Ми за мир на Україні

Про матеріал
Розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, сприяти формуванню національної свідомості школярів; розвивати в учнів активну громадську позицію щодо єдиної цілісної держави; виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.
Перегляд файлу

Тема: Ми за мир на Україні

Мета: Розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, сприяти формуванню національної свідомості школярів; розвивати в учнів активну громадську позицію щодо єдиної цілісної держави; виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.

Обладнання: малюнки дітей, стрічки, мультимедійна презентація, картки.

Хід уроку

І. Створення емоційного настрою. ( звучить музика слайд 1.)

ІІ. Учитель.

Дорогі діти! Сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми будемо говорити про мужність і тема уроку «Ми за мир на Україні» ( Слайд 2 ).

- Що ж ви розумієте під словом мужність?

( Відповіді дітей).

- Яке ж тлумачення цього слова записано у тлумачному словнику?

( Доповідає довідкова служба).

Мужність – це риса характеру людини у якій поєднуються хоробрість, рішучість, витримка, відвага, сміливість.

ІІІ. Створення асоціативного куща.

ІV. Гра «Хто найголовніший».

  • Я хочу, діти, щоб ви дізналися хто є найголовнішим на землі.
  • Для цього кожен із вас загляньте у чарівну скриньку і нікому не кажіть, що ви тим побачили!

( Діти заглядають у скриньку і передають її один одному).

  • Кого ви там побачили?

(Себе)

  • Отже, хто є найголовнішим на землі?

( Ми, люди).

Учитель.

Кожна людина має право на життя. Ніхто не має права забирати його у людини. Життя – найвища цінність, так написано у декларації прав людини.

Гра «Знайди собі пару»

Мир      Сум

Добро    Горе

Життя    Війна

Друг     Ворог

Щастя    Ненависть

Любов    Зло

Радість    Смерть

Сміх     Плач

  • Який у вас настрій коли ви чуєте слова першої колонки?
  • Як змінюється настрій читаючи слова другої колонки?

Учитель.

Нажаль так сталося в нашій країні, що ці слова звучать дуже часто. Росія ніяк не може пробачити Україні її незалежність. Російські сепаратисти зазіхають на життя наших людей. На сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Вправа «Гілочка».

Саме за це зараз в АТО воюють сини – герої. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя захищають неньку Україну.

Хочеться вірити, що здоровий глузд переможе, що настане мир про це мріють усі.

 

V. Хвилинка поезії.

1. Мир на землі – це зоряні світанки,

 Краса і творчість, пісня у гаях.

Мир на землі – це вечори і ранки

Із радістю і щастям у серцях.

2. Мир на землі – це дім, це мама й тато,

Й любові стільки – просто через край!

Це та земля, де щастя є багато

І в кожній хаті – хліба коровай.

3. Хай буде мир віднині  і довіку.

А не війна гуркоче на порі

І сльози щастя на своїх обличчях

Відчують всміхнені усюди матері.

4. Хай буде мир, замовкнуть всі гармати

Доволі крові, сліз, нещастя й бід

Хай відпочине, змучений боями,

До праці звичний чоловічий рід.

5. «Хай буде мир!» Звертаюся до Бога,

Чоло зросивши потом, трударі,

Аби до щастя всі вели дороги

На волелюбній сонячній землі.

Гра «Розсипанка»( Робота в групах)

Мир і спокій дорожчий від золота.

Мир будує – війна руйнує.

Все добре переймай, а злого уникай.

Роби добро, воно добром вернеться.

(Слова у прислів’ях переставлені місцями)

 

Учитель.

Держава і громадське суспільство роблять зараз усе можливе для відновлення миру і порядку в країні. Ми пишаємося своєю країною, молимося за щасливе майбутнє.

1. О Боже єдиний, здійсни мою мрію,

Не діли нашу землю на Захід і Схід,

Бо всі ми єдині, усі ми сім’я,

В усіх нас лише Батьківщина одна

2. Одна і єдина, як вічна любов,

За неї ще пращури лили свою кров.

За волю, за єдність боролись вони,

Щоб вольній країні ми з вами росли.

3. Прожени той туман, що укутав усіх,

Щоб жити народ наш у спокої міг,

Щоби Україна завжди була вільна,

Завжди залишалась одна, неподільна.

4. І стяг синьо-жовтий здіймавсь аж до неба,

А більше для щастя нічого не треба!

Робота в парах.

Вправа «Склади слово»

(Із запропонованих букв діти складають слова патріот)

- Діти а хто такий патріот?

( Відповіді дітей)

Тлумачення слова патріот.

( Той хто любить свою Батьківщину, відповідає за долю свого народу, готовий служити його інтересам).

- Саме таким словом ми можемо назвати наших захисників, воїнів.

- А чи вважаєте ви себе патріотами?

- А чому? Прокоментуйте.

( Діти озвучують свої відповіді)

1. Ми – патріоти – дочки і сини

Для твого блага все в житті здолаєм

Бо ти  найкращий, краю мій ясний,

Вітчизну й матір ми не вибираєм

2. А просто любимо, бо ця земля свята,

Вона нас народила і зростила.

Вітчизною зовемо неспроста,

Бо нам вона дала і душу й крила.

3. Ми всі малі пагінчики твої

Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.

Хоч, може, й кращі є на цій землі краї,

Та нам судилось в Україні жити..

Вправа «Мікрофон».

  • А що для вас Україна?

( Роздуми дітей).

Учитель.

Проте події на сході нашої Батьківщині, численні втрати людських життів приносять  журбу в душі українців. Українські воїни відважно захищають рідну землю від загарбників.

- А що ми можемо зробити для підтримки наших героїв?

Вправа «Мрія».

Кожен народ у своєму образі уособлює якогось птаха. Таким птахом для України є голуб. Адже голуб з давніх-давен є символом миру.  Запишіть свою мрію на крилах голуба, аби ці ваші бажання білокрилі птахи принесли нашим воїнам, нашому народу мир та спокій.

(Діти пишуть мрії на крилах голубів, складають їх у конвертик і відсилають воїнам)

Діти виконують пісню «Ми за мир».

Завантаження...
doc
Додав(-ла)
Пастух Євгенія
Додано
22 лютого 2020
Переглядів
397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку