Чи знаємо ми Василя Сухомлинського
МЕТА: пропагувати педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського, виявити найкращого знавця біографії та творчості педагога, стимулювати педагогів до самовдосконалення та саморозвитку.
Обладнання: книжкова викладка «Вічний слід на Землі», презентація, фішки, медаль «Найкращий сухомлиніст»
ХІД ЗАХОДУ
Виступ заступника з НВР
- Доброго дня, шановні колеги! Рада вітати на методичному заході присвяченому великому педагогу, поету, письменнику і Людині з великої літери – Василю Сухомлинському.
- І свій виступ хочу розпочати уривком з драматичної поеми І.Драча, яка присвячена В.Сухомлинському «Дума про вчителя»
Ні з чим не порівняти труд учителя.
Радіє ткаля шовку під руками.
Радіє сталевар вогню своєму,
Сівач радіє диво оксамиту
Озимини під небом барвінковим –
Учителю потрібні ж роки й роки,
Щоб цвіт у плід тривожно перецвів.
Нема тихішої роботи, ніж учительська.
Нема виснажливішої роботи,
Де нерви паляться, мов хмиз сухий,
Де серце рветься в клекоті і чаді,
Але нема щасливішої долі,
Коли Людина з рук твоїх, Людино,
Іде у світі, – на краплю світ людніє.
(Драч І. Дума про вчителя: драматична поема : присвячується В.О.Сухомлинському / І.Драч // Драч І. Драматичні поеми / І. Драч. – К., 1982. – С. 75-76.)
- Василь Олександрович - непересічна особистість, вчитель, як вітчизняної, так і світової педагогіки. Кожен з нас може сказати, що «знає» В.Сухомлинського: його біографію, твори, відомі вислови, казки. Але чи так це насправді. Тож запрошую вас до участі у заході «Чи знаю я Сухомлинського». За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку, а у підсумку, хто матиме їх найбільше – отримає медаль «Найкращий сухомлиніст». Хочу познайомити із правилами нашої гри
- Кожна людина розпочинає свій життєвий шлях із народження і торує його стільки часу, скільки їй відміряно прожити. Тому пропоную Вам перший конкурс «Біографічний»
- Перу В.О. Сухомлинського належить 41 книга, більше 600 статей, майже 1200 художніх творів – оповідань, притч, казок.
Вони виданi 60 мовами свiту, загальним тиражем майже 15 млн. примiрникiв. Книга “Серце вiддаю дiтям” перекладена на 30 мов свiту i витримала 54 видання. Його твори видавали у Азербайджанi, Вiрменiї, Бiлорусiї, Грузiї, Естонiї, Казахстанi, Киргизстанi, Латвiї, Литвi, Молдовi, Таджикистанi, Татарстанi, Узбекистанi, Чувашiї, а також у Англiї, Болгарiї, Iспанiї, Китаю, Монголiї, Нiмеччинi, Польщi, Румунiї, Угорщинi, Фiнляндiї, Францiї, Чехословаччинi, Югославiї, Японiї. А чи ми знаємо його твори? Запрошую взяти участь у наступному конкурсі. Пропоную вам переглянути підказки і назвати твори В.Сухомлинського(слайд 3-9)
- Згадуючи своє дитинство ми згадуємо мамину колискову, казку. А скільки казок, оповідань, притч ми читаємо чи розповідаємо своїм учням. А чи всі пам’ятають казки Василя Сухомлинського? Отже, конкурс «Казковий» (слайд 10-16)
- Праці Василя Сухомлинського багатогранні, глибокі. Більшість з них розібрана на цитати. Пропоную Вам конкурс «Продовж цитату» (слайд 17)
Мова - духовне багатство народу
Не вимагай від рідних неможливого
Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе
Знання без виховання – меч у руках божевільного
До хорошого уроку вчитель готується все життя
Для того щоб виховати справжніх чоловіків, потрібно виховувати справжніх жінок
- А зараз підведемо підсумки (Учасники підраховують фішки, переможці нагороджуються медалями).
- На завершення хочу побажати всім присутнім крокувати вперед, зростати професійно, творчо, отримувати задоволення від учительської роботи, учнів та від самих себе. Адже недарма в народі кажуть
Багато особистостей на світі,
Та кожна, безперечно, діамант,
Життя обточить всіх, воно покаже,
Хто варт чого, а хто не варт.
слайд 3 слайд 4
слайд 5 слайд 6
слайд 7 слайд 8
слайд 9
слайд 10 слайд 11
слайд 12 слайд 13
слайд 14 слайд 15
слайд 16
слайд 17