Міжшкільна конференція "Вершники екологічного апокаліпсису"

Про матеріал
Змінюючи власні звички та поведінку, можна впливати на оточуючих та змусити бізнес відгукнутись на ваші бажання і врешті досягти дивовижних результатів. Міжшкільна конференція - це один із способів залучити громадськість до змін. Наголошуємо, що вдаватись в крайнощі не треба, наприклад, жити в печері, не митись і їсти лише власноруч вирощені на городі продукти. Екологічний спосіб життя – це такий, за якого зберігається комфорт і якість отримуваних послуг та товарів, але споживання відбувається без надмірностей та відповідально.
Перегляд файлу

Міжшкільна наукова конференція

«Вершники апокаліпсису: Еко-місто чи Еко-безлад»

Мета: наша мета, щоб поняття «Екологічне Місто» вказувало на те, що Полонне – це сучасне місто, чисте місто, комфортне місто, європейське місто,  місто інновацій, місто здорових людей, які дбають про себе,  про своїх дітей, своє майбутнє.

ЦІЛІ:

  • сприяти впровадженню сучасних підходів у сфері екології, захисту навколишнього середовища, заощадженню енергії та ресурсів міста;
  • сприяння волонтерської діяльності та участі громадян у вирішенні питань благоустрою міста, зростання рівня свідомості та відповідальності.

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СПІВПРАЦІ:

  • можемо допомогти у формуванні корисних звичок: еко-уроки, тренінги, лекції;
  • можете навчити нас, якщо маєте унікальний досвід в формуванні екологічного стилю життя, діліться!;
  • давайте разом! Доєднуйтесь до проектів та заходів, програм.

ПРИНЦИПИ І ПРІОРИТЕТИ:

  • доброзичливість;
  • зрозумілість;
  • відкритість, прозорість;
  • масштабованість;
  • гнучкість;
  • поступовість, поетапність (step by step);
  • інноваційність.

 


ПЛАН

  1. Глобальні виклики та проблеми XXI століття.

Дарина: Доброго дня, шановні учні, вчителі, запрошені. Раді вітати вас у стінах Полонської гімназії на міжшкільній конференції «Вершники екологічного апокаліпсису: Еко-місто чи ЕКО-безлад».

Андрій: сьогодні будемо працювати з вами ми, Цішевська Дарина та Луценко Андрій, представники команди ЕКО-лідерів Полонської гімназії.

Дарина: У ході конференції ви отримуватимете нові факти, відомості, які будуть вами використані при виконанні завдань. Тож будьте пильними і ми розпочинаємо.

ВІДЕО1

Сучасна екологічна ситуація в світі та в Україні зокрема, загострюється з кожним днем. Забруднення атмосфери шкідливими викидами, тисячі тон сміття, знищення цілих екосистем через вирубування лісів, розорювання, будівництво, шкідлива радіація та випромінювання.

В останні роки українці постійно дивуються нетиповим кліматичним явищам: рясним снігопадам із зимовими морозами наприкінці березня, рекордно теплому лютому, торнадо у морі біля Одеси, штормовим зливам і повеням у Карпатах, засухам, які перетворюють на пустелі частину території південних областей тощо. І це далеко не повний перелік тих техногенних факторів, які негативно впливають на екологію.

Натомість науковці стверджують, що це вже не просто «примхи» природи, а реальні наслідки кліматичних змін. Погодні аномалії в Україні, як і загалом на планеті, підтверджують наявність негативних процесів загального потепління. І причиною таких глибоких змін стає незадовільний стан навколишнього середовища. Про проблеми екології говорять практично всі й на всіх без винятку рівнях – і високопосадовці, і експерти, і політики, і екологи, і громадські діячі.  

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.

Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд. Нам, представникам Полонської гімназії, також не байдужий стан довкілля в Україні та за її межами, а також усі ті ризики, загрози та небезпеки, які несе з собою погіршення стану навколишнього середовища.

Сьогодні його охорона є найактуальнішою проблемою людства.
Поглиблюється загроза не тільки здоров’ю та добробуту людини, а й існуванню життя в цілому на нашій планеті.

