.
Місце проведення: спортивна зала.
Час уроку: 45 хвилин.
Урок проводиться по сюжету фестиваль-змагання мандрівників. На фестиваль з’їхались команди з 4 держав (клас ділиться на 4 команд по 6 учасників). Кожна команда вирішує яку державу представляти. Команді будуть додаватися бонусні бали за знання який прапор держави, герб. Під час змагань двох команд, дві команди які вільні, виконують страховку на кожному снаряді перешкоди.
Хід уроку.
№ п\п |
Зміст уроку |
Дозування |
Методичні вказівки |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
||
Підготовча частина 14 хв. |
|||||
1 |
Шикування, привітання, ознайомлення зі станом здоров’я учнів. Пояснення задач уроку, сюжету. |
2 хв. |
Вияснити в кого з учнів є обмеження в виконанні тих чи інших вправ, навантаженні. |
||
2 |
Інструктаж з техніки безпеки на уроку фізичної культури, поведінці у спортивної залі. |
2 хв. |
Особливу увагу приділити роботі на спортивному обладнанні. Страховку. |
||
3 |
Вимір ЧСС |
6 сек. |
|
||
4 |
ЗРВ - ходьба на носках
|
10-15м. |
Включити ритмічну музику |
||
№ п\п |
Зміст уроку |
Дозування |
Методичні вказівки |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
||
4 |
- ходьба на пʼятах - ходьба на зовнішній стороні стопи - ходьба у пів присіді - ходьба у присіді - стрибки у присіді |
10-15 м. 10-15 м. пів кола пів кола |
Звернути особливу увагу на осанку |
||
|
Біг по колу |
3 кола |
Тримати безпечну дистанцію, не розмовляти. |
||
|
- ходьба, встановлення дихання у русі |
пів кола |
Звернути увагу на періодичність вдиху та видиху |
||
|
Після команди стій надати можливість розімкнутися на безпечну відстань, для виконання вправ на місті. Перевірити ЧСС |
30 сек
6 сек |
Клас розташований по колу. |
||
|
колові обертання голови у чередуванні вліво, вправо
колові обертання прямих рук вперед, назад
1-2 прогин назад, руки до гори в сторони по діагоналі 3-4 нахил вперед, доторкнутися долонями стопи
наклони вперед
5. В.п. О.с. обертальні рухи тулуба
6. Клас розподіляється по парах. В.п. сидячи на полу, ноги прямі, напарник за спиною допомагає виконати нахили вперед до мертвої точки, фіксується на 2 сек. 7. Стрибки на місті. |
3 рази 4 оберти
6 обертів 6 разів
6 разів
3 наклони В.п. 4 рази 5-6 разів у кожну сторону
7 – 8 разів
|
Оберт повинен бути повний. доторкання прямих рук тулуба, голови
ноги в колінах не згинати, доторкнутися внутрішньою стороною долоні
доторкнутися ліктьовими суглобами полу, ноги прямі
Ноги прямі, не згинати
Не робити різких рухів |
||
Основна частина 28 хв |
|||||
1. |
Клас ділиться на 4 команди 1 – 2 команди за командою починають проходження полосу перешкод. 3 – 4 команди виконують підстрахування на кожному етапі. Перед проходженням, команди презентують свою державу (герб, прапор) |
8 хв. |
Команда обирає капітана Провести жеребкування
Фіксується час проходження За часом визначаються переможці. Міжпредметні звʼязки. |
||
2. |
Творчий конкурс. Кожна команда складає комбінацію з 6 акробатичних елементів для групового виконання. І готує її для показу.
|
8 хв |
Хлопчаки прибирають обладнання, і викладають 4 ковдри з 6 матів. Команди обирають музичний супровід. |
||
№ п\п |
Зміст уроку |
Дозування |
Методичні вказівки |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
||
3. |
Показові виступи команд |
12 хв |
В журі вільні команди, капітани озвучують оцінку ( 5 бальна система) бали додаються. |
||
Заключна частина уроку 4 хв |
|||||
1. |
Підведення підсумків змагань, уроку. |
2 хв |
Відмітити роботу усіх учнів |
||
2. |
Виставлення оцінок |
1 хв |
Низькі оцінки не ставити |
||
3. |
Домашнє завдання: щоденне виконання ранкової гімнастики, вправи для розвитку гнучкості, щоденник самоконтролю.
|
1 хв |
Звернути особливу увагу на техніку дихання, важливість ведіння щоденника. Подякувати за гарну роботу на уроці. |
||
Розташування полоси перешкод.
Проходження полоси перешкод