1 липня о 18:00Вебінар: Шкільна дошка – ігрове поле вчителя

Міні - проект «Ґрунти України. Охорона ґрунтів» Урок з природознавства у 4 класі

Про матеріал
Презентація складена на допомогу вчителю до уроку природознавства у 4 класі "Ґрунти України. Охорона ґрунтів." Завдання уроку:ознайомитись з поняттями ґрунт та його видами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

  Ґрунти України. Охорона ґрунтів   4 клас Бескоровайна Надія Володимирівна вчитель початкових класів Вознесенської ЗШ І-ІІІ ст.

Номер слайду 2

Завдання уроку: ознайомитись з поняттями ґрунт та його видами; з’ясувати, як люди зберігають і поліпшують родючість ґрунту

Номер слайду 3

Словникова робота Ґрунт - це верхній пухкий родючий шар землі, де ростуть рослини, мешкають тварини та інші організми.

Номер слайду 4

Утворення ґрунту ґрунт утворюється з неорганічних та органічних речовин. Неорганічні речовини ґрунту є наслідком руйнування гірських порід. З таких речовин у ґрунті найбільше піску і глину.

Номер слайду 5

Види ґрунтів Чорноземні ґрунти. Вони утворюються там, де росте багато трав’янистих рослин і чагарників, достатньо тепла і випадає невелика кількість опадів. За таких умов перегній нагромаджується в ґрунті. Назву чорноземи отримали за свій колір, оскільки вони багаті на перегній і дуже родючі.

Номер слайду 6

У чорноземах багато перегною. Він складається окремих грудочок, між якими багато повітря і вологи. У нашій країні більше половини всіх ґрунтів складають чорноземи — родючі ґрунти.

Номер слайду 7

Види ґрунтів Підзолисті ґрунти. Вони мають світло-сірий колір і утворюються там, де ростуть мішані та хвойні ліси, а опадів випадає більше, ніж випаровується з поверхні ґрунту. Унаслідок цього ґрунти надто зволожені, тому опале листя, хвоя і гілля дерев швидко утворюють перегній. Однак значна кількість опадів просочується в ґрунт, розчиняє поживні речовини, що входять до складу перегною, і виносить їх у струмки й річки. Тому підзолисті ґрунти малородючі. Їх необхідно удобрювати.

Номер слайду 8

Види ґрунтів Сірі лісові ґрунти Вони поширені переважно під ділянками широколистих лісів. Уміст перегною в них незначний, тому їх родючість невисока.

Номер слайду 9

Ґрунт є домівкою для багатьох тварин Кріт Землерийка Миші Пацюк

Номер слайду 10

Ґрунт є домівкою для багатьох комах та їх личинок

Номер слайду 11

На ґрунті люди вирощують культурні рослини, з яких отримують продукти харчування. Пшениця Соняшник Кукурудза Морква Картопля

Номер слайду 12

Причини руйнування та виснаження ґрунту: Неправильний обробіток Яри Вітри Змивання поверхневими водами Надмірна кількість мінеральних добрив та отрутохімікатів

Номер слайду 13

Догляд за ґрунтом Правильний обробіток Мінеральні добрива й отрутохімікати вносити в міру Насадження лісозахисних смуг Засаджування схилів ярів кущами і деревами

ppt
До підручника
Природознавство 4 клас (Андрусенко І.В.)
Додано
21 січня
Переглядів
1581
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку