Міжнародні відносини наприкінці XIX — на початку XX ст. Початок боротьби за переділ колоніального світу23 квітня. Класна робота
Номер слайду 3
Вибрати з хмаринки поняття, географічні назви та пояснити їх. Скласти одне речення
Номер слайду 4
Назвіть країни – учасниці військово – політичних блоків
Номер слайду 5
Початок боротьби за переділ колоніального світу. Заснування європейськими державами колоній, яке розпочалося в XVI ст. після великих географічних відкриттів, до середини XIX ст. в основному завершилося. З другої половини XIX ст. колоніалізм став важливою складовою політики провідних держав. Потік фабричних товарів з метрополій перетворював колонії й залежні країни Сходу на ринки сировини й збуту товарів. У цей період у відносинах між Європою та рештою світу відбулися вражаючі зміни. Наймогутніші європейські держави зробили останню й найбільш рішучу спробу територіального переділу світу. У 70-х роках XIX ст. розпочалася серйозна боротьба між європейськими державами за володіння колоніями в Африці, і до початку Першої світової війни весь Африканський континент, за винятком християнської Абіссінії (Ефіопії) і Ліберії, був поділений між європейськими державами.
Номер слайду 6
Упродовж останніх 30 років XIX ст. Британська імперія наполовину розширила свою територію, а кількість підданих королеви Вікторії збільшилася на третину. Англія, яка не брала участі у війнах у Європі, стала лідером у колонізації інших народів. Серйозну конкуренцію Великій Британії з часом становила Німеччина. Починаючи з 1890 р. кайзер Вільгельм II активно утверджував Німеччину на Сході та в Африці. Та все ж на початок XX ст. Німецька колоніальна імперія була в 3,5 рази менша за Французьку та в 11,5 разів менша за Британську.
Номер слайду 7
У середині XIX ст. почалася агресія країн Заходу проти Китаю. У результаті «опіумних» воєн були укладені нерівноправні договори з Англією, Францією, США й іншими країнами. Фактично на початок XX ст. Китай став напівколоніє».
Номер слайду 8
Отже, колоніальна система стала явищем світового масштабу, а роль колоній як ринку сировини, дешевої робочої сили, збуту товарів стрімко зростала.
Номер слайду 9
Гімнастика для очей https://www.youtube.com/watch?v=p. CXs. S9 Gd9 Sg
Номер слайду 10
Чому провідні країни світу вели боротьбу за володіння колоніями? Який континент був епіцентром цієї боротьби?
Номер слайду 11
Домашнє завдання параграф 22, скласти хмаринку (https://wordart.com/dashboard) (пункт 2)