Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»

Про матеріал
Ця презентація присвячена питанню безпеки дітей на дорогах, особливо в умовах активного початку навчального року. У ній розглядаються основні правила дорожнього руху для пішоходів, зокрема обов’язки дітей та дорослих щодо безпечної поведінки на проїзній частині. Презентація підкреслює важливість дотримання Правил дорожнього руху (ПДР), зокрема переходу дороги на пішохідних переходах, уважності до сигналів світлофора та інших учасників дорожнього руху. Особливий акцент зроблено на відповідальності водіїв і пішоходів, а також на необхідності застосування світлоповертальних елементів у темний час доби
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»

Номер слайду 2

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух», правила дорожнього руху визначають єдиний порядок руху на всій території країни. Інші нормативні документи, які регулюють особливості руху (перевезення спеціальних вантажів, використання транспортних засобів окремих типів, рух на закритих територіях тощо), мають базуватися на положеннях цих правил.

Номер слайду 3

Правила дорожнього руху (ПДР) — це сукупність норм, які встановлюють обов'язки водіїв і пішоходів, а також технічні вимоги до транспортних засобів, з метою гарантування безпеки на дорогах.

Номер слайду 4

Пішохід зобов’язаний дотримуватись правил дорожнього руху на рівні з іншими його учасниками та пам’ятати, що порушення ним правил дорожнього руху є адміністративним правопорушенням та тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Номер слайду 5

10 правил безпеки дорожнього руху для пішоходів

Номер слайду 6

Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Номер слайду 7

Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються

Номер слайду 8

Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

Номер слайду 9

Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.

Номер слайду 10

У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

Номер слайду 11

У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.

Номер слайду 12

У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішохід зобов’язаний перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності – на середині проїзної частини і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху.

Номер слайду 13

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Номер слайду 14

За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.

Номер слайду 15

Також пішохід зобов’язаний: - не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; - не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; - не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; - не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; - не затримуватися і не зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; - не рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Номер слайду 16

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Нечволода Сергій
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
pptx
Додано
13 вересня
Переглядів
2090
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку