Методична розробка уроку "Класифікація в'яжучих та їх призначення"

Про матеріал

Розвинути в учнів потребу в постійному оновленні знань про

можливості застосування інформаційних технологій в

професійній діяльності. Активність, відповідальність

узгодженість в постановці і послідовному рішенні

педагогічних завдань з використанням інформаційних

технологій упевненість в правильності ухвалення

нестандартних рішень. Активізувати пізнавальну

діяльність учнів на уроці за допомогою ІКТ,

https://learningapps.org/my.php та GR кода.

Перегляд файлу

Державний навчальний заклад «Благовіщенський професійний ліцей»

 

 

 

 

 

 

 

План

відкритого

уроку

 

 

Предмет: Матеріалознавство

професія: штукатур 3 розряд

Курс – І, група 74

 

 

 

                                                    Підготувала

   викладач  Середенко Оксана Вікторівна

                                       категорія - вища

                                     педагогічне звання – старший викладач

 

 

2018-2019 н.р

м. Благовіщенське

 

 

ПЛАН УРОКУ

 

Модуль ШТ 3.1 Виконання робіт перед оштукатуренням

                            поверхонь.

 

  1. Тема програми: ШТ.3.1.2 Підготовка розчинових сумішей.
  2. Тема уроку: Класифікація в’яжучих та їх призначення.
  3.  Мета уроку:

Навчальна: Навчити учнів розрізняти  в’яжучі матеріали, знати їх

                    класифікацію, користуватися засобами  ІКТ,

                    https://learningapps.org/my.php  та GR кодами.

Розвиваюча: Розвинути в  учнів  потребу в постійному оновленні знань про

                      можливості застосування  інформаційних технологій  в

                      професійній діяльності. Активність, відповідальність

                      узгодженість в постановці і послідовному рішенні

                      педагогічних завдань з використанням інформаційних 

                      технологій упевненість в правильності ухвалення

                      нестандартних рішень.  Активізувати пізнавальну

                                          діяльність учнів на уроці за допомогою ІКТ,

                                           https://learningapps.org/my.php   та GR кода.

  Виховна: Виховувати в учнів відповідальність, самостійність, вимогливість

                                     як до себе так і до оточуючих, любов до обраної професії та її

                                     значення в житті.

                   Методична мета уроку: Впровадження в навчальний процес  елементами ІКТ 

                                                            та GR коди як шлях підвищення результативності

                                                            навчально – виховного процесу»

  1. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
  2. Форма проведення уроку: Індивідуальна, колективна.
  3. Методи та прийоми: Бесіда, пояснення, наочні (таблиці), практичні (вправи)
  4. Наочність :

 Підручники: Коман В.І. «Матеріалознавство для штукатурів…»,

                        П.ВКривенко «Матеріалознавство для будівельників».        

                     Матеріали: Вапно, Цемент, Гіпс, Вода.

                    Роздатковий матеріал : картки з GR кодами.

 

  1. Міжпредметні зв’язки:Технологія штукатурних робіт, професійно – практична          

                                        підготовка, інформаційні технології, хімія.

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційна частина.

Перевірка наявності учнів на уроці та готовність їх до уроку.

 (підключення гаджетів до мережі інтернет),

психологічний настрій (Поділись теплом своїх долонь).

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. З теми: «Основні властивості будівельних матеріалів»:

                            https://learningapps.org/display?v=pborwss6k18

ІІІ. Мотивація навчання.

Асортимент будівельних матеріалів і виробів дуже різноманітний і для полегшення  вивчення їх поділяють на окремі групи за різними ознаками, їх класифікують. Як вам уже відомо із загально професійного блоку, для того щоб приготувати розчин нам потрібні : в’яжучі, наповнювачі та розчинник. Отже на сьогоднішньому уроці ми з вами і розглянемо детальніше один із компонентів розчину ,а саме в’яжуче, з’ясуємо які вини бувають та як класифікуються, а ще ознайомимось із одним представником цієї групи.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу:

Повідомлення теми та навчальної мети уроку.

Тема уроку: Класифікація в’яжучих та їх призначення.

Мета уроку: : Навчити учнів розрізняти  в’яжучі матеріали, знати їх класифікацію

                        користуватися засобами  ІКТ, https://learningapps.org/my.php  та GR кодами.

 

            До неорганічних в’яжучих речовин належать переважно порошкоподібні матеріали, що утворюють при змішуванні з водою або іншою рідиною (наприклад, розчинами солей, лугів і кислот) пластичне тісто, яке внаслідок певних фізико-хімічних процесів перетворюється у каменеподібне тіло.

Процес твердіння в’яжучих речовин починається з тужавіння пластичного тіста (ущільнення і загуснення) з поступовим перетворенням його у каменеподібне тіло, що здатне з часом набирати міцності за рахунок протікання процесів структуроутворення.

За теорією О.О.Байкова, твердіння в’яжучих речовин здійснюється за змішаним механізмом: спочатку продукти гідратації знаходяться у колоїдному стані, а потім має місце їхня перекристалізація у більш стабільні сполуки.

            Класифікація неорганічних в’яжучих речовин

            Повітряні в’яжучі речовини можуть тверднути й набирати міцності у повітряно-сухих умовах. До них належать гіпсо-ангідритові в’яжучі речовини, повітряне вапно та його різновиди, магнезіальні в’яжучі речовини та розчинне скло.

            Гідравлічні в’яжучі речовини тверднуть і зберігають (або підвищують) міцність після тужавіння в повітряно-сухих умовах і наступного витримування у воді. До них належать гідравлічне вапно, романцемент; портландцемент та його різновиди, пуцолановий цемент, шлакопортландцемент, композиційний цемент; глиноземистий та розширні цементи.

            В’яжучі речовини автоклавного твердіння здатні тверднути й утворювати міцний камінь в автоклавах (в умовах підвищених температур, тиску і вологості). До таких в’яжучих речовин належать вапняно-кремнеземисті, вапняно-шлакові й вапняно-зольні.

А зараз за допомогою GR коду ми з вами розглянемо таблицю: Класифікація мінеральних в’яжучих речовин. Таблицю переносимо в зошит.

 

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fdocs.google.com%2Fdocument%2Fd%2F1s87mMh1eZykoBCDu978yUGk06Dnjw8Alta6krQAYkVg%2Fedit&4&0       

https://docs.google.com/document/d/1s87mMh1eZykoBCDu978yUGk06Dnjw8Alta6krQAYkVg/edit

Перегляд презентації

 

 

V Узагальнення та систематизація знань учнів

 

      https://learningapps.org/display?v=p1tswnug518

VІ Підведення підсумку уроку

 

  1. Гра «Мікрофон» Чи сподобався вам урок і що саме?
  2. Виставлення та обговорення оцінок

 

 

VІІ . Домашнє завдання

1 Опрацювати

http://lib.iitta.gov.ua

 

2 Вивчити

3 Дати відповідь на запитання

https://learningapps.org/display?v=p86n5hvx318

 

C:\Users\Admin\Desktop\20181214_091722.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\20181214_084854.jpg

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Дідук Юлія Іванівна
    Дякую, що поділились цікавим матеріалом.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Додано
17 грудня 2018
Переглядів
2283
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку