Міністерство освіти і науки України
Державний навчальний заклад
«Київське регіональне вище професійне училище будівництва»
майстер-клас
«Методика викладання інформатики
(в групі здобувачів освіти з особливими освітніми потребами)»
Київ – 2019
На сучасному етапі здобувачі освіти з особливостями розвитку включені в загальноосвітній процес. Вони вимагають рівних можливостей і адекватної цьому соціалізації. Саме цього й надає їм інклюзія.
В процесі підготовки до уроку в інклюзивній групі викладач складає план-конспект уроку, в якому інтегрує учбовий матеріал загальноосвітніх і спеціальних дисциплін так, щоб на одному уроці учні з різним станом психофізичного і інтелектуального розвитку вивчали близьку за змістом тему, але на тому рівні засвоєння, який доступний для кожного.
Майстер-клас
Тема: «Методика викладання інформатики (в групі здобувачів освіти з особливими освітніми потребами)»
Мета:
навчальна:
розвивальна:
виховна:
Структура
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
ІІІ. Виконання практичного завдання
ІV. Узагальнення й систематизація знань
V. Підбиття підсумків
Хід заняття
І. Організаційний етап.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Відгадування загадок (перегляд презентації).
ІІІ. Виконання практичного завдання.
Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку.
Пролісок
Із зеленої сорочки,
Що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки,
А як зовуть їх відгадай.
Конвалія
Три брати ідуть по світу –
Від зими назустріч літу.
Перший пройде – тане лід,
Другий пройде – всюди квіт,
Третій пройде – укрива
Землю шовкова трава!
Нерозлучні три брати.
Не стрічався з ними ти?
Березень, квітень, травень
Сто свічок на гілках стоять,
Сто свічок без вогню горять.
Каштан
З-під снігу з'явився,
Прокинувсь од сну,
Усіх запросив
Зустрічати весну.
Підсніжник
У лісах струмки пустила,
Землю травами встелила.
Перші квіти принесла.
Чарівна моя…
Весна
Посадила в квітнику
Квітку ніжну та струнку.
Жовті ніжні пелюстки,
Зеленесенькі листки.
В квітнику у мене зріс
Гордий красень... Це —
Нарцис
Із малої цибулини
виріс весняної днини,
до нарциса привітався
та на грядці запишався.
Тюльпан
Фіолетові фіранки
у світлиці та на ґанку.
Фіолетові малята
весну люблять зустрічати.
Фіалки
Перший раз цвіла —
Жовтою була,
Як дозріла—побіліла,
Схопилася, полетіла
Знову десь рости
Й жовто зацвісти.
Кульбаба
Одяглась у біле плаття,
Примостилась на лататті,
Задивилася у воду
На свою дівочу вроду.
Лілея
ІV. Узагальнення й систематизація знань.
Учні зберігають виконані практичні роботи, отримують оцінки.
V. Підбиття підсумків.