І ти досі вважаєш, що глобальні проблеми тебе не стосуються? Де ти, а де – глобальні проблеми? То ти дуже помиляєшся.

Проблема1: Доступ до питної води

Як відомо, організм людини на сімдесят відсотків складається з води, тому вона відіграє одну з найважливіших ролей у житті організму. Проте 80% населення України використовує в своєму житті воду з поверхневих джерел, а екологічний стан цих вод з кожним роком погіршується. Недостатнє очищення стоків, неякісне очищення промислових вод, надмірна насиченість органікою призводить до того, що сьогодні практично всі водойми країни наблизилися до 3 класу забрудненості.

  1. C:\Users\Admin1\Desktop\untitled.png

Проблема2: Екологічне лихо: Винищення лісів в Україні

«Через глобальне потепління, яке веде до зростання рівня Світового океану, деякі міста, острови, навіть цілі країни за кілька десятиліть ризикують опинитися під водою або стати непридатними для життя. Людству нині складно навіть передбачити, з якою швидкістю це відбуватиметься – і навіть, де саме. Враховуючи це все, дерева є вкрай важливими: вони можуть затримувати величезні кількості вуглекислого газу, сповільнюючи глобальне потепління. Ми впевнені, що разом із небайдужими людьми, дерево за деревом, зробимо свій внесок у порятунок планети».

«Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних катастроф. Вирубка лісів значно підвищує ризики повеней та паводків, відповідно, погіршується якість грунту та родючість. Крім цього, вирубування карпатських лісів зумовлює зменшення біорізноманіття, знищення ареалів рідкісних видів флори і фауни, загибель цінних природних екосистем та негативний вплив на клімат усієї України. Нам потрібно не допустити такого і робити все можливо, щоб цього уникнути. 

 

  1. C:\Users\Admin1\Desktop\untitled1.png

Проблема 3: Пластиковий хаос

Канадські вчені підрахували, що людина щодня вживає 330 частинок мікропластику разом з водою і їжею – від 70 тис. до 121 тис. частинок в рік. Найбільше ризикують люди, які п’ють воду з-під крана або з пластикових пляшок.

Мікропластик – це дуже маленькі (від 100 нанометрів до 5 міліметрів) частинки пластику. Їх джерелами стають автомобільні шини, коли стираються об асфальт, або синтетичний одяг (в процесі прання від якого відриваються волокна, які потрапляють спочатку в каналізацію, а потім в наші крани і річки разом з водою і стоками). Пластикове сміття – це також велике джерело забруднення. Під впливом зовнішнього середовища пляшки і пакети втрачають частинки пластика, які потім потрапляють у воду, грунт і повітря.

C:\Users\Admin1\Desktop\smittya-za-bortom.jpg

  1. Альтернативні джерела енергії:

а) види та джерела енергії, їх переваги та недоліки;

б) як можна зберегти енергію у побуті.

  1. Екологічне лихо: винищення лісів в Україні:

а) стан лісових насаджень в Україні;

б) наслідки вирубки лісів;

в) наш внесок у збереження лісів.

  1. Пластиковий хаос:

а) шкідливий вплив поліетилену та пластику на довкілля та людський організм;

б) методи боротьби з пластиковим хаосом.

  1. Життя в стилі «нуль» відходів?

(С.1) Ні в кого не викликає сумніву той факт, що правильний збір та розподілення сміття є важливим питанням не лише для екології, але й для економіки країни. Перероблення та повторне використання сировини економить колосальні ресурси та сприяє зменшенню кількості небезпечних токсичних відходів на звалищах.

В Україні не існує поняття безпечної утилізації, але є діючі сміттєпереробні заводи, відчувають гостру нестачу «місцевої» вторинної сировини. Тільки вдумайтеся! Вони змушені закуповувати відходи за кордоном: пластик у Польщі, папір – в Росії та країнах Балтії, картон – у Литві! Українські склозаводи переробляють ¾ імпортного склобою. Все, що не згорає і не отримує друге життя, відправляється на звалища і сміттєві полігони – регламентовані чи стихійні місця сміттєпоховання.

Замість того, щоб дбати про своє здоров’я, ми масово продовжуємо труїти себе, при цьому щорічно відправляючи в сусідні країни мільйони євро – податок на лінь і байдужість.

