Шляхом впровадження проектного методу в роботі вчитель намагаєтся реалізувати вимоги щодо навчання і розвитку особистості, спрямування педагогічної діяльності на розвиток у дітей пізнавальної активності, творчості, самостійного пошуку розв'язання проблеми
Міні-проект
«Коти для примноження доброти»
Ви відчуваєте подих весни? Березень настав! А по дахах у пошуках пригод гуляють коти і кішки... Першого березня любителі цих милих тваринок святкують Міжнародний день котів!
Все в піднесеному стані,
Пташка рветься у політ
І співає на паркані
Пісню березневий кіт.
Що тепло уже за гаєм,
Що на річці скресне лід,
Йде весна – про це співає
В пісні березневий кіт!
Віктор Чубенко
Саме цим красивим і містичним тваринам був присвячений міні-проект над яким працював 3-Б клас Мостиської ЗОШ №2.
Керівник проекту – Балич Михайлина Іванівна.
Мета проекту – вчити дітей самостійно працювати з додатковими джерелами інформації; більше дізнаватись про поведінку та звички котів, прикмети, пов’язані з цими тваринами, користь,яку вони приносять людям; ознайомитись з творами, присвяченими пухнастикам.
Тривалість проекту – 27.02.2017-03.03.2017
Вид проекту: інформаційно-дослідницький
Шляхом впровадження проектного методу в роботі вчитель намагаєтся реалізувати вимоги щодо навчання і розвитку особистості, спрямування педагогічної діяльності на розвиток у дітей пізнавальної активності, творчості, самостійного пошуку розв'язання проблеми ·
На уроках малювання учні вчились малювати котів;
· на уроках читання – підшукували твори;
Чотирилапі улюбленці стали персонажами різних творів, поем, віршів і казок: «Кішка, яка гуляла сама по собі» Редьярда Кіплінга, «Кіт у чоботях» Шарля Перро, «Життєві переконання кота Мурра» Ернста Гофмана,. Кіт Бегемот — один з головних персонажів «Майстра і Маргарити» Михайла Булгакова. У казці Люїса Керролла «Аліса в країні Чудес» одним з персонажів є Чеширський кіт. Ну й, звичайно, пухнасті та хвостаті давно потрапили до пісенної фототеки: «А-а-а, котів два, сірі, білі обидва. Сірі, білі, волохаті, не ходіте коло хати…»
· на трудовому навчанні - виготовляли м’які іграшки і витинанки,
· на тематичній інформації – різні цікавинки про цих тварин;
Потрібно додати, що котам присвячено ряд українських мультфільмів, знятих на студії Київнаукфільм — «Кит і кіт» (1969), «Ниточка і кошеня», «Кіт Базиліо i мишеня Пік» (обидва — 1974), «Як песик і кошеня мили підлогу» (1977), «Кошеня» (1979), «Відчайдушний кіт Васька» (1985), «Котик та Півник» (1991), «Про кішку, яка упала з неба» (2005), «Жив собі чорний кіт» (2006).
Котам поставлені пам’ятники в Парижі і Лондоні, Барселоні та Києві. У нашій столиці, в сквері біля Золотих воріт, оселився бронзовий Пантелеймон (Пантюша). До речі, у Римі є ціла вулиця, названа на честь кішки. Так, чотирилапі друзі заслуговують на увагу, і не лише через розкішну зовнішність, а й поведінку.
· на уроках природознавства дізнавались про користь, яку коти приносять людям.
Всесвітній день котів – це ще один привід попестити своїх домашніх фаворитів. Якщо наповнити їх життя турботою і увагою, тоді вони обов'язково подарують господарям ніжність та ласку.
Результати проекту. Проведена виставка кращих робіт учнів.
У Всесвітній день котів вітаємо всіх, хто їх любить! І нехай ваші вихованці завжди будуть здорові та щасливі, ситі й доглянуті і приносять вам тільки радість!