МЕТРО - ПІДЗЕМНИЙ ТРАНСПОРТ.
Мета: розширити уявлення учнів про метро як підземний транспорт; вчити правил користування метро; виховувати культуру поведінки.
Обладнання: зображення автобуса, мультимедійна дошка, презентація, відео, плакат із кросвордом, маркер, квитки – загадки.
ХІД УРОКУ
- Організаційний момент
1. Ст. Дорожній кросворд «Пасажир»
1. Ділянка проїжджої частини, призначена для руху пішоходів через дорогу. (Перехід)
2. Що встановлюють перед переїздом через залізничну колію? (Шлагбаум)
3. Місце, де перехрещуються дороги і вулиці. (Перехрестя)
4. Частина дороги, призначена для руху пішоходів. (Тротуар)
5. Найцінніше, що дається лише один раз. (Життя)
6. Транспорт, на якому дозволяється їздити вулицями з 14 років. (Велосипед)
7. Широкі лінії білого кольору на асфальті, які позначають місце, де можна переходити вулицю (Зебра)
|
|
|
|
|
|
|
1.П |
е |
р |
е |
х |
і |
д |
|
|
|
|
|
2.ш |
л |
А |
к |
б |
а |
у |
м |
|
3.п |
е |
р |
е |
х |
р |
е |
С |
т |
я |
|
|
|
|
|
|
4.т |
р |
о |
т |
у |
А |
р |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.Ж |
и |
т |
т |
я |
|
|
|
|
6.в |
е |
л |
о |
с |
И |
п |
е |
д |
|
|
|
|
|
|
|
7.з |
е |
б |
Р |
а |
|
|
|
|
|
У дорозі Гра «Дорожні Знаки» В групах назвати зображення дорожніх знаків на картках (додаток 1)
3. Ст. Нова
2.1. Робота із загадкою
Під землею, подивіться,
Незвичайна залізниця,
Сновигають поїзди:
Цей туди, а той — сюди.
Ми до станції «Дніпро»
Їдем з татом на... (метро).
ТЕМА І МЕТА
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
2.2. Робота за підручником (С. 81)
Читання тексту.
—Чому, коли заходиш до метро або виходиш з нього, треба притримувати двері?
—Чому безпечніше чекати на поїзд за обмежувальною лінією на платформі?
ВІДЕО «Ну, постривай!» Випуск 5
3. Станція «Фізкультхвилинка». Гра «Будь ласка»
4. Станція "КПП"
Зіграти хочеться мені
Із вами, друзі в «так? », чи «»ні?»
Я вам питання задаю,
Готуйте відповідь свою.
1. Які є сигнали світлофора? (Червоний, жовтий, синій,зелений).
12. Як потрібно обходити автобус, трамвай, тролейбус? (Автобус і тролейбус — ззаду, трамвай - спереду).
6 Станція «Письмова» 5. Робота в зошиті
7. Станція «Загадкова»
1. Яка тварина втекла із зоопарку, щоб лежати серед дороги? (Зебра)
2. По рейках хутко мчить машина, тримаючись за проводи.
Не треба зовсім їй бензину, щоб їхати туди-сюди. (Трамвай)
3. Які острівці розташовані не на воді , а на суходолі? (Острівці безпеки)
4. Підморгне Зеленим оком-ми йдемо, підморгне червоним оком – стоїмо. (Світлофор)
5. Мій рогатий кінь двоногий
Добре знає всі дороги.
Як захочу – він стоїть,
А скажу – то побіжить. ( Велосипед)
6. Полотно, а не доріжка,
Кінь біжить – сороконіжка (Потяг)
7. Що за диво, диво дивне:
На колесах цей будинок,
Гумове взуття на нім,
А харчі його – бензин.
А в середині – малята
І дорослих там багато (Автобус)
Людина, котра керує автотранспортом. (Водій)
9. Місце знаходження водія в автомобілі (Кабіна)
8. Станція «Кінцева»
6. Підсумок уроку
Оцінювання
Додаток 1
1