Яку частинку може зробити кожен з нас, щоб поліпшити далеко не ідеальну картину? Почніть сортувати сміття. Це нескладний процес. Досить відібрати все цінне, що може бути вторинною сировиною.

Те, що ви вирішили жити в стилі «нуль відходів» і сортувати вторсировину – відмінно! Залишилося тільки дізнатися як це робити правильно, (С.2) адже навіть колір пластикових пляшок і вид ПЕТ має значення, а деякі відходи, наприклад, кераміка, зовсім не підлягають переробці.

Як сортують пластик

(С.3) За останні 68 років (до 2018 року) в світі було вироблено близько 6,3 мільярдів тонн пластику, з яких перероблено тільки 9% і 12% – спалено. Пластикові поховання – це крик зі страхітливою загрозою здоров’ю всього живого на землі. Ось чому так важливо сортувати пластик і здавати його на переробку. Але ще важливо знати, який саме матеріал підлягає «реінкарнації».

Для цього орієнтуйтеся на маркування типу пластику (буквено-цифровий код в трикутнику, «Петлі Мебіуса»), яку сумлінні виробники вказують на упаковці. При цьому важливо сортувати пластик по окремим видам, оскільки кожен з них вимагає певної температури і умов переробки.

Добре переробляється і вдруге використовується:

  • (С.4) PET (PETE) 01 – ПЕТ, поліетилентерефталат – найбільш поширений матеріал для виготовлення пластикових пляшок (мінеральна вода, пиво, газовані та інші напої, соняшникова олія, в тому числі багатолітрові і пляшки з широкою шийкою), а також коррексів (вкладишів в коробках цукерок). ПЕТ відмінно піддається переробці, перетворюючись на переробному заводі або фабриці в синтетичне волокно, придатне для пошиття одягу, подушок, виробництва каналізаційних труб, тротуарної плитки, європіддонів, черепиці та багато чого іншого. При цьому дуже важливий колір тари. В Україні переробляють найбільш поширені кольори: безбарвні прозорі, напівпрозорі блакитні, кольорові зелені і коричневі. Білі, жовті і чорні ПЕТ-пляшки не переробляють! Більш того їх дуже легко сплутати з поліетиленом високої щільності, тому уважно вивчайте упаковку перед покупкою!

Дивіться на відео як переробляють пластикові пляшки

(С.5)PE-HD (HDPE) 02 – ПВД, поліетилен високого тиску – не сама міцна пластмаса, але при контакті з харчовими продуктами не виділяє шкідливих речовин. Використовується у виробництві пакетів (тонкі, що шарудять фасувальні пакетики і велика частина пакетів-«майок»), харчової та інших видів плівки, кришок для пляшок, каністр, флаконів для шампунів та інших косметичних засобів, тари для побутової хімії, кухлів, брезенту.

  • (С.6) PE-LD (LDPE) 04 – ПНД, поліетилен низького тиску – довговічна і міцна пластмаса, з якої роблять труби, посуд, кришки, фляги, відра та інші господарські ємності і приналежності.

З цього матеріалу також роблять пакети і плівку: пакети-шопери, пакети для кисломолочних продуктів, упаковка для паперових рушників, туалетного паперу й інших паперових виробів, мішки для сміття, стрейч, повітряно-бульбашкова плівка. Якщо маркування відсутнє, спробуйте самостійно визначити вид поліетилену. На дотик пакети 4-го типу м’які, ніби маслянисті.

  •  (С.7) PP 05 – ПП, поліпропілен – екстремальний пластик, з якого роблять пакувальну тару, стрейч плівку, всім відомий скотч, канцелярські файли, волокна, мішки. Такий знак часто можна зустріти на пластикових пляшках з-під молока, кефіру, кетчупу, стаканчиках для йогурту, фасувальних пакетах бакалії. Сюди ж входять блискучі і «хрусткі» поліпропіленові пакети PP 5, що не тягнуться, якщо спробувати їх порвати. Але з переробкою деяких з них може виникнути складність, оскільки в непрозорі шурхітливі обгортки від морозива, чіпсів, насіння, шоколадних батончиків, печива, горішків тощо додають багато барвників, лакування і блискучий внутрішній шар.

