Конспект першого уроку
«Маленькі патріоти- великої країни»
Мета уроку:
створення святкового мікроклімату в класі для зустрічі дітей; формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу, продовжувати формувати уявлення учнів про школу як країну знань, розширити кругозір учнів про рідну Україну, про народну символіку та державні символи, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини через виконання цікавих завдань;
виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини.
Формувати ключові компетентності:
Обладнання: карта України, ілюстрації Державних символів України, плакат до Дня Знань, оформлення дошки, ID-посвідчення учнів, презентація, ноутбук, мультимедійна дошка, інтерактивні картки із завданнями, роздатковий матеріал для творчої роботи, відео.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форма уроку: урок-подорож
ХІД УРОКУ
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від посмішки аж сяє.
Знає сонце гомінливе –
День сьогодні особливий!
Любі, мої милі діти.
Ви сьогодні чарівні у нас.
Будемо вчитись, дружити, радіти
Й називатися 2 клас.
Я сьогодні всіх щиро вітаю
В нашій школі, у дружній сім’ї.
І міцного здоров’я бажаю,
Й щастя-радості, любі мої.
Вчитель: Дорогі діти! Я дуже рада бачити знову вас у нашому закладі. Сьогодні ви стали дорослішими на шкільний рік, продовжується ваше шкільне життя. Вітаю вас із першим навчальним днем у цьому навчальному році, із першим уроком. На вас знову чекає багато нового, незвіданого і цікавого у шкільній Країні знань.
Сьогоднішній урок у нас буде незвичайний тому, що будемо подорожувати квест-мандрівкою і тема нашого уроку: «Маленькі патріоти – великої країни». Мандрувати ми з вами будемо на чарівному потязі під назвою УКРАЇНА, адже це назва нашої з вами Батьківщини, тому і подорож буде нашою країною. Всі ви знаєте що на потяг обовʼязково потрібно придбати квиток. Але так як наш потяг чарівний тому, щоб на ньому подорожувати потрібно лиш мати ID-посвідчення. Ви маєте таке посвідчення?(діти відповідають)
Але ви не засмучуйтесь, так як ви вже учні, я хочу посвятити вас в другокласники і видати ІD-посвідчення: другокласник та другокласниця.
(видача посвідчень на розсуд вчителя, як саме в залежності від часу та кількості учнів)
Подивіться навколо, як багато учнів у класі. Ви мабуть дуже раді бачити один одного і вам багато є про що розповісти один одному та побажати всього найкращого у новому навчальному році, обмінявшись браслетами побажань.
(на партах лежать браслети і учні їми обмінюються, говорячи один одному побажання одним словом)
На кожній зупинці ми з вами будемо виконувати завдання. За кожне виконане завдання отримаємо квітку із побажанням нашій країні і наприкінці уроку ми прикрасимо нашу країну квітучими побажаннями.
Моїми помічниками сьогодні на потязі будуть: Марічка та Андрійко.
те місце, де вона народилася, де промовила перше слово, зробила свій перший крок, де промайнуло її дитинство, де вона виросла і змужніла.
«В дитинстві відкриваєш материк, котрий називається потім - .......... "
(Батьківщина)
Завдання: закресли всі букви О та У і отримаєш слово, що б закінчити вислів.
(учні працюють, вчитель по можливості допомагає)
Правильно які ви молодці! Впорались із завданням, тому отримуєте квітку побажання!
Батьківщину неможна, тому що це значить не любити себе.
Наша Батьківщина – Україна, а ви, діти, маленькі українці та україночки.
Отже всі ви - «Маленькі патріоти великої держави». У патріотів є завжди свій девіз або вигук. І ось наша наступна зупинка: «Збери до купи»
Завдання: на листочках дерева слова, склади з них вигук маленьких патріотів.
(Любіть Україну – нашу Батьківщину!)
Правильно які ви спритні і завзяті! Впорались із завданням, тому отримуєте квітку побажання!
Наша велика держава має свої символи. Символ - це знак, умовне позначення певного предмета, явища. Символи поділяються у нас на державні та народні.
Державні символи – це визначені законом знаки держави.
Народні символи - це те, що найбільше любить і шанує народ.
Бачу були ви дуже уважні! Тому гарно впорались із завданням і отримуєте квітку побажання!
Зараз я пропоную трішки вам поміркувати і подивитися один на одного, ви всі учні в нашому класі, але яка є відмінність між вами? (учні відповідають за допомогою навідних питань вчителя). Правильно відмінність між вами в тому, що ви поділяєтесь на хлопчиків та дівчаток, але і у вас є багато спільного.
І наступна наша зупинка: «Знайди спільне» (
Завдання: порівняй та знайди спільне.
Я гарно здивована вашими успіхами, ви розумники у мене і за гарно виконане завдання звичайно отримуєте іще одну квітку побажання!
А зараз ви мабуть трішки втомилися, я пропоную вам драйвово відпочити та порухатись під гарну пісню: «Ми – вкраїни діти!»
Отже мандруємо далі і наша наступна зупинка: «Кросворд-ленд»
Завдання: розгадай кросворд та отримаєш ключове слово.
Ключове слово ми отримали з вами: ПАТРІОТИ.
Я знаю, що ви в мене дуже гарні маленькі патріоти і за це отримуєте ще одну квітку побажань!
Дуже добре тоді вам сподобається наступна зупинка: «Загадкова»
Завдання: відгадай загадки, з перших літер склади слово, яке відповідає на питання.
Дуже гарно впорались із завданням і отримуєте квітку побажання!
Ось і закінчилась наша мандрівка нашою країною. Мені було дуже приємно мандрувати з вами бо ви найкращі! – талановиті, веселі, спритні, драйвові, справжні Маленькі патріоти – великої країни!
Рефлексія
- А як ви гадаєте, що ми з вами забули зробити (учні відповідають),
правильно, прикрасити нашу Україну квіточками- побажаннями для нашої Батьківщини, які ви отримували впродовж квесту- мандрівки.
(Вчитель разом з учнями роблять колаж – чіпляють квіти з побажаннями)
це звання гідно, вчиться наполегливо, сумлінно і ваші мрії обов’язково здійсняться. Успіхів вам у навчанні!