Міністерство освіти і науки України
Головне управління освіти і науки виконавчого органу
Київської міської державної адміністрації
навчально-методичний кабінет профтехосвіти м. Києва
ДЕРДЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«КИЇВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВИЩЕЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ БУДІВНИЦТВА»
Практична робота №3
«Використання формул в електронних таблицях»
Методична розробка
уроку з предмету «Інформатика»
викладача ІІ категорії
Суботіної Оксани Вікторівни
Київ – 2015
Тема: Практична робота №3. «Використання формул в електронних таблицях»
Мета:
навчальна:
розвивальна:
виховна:
Методи: бесіда, розповідь, пояснення, презентація.
Обладнання та матеріали: програма Microsoft Excel, роздатковий матеріал, презентація, персональні комп’ютери, мультимедійна система.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку
І. Організаційний етап…………………………………………………………….1-2 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань..……………………………………………...…..3-5 хв.
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учні………………………..2-3 хв.
ІV. Виконання практичного завдання………………………………….....…..20-25 хв.
V. Узагальнення й систематизація знань учнів………………………………..5-10 хв.
VІ. Підбиття підсумків уроку, повідомлення домашнього завдання…..……..1-2 хв.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Виконання самостійної роботи (тест):
Прізвище, ініціали __________________ група___________
Самостійна робота
тест
(кожне завдання має лише одну правильну відповідь, яка оцінюється в 2 бали)
1. Заголовки рядків електронної таблиці позначаються:
а) номерами; б) кирилицею; в) латинськими літерами.
2. Формула у комірці електронної таблиці починається зі знаку:
а) =; б) -; в) $.
3. Як у середовищі MS Excel називають електронну таблицю?
а) робочим аркушем; б) робочою книгою; в) документом.
4. Вкажіть невірно записану формулу:
а) =D2+25; б) =СУММ(С3:С6); в)=СРЗНАЧ(D2-D:).
5. Заголовки стовпців електронної таблиці позначаються:
а) номерами; б) кирилицею; в) латинськими літерами.
6. Яку клавішу у середовищі MS Excel потрібно натиснути, щоб відмінити редагування комірки електронної таблиці?
а) Back Space; б) Esc; в) Alt+ Back Space.
Відповіді:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
а |
а |
б |
в |
в |
б |
Оцінка___________
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учні.
Учитель: Сьогодні ми продовжуємо з’ясовувати, як можна найкраще використовувати свої знання про програму Excel.
На попередніх уроках, ми з вами розглянули основні правила створення та використання найпростіших формул, ознайомилися з інтерфейсом табличного редактора, основними його функціями і спробували ввести дані до клітинок та відформатувати їх.
Тепер ми переходимо до розв’язання практичного завдання: створення розкладу дзвінків.
ІV. Виконання практичного завдання.
Учитель: Нам необхідно створити розклад дзвінків.
(Черговий в групі роздає практичне завдання кожному учню).
V. Узагальнення й систематизація знань учнів.
Учитель: Молодці! Ви сьогодні гарно попрацювали!
(Учні зберігають виконані практичні роботи у свої папки, отримують оцінки).
VІ. Підбиття підсумків уроку, повідомлення домашнього завдання.
Повторити §7.3 підручника «Інформатика та інформаційні технології» Гуржій А.М.
1