Можливо доведеться пошукати пункти вторсировини, які її приймають, якщо не на переробку, то безпечну утилізацію. Як варіант, використовувати альтернативне картонне чи паперове пакування або купувати бакалію на вагу, пакуючи у власні багаторазові мішечки, а також мінімізувати споживання продуктів в такій упаковці.      

(С.8) Не підлягає переробці:

  • PVC 03 – ПВХ, полівінілхлорид – досить небезпечний вид пластику. Широко застосовується в ремонті і будівництві: вагонка, сайдинг, натяжні стелі, пластикові вікна, приладові панелі, підлокітники і утримувачі стаканів в автомобілі, а також пластикові картки, деталі канцелярії, блістери, банки для сипучих харчових продуктів і жирів. Практично не піддається переробці, а при спалюванні виділяє в повітря небезпечні отрути – діоксини.
  • PS 06 – ПС, полістирол, з такого пластика роблять стельові плитки, корпуси телевізорів, іграшки для дітей, коробочки для компакт-дисків, а також пластикові контейнери для яєць, підкладки для м’яса та фасування, стаканчики з-під йогурту,
  • одноразові стаканчики і посуд, соломинки (трубочки), паперові (але насправді оброблені зсередини шаром пластика) стаканчики і кришечки до них, одноразовий посуд (ланчбокси, тарілки, приладдя), термозбіжна вакуумна пластикова упаковка (та що на ковбасах, сирах, заморожених продуктах і напівфабрикатах), вушні палички з пластиковою ніжкою. Від таких виробів краще взагалі назавжди відмовитися і ні в якому разі не варто його спалювати, бо при цьому виділяється шкідливий канцероген – стирол.
  • Багатошарова гнучка харчова упаковка дой-пак C / LDPE 90, 93 (майонези, кетчупи, соуси, пакетований корм для тварин), при виготовленні якої, з метою підвищення її функціональних характеристик, використовується кілька сировинних компонентів. Але ви можете принаймні відокремлювати пластикові ковпачки, а ще краще мінімізувати купівлю продуктів в такій упаковці. Альтернативу можна знайти

Якщо на упаковці не вказано код переробки, ви ризикуєте купити пластиковий виріб невідомого і не завжди безпечного походження.

(С.8) В якому вигляді здавати пляшки та пакування:

  • Перш ніж здати пластикову пляшку для подальшої переробки, переконайтеся, що вона порожня. Тара не повинна бути стерильною, але її важливо сполоснути від харчових відходів (це також стосується, скляних пляшок, тетрапак і пакетів). Інакше вона не може використовуватися для переробки, і навіть може зіпсувати вже відсортовані відходи.
  • Кришечки, кільця та етикетки – теж вторсировина, але краще їх відокремлювати, сортувати і здавати окремо, якщо додаткове сортування не передбачене в пункті прийому.
  • Збір ПЕТ пляшок краще здійснювати в зім’ятому вигляді (так пластик займає місця до 5-ти разів менше) і скидати в спеціальний сортувальний контейнер (якщо такий є поблизу будинку) або здавати в пункти прийому вторинної сировини у міру накопичення у себе вдома.

Пакети

Ставлення українців до екології атрофувалося настільки, що жоден похід в магазин не обходиться без пакетів. Тим часом їх основна складова – поліетилен (ПЕ) і поліпропілен (ПП) – розкладається протягом тривалих 300 років, а то й довше. Більш того, під дією прямих сонячних променів і тепла, він виділяє небезпечні для життя і здоров’я речовини, якими просочується грунт і вода. Якщо врахувати, що тільки 1-3% пакетів підлягає рециклінгу, краще взагалі скоротити їх споживання і знайти альтернативу, наприклад, еко-сумки.

Зовсім інша картина з целофановими пакетами, хоча візуально їх складно відрізнити від поліетиленових. Целофан отримують в результаті обробки природного матеріалу – целюлози, що  представляє меншу загрозу екології та гіпотетично підлягає переробці. У природному середовищі він руйнується і розкладається значно швидше, ніж вироби з поліетилену і термопластика, але при цьому дисульфид вуглецю і сірчана кислота, які входять до його складу, здатні забруднювати довкілля. Як правило, целофан використовується в якості обгорткової упаковки для харчових продуктів, оболонок для ковбас і сирів.

