Тема. Мій рідний край. Природа рідного краю.
Мета: узагальнити знання і вміння учнів з теми «Рідний край»; продовжити формувати вміння аналізувати, порівнювати, встановлювати причинно- наслідкові зв’язки в природі; розвивати мовлення, увагу, спостережливість;
прищеплювати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання: малюнки, фотографії із зображенням тварин, презентація «Мій рідний край», аркуші паперу , олівці.
Тип уроку: узагальнюючий
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання.
Доброго дня, сонечко!
Доброго дня, земле!
Доброго дня мені,
Доброго дня тобі, тобі!
Доброго дня всім!
Доброго дня, Україно!
1.Що у мене у руках? (віночок)
2. На що він схожий? (на коло)
3. Станемо всі у коло , виберемо собі стрічку і скажете, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.
Вправа «Очікування». (Учні оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою: «Я очікую…»).
ІІ. Фенологічні спостереження.
- Розкажіть про сьогоднішній день. Який він?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Ми працюємо над темою «Рідний край». На попередніх уроках ми дізналися, що у кожної людини є свій рідний край. Що це таке? (відповіді учнів). Сьогодні ми продовжимо говорити про нашу Україну, про природу рідного краю, про її охорону.
(Слайд 1.Наше село).
1. Розподіл на групи (первоцвіт і пролісок)
ІV. Узагальнення і систематизація знань. Робота в групах.
1 зупинка. Галявина Квіткова. (Слайд 2) Відшукайте первоцвіт і пролісок. Випишіть номери малюнків, на яких, на вашу думку, зображені квіти первоцвіту і пролісків.
1. Де ми з вами проживаємо?
2. Як називається наш район?
3. Як називається наша область?
4. Як називається наша країна?
5. Яка столиця України?
6. Яке головне місто у нашій області?
Кожні назви міст і сіл мають свою історію.
Від чого пішла назва нашого села? Києва? Ужгорода?
2 зупинка. Історія назв міст і сіл. (Слайд 3)
Виписати номера малюнків села і міста. (робота в парах)
3 зупинка. Поетична. (Слайд 4)
-Рідний край –найрідніший та найдорожчий. Кожен пишається своїм рідним краєм.
- Які вірші ви знаєте про Україну?
- Кожен край, народ має свої народні символи.
Робота в групах. Розмальовка квітів і створення віночка на дошці.
4 зупинка. Народна мудрість. (Слайд 5) Дидактична гра «мозаїка»
Скласти прислів»я. ( робота в групах)
5 зупинка. Містечко відпочинку. (Слайд 6) Фізкультхвилинка.
6 зупинка. Долина охорони. (Слайд 7)
- Природа нашого краю прекрасна ,чудова, але люди часто недбало ставляться до неї. (Слайд)
Оберігайте і любіть свій рідний край. Що це означає?
Мультфільм «Охорона природи»
7 зупинка. Архітектурні пам»ятки нашого села. (Слайд 8)
8 зупинка. Звичаї нашого села. (Слайд 9)
Гра «Відгадай, що у коробці?»
VІ. Підсумок уроку.
- От і закінчилась наша подорож. Ви добре справились із завданням.
- Чи справдилися ваші очікування?
- Де використаєте знання, отримані на уроці?