Квіткова краса. Музична форма. Слухання: П. Чайковський «Вальс квітів». Виконання: Г. Чубач, Г. Азаматова-Бас «Я люблю у лузі квіти».
Практична робота "Намалюємо букет квітів у вазі".
У нас урок незвичний –На ньому все музичне –Казки , вірші, завдання , І навіть привітання: Добрий день вам , діти!Добрий день!
Номер слайду 3
Привітання. Спало сонечко у річці (розкриті долоні показують на підлогу, де уявно тече річка)Ранком вмилось у водичці (набираємо у долоні водички і ніби поливаємо нею обличчя , дотримуючись ритму)Хмароньками утиралось (ніби втираємо обличчя рушничком, ритмічно)Травам, квітам посміхалось (розкриваємо долоньки до оточуючих і посміхаємось)Сонечко, сонечко, здрастуй любе сонечко (показуємо за віконечко у напрямку сонця)
Номер слайду 4
Бесіда- Сьогодні ми поговоримо з вами про квіти. Говорять, що помешкання доброї і порядної людини видно здалеку. Адже її палісадник, підвіконня чи то балкон прикрашають яскраві квіти.. - Які квіти прикрашають вашу домівку? (відповіді дітей) - Кожна квітка – це окраса нашого життя. Той, хто любить квіти, піклується про них, знає, що у рослин також є душа. Вони дарують нам свою красу і аромат, створюють гарний настрій, прикрашають яскравими барвами оселі. - Немає жодного виду мистецтва, де образи квітів не надихали б митців на створення чудових творів.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Катерина Білокур. Познайомимося із творчістю видатної народної художниці Катериною Білокур (1900-1961). Їй притаманний власний неповторний стиль. Народилася Катерина Василівна в селі Богданівці Полтавської губернії (нині село в Яготинському р-ні Київської обл.) в бідній селянській родині. Читати, писати й малювати навчилася самотужки. Доля не послала Катерині ні мистецьких шкіл, ні професійних наставників. Фахової освіти так і не отримала. Але це не завадило їй стати відомою майстринею, справжнім художником! Стихія її живопису – квіти, що утворюють композиції надзвичайної краси!
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
«Вальс квітів»Квіти є улюбленою темою для творчості не лише для художників ,а й музикантів . Так, відомий композитор Петро Ілліч Чайковський створив чудовий «Вальс квітів», який ніколи не втрачає своєї популярності! Хоча він був написаний у 1892 році (близько 160 років назад). Його слухають і як окремий твір, і як сцену з балету «Лускунчик».
Номер слайду 13
Завдання Послухайте цей прекрасний твір і опишіть картину, яку уявили під час слухання? Які почуття та настрій передані у вальсі?
Номер слайду 14
Номер слайду 15
«Я люблю у лузі квіти»Свою любов до квітів і до природи описала Ганна Чубач у вірші «Я люблю у лузі квіти»Музику написала композиторка Гульнара Азаматова-Бас
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Я люблю у лузі квіти (караоке)
Номер слайду 18
Запам’ятай!Кожний музичний твір має свою форму. Зазвичай пісенний твір складається з куплетів та приспіву. Наша пісенька також складається з куплетів та приспіву. Така музична форма називається куплетною. (повторення з учнями визначення ).
Номер слайду 19
Практична робота: Ми намалюємо букет квітів у вазі!