Макулатура

(С.10) Відірвав, зім’яв, викинув. Відірвав, зім’яв, викинув… За все життя кожен з нас доклав руку до знищення мінімум одного дерева, а до порятунку? Зберіть 60 кг макулатури, папірець до папірця, і одне дерево можна буде не рубати.

(С.11) Що входить у збір макулатури:

  • PAP 20 – гофрований картон, з якого роблять коробки для побутової техніки, косметики, харчових продуктів.
  • PAP 21 – міцний картон – листівки, обкладинки книг, упаковка ліків, іграшок, чаю, цукерок (причому, при сортуванні необхідно розділити картонну коробку і пластиковий вкладиш-коррекс, куди вкладаються цукерки), гільзи рулонів туалетного паперу тощо.
  • PAP 22 – звичайний папір: офісний і для друку, газети, журнали, (С.12) книги, зошити, альбоми, паперові пакети, рекламні буклети, флаєри тощо. 

(С.13) Що не є макулатурою:

  • касові чеки;
  • папір для факсу;
  • будь-який брудний і засалений папір (картонна підкладка під рибою або картонні коробочки take-away, в яких зазвичай подають WOK, нагетси тощо);
  • сухі і вологі серветки;
  • паперові рушники;
  • туалетний папір;
  • упаковка від брикетів вершкового масла;
  • деревина;
  • упаковка типу Tetra Pak;
  • паперові стаканчики (всередині вони вкриті шаром пластику, але таким, що не приймають на вторинну переробку);
  • пергамент;
  • пластикові обгортки від цукерок.      

(С.14)Метал

На переробку можна здати взагалі будь-який метал, в тому числі алюмінієві (ALU 41), сталеві (бляшані) банки (FE 40) – рибні консерви, консервовані овочі, оливки, згущене молоко, кава, корми для тварин, пиво; закаточні кришки, аерозолі і освіжувачі повітря, піна для гоління (тільки врахуйте, що при роздільному зборі необхідно відокремити пластикові ковпачки і кришечки) тощо.

(с.15) Склотара

Скло переробляється нескінченну кількість разів, тому його охоче приймають мало не на кожному пункті прийому вторсировини або в спеціальні сортувальні баки. Сортування проходить наступним чином:

  • На переробку приймаються чисті банки і пляшки різної форми і кольору, без залишків харчових продуктів.
  • Тара може бути з етикеткою і алюмінієвою фольгою, так як вони відокремлюються в процесі переробки.
  • (С.16) Не можна викидати: порцеляновий, скляний і керамічний посуд, дзеркала, віконне скло, лампочки.      

(С.17)Батарейки

Відносяться до дуже небезпечних відходів, які не можна ось так просто взяти і викинути у відро для сміття! Батарейки, як і градусники, лампочки, прострочена косметика і медикаменти, а також велика і дрібна побутова техніка вимагають особливої ​​утилізації. Дуже радіємо, коли бачимо в під’їздах багатоповерхівок або офісах спеціальні коробочки для централізованого збору батарейок і макулатури.

Але куди важливіше доставляти їх у потрібне місце. Свого часу громадська організація «Батарейки, здавайтеся!» заявила про те, що в Україні зібрані батарейки, найчастіше, осідали на складах або викидалися на смітник псевдо переробними компаніями. З 10 грудня 2019 року в мережі торгових центрів «Епіцентр» і «Нова Лінія» України заробив пілотний проект безкоштовної здачі батарейок на гарантовану переробку в Європі. Батарейки в таких спеціальних контейнерах гарантовано відправлятимуться на переробку. Перші 20 тонн – на завод «Green WEEE» в Румунії.

(С.18)Органіка

Майже половину побутових відходів становить органіка – живі організми: харчові відходи, шкаралупа яєць, чайні пакетики, засохлі квіти, деревина, стружка, волосся та інше. Здавалося б – перегниє і буде добриво для ґрунту. Але основна проблема органічних відходів, які потрапляють на звалище в загальній масі сміття, полягає в порушенні умов для правильного перетворення їх в корисні органічні добрива. Замість компостування, вони просто гниють, виділяють при цьому метан і часто призводять до пожеж на сміттєзвалищах.

Альтернативний спосіб ефективно утилізувати органічні відходи – компостувати їх вдома. Крім того, що це просто і необтяжливо, ви ще до 70% скорочуєте обсяг харчових відходів, роблячи цінний внесок в чистоту навколишнього середовища. Для цього вам знадобиться готова або зроблена самостійно верміферма і компостний черв’як (можна використовувати також каліфорнійського, черв’яків для риболовлі та старателів). Черв’яків можна годувати кавовою гущею, залишками овочів і фруктів, лушпинням від насіння. Не можна складати в компост м’ясні і рибні відходи. Отриманий в результаті такої переробки біогумус можна використовувати для підгодівлі кімнатних рослин або як добриво на дачі.

(С.19)Будівельне і великогабаритне сміття

З проблемою вивозу будівельного і великогабаритного сміття доводилося стикатися кожному, хто хоч раз робив ремонт або намагався позбутися старих меблів. Одна справа, коли все обійшлося косметикою і парочкою пакетів здертих шпалер (які можна знести в сміттєвий бак біля будинку), інше – коли виносяться перегородки, оновлюється підлога, керамічна плитка тощо, і в результаті накопичується ціла гора мішків з будівельними відходами. На жаль система збору будівельного сміття не так налагоджена, як збір твердих побутових відходів.

Тому українцям доводиться користуватися послугами приватних фірм і додатково платити за вивезення великогабаритного сміття. Як правило, такі відходи звозять на регламентовані сміттєві полігони, попереджаючи появу стихійних звалищ.

Як варіант, якщо старі меблі в хорошому стані (просто вам набридли і хочеться нові), розмістіть оголошення «Віддам», «Подарую» тощо. Так є всі шанси знайти нового господаря. Або прицінитися, наскільки вигідно вам буде здати меблі на перетяжку і рестайлінг :). Сучасні дизайнери навіть з дрантя творять чудеса. Якщо у вас або ваших друзів є дачі або заміський будинок, поцікавтеся, можливо треба щось залити, чимось засипати ями на дорозі або в такому дусі – тут і стануть в нагоді бетонні відходи.

(С.20)Лайфхак для сортування відходів в домашніх умовах

  1.                   Заведіть корисну звичку дивитися на маркування і не купувати упаковку, яка не підлягає переробці, або те, що ви не можете здати в найближчому і зручному для вас пункті збору вторинної сировини або сортувальному контейнері. Тим більше є альтернатива: ПЕТ замість тетрапак, тваринний корм в алюмінієвій або жерстяній банці замість пакетованого, соуси, кетчупи і майонези в склі замість дой паків, натуральні бамбукові зубні щітки замість пластмасових і таке інше.
  2.                   Намагайтеся раціонально використовувати мішки для сміття: заповнювати доверху і тільки потім виносити, замість спеціальних використовувати б/у пакети з супермаркетів, а ще краще викидайте сміття в паперові пакети з переробленої макулатури (бажано сухі відходи, щоб мішок НЕ протік) або по-старому виносьте сміття в контейнер на вулиці і потім мийте (цей шлях осилять хіба що самовіддані екологісти).
  3.                   Щоб піклуватися про екологію, не обов’язково кожен день оббивати пороги пунктів прийому. Ви можете організувати вдома окремі баки або ємності (без шкоди красі та чистоті), (С.21) куди буде легко і зручно сортувати побутові відходи різного виду. (С.22)
  4.                   Замініть пакети-майки на біо пакети, що розкладаються, в складі яких присутній оксо-біо-полімер – спеціальний каталізатор, який руйнує структуру довгих полімерних ланцюгів і в рази скорочує час розпаду.
  5.                   Візьміть за правило ходити в супермаркети і магазини зі своїми пакетами, а не купувати щоразу нові.
  6.                   Переходьте на більш практичні і стильні еко-сумки, які, до слова, можна придбати на Покупоні з приємним кешбеком.

(с.23)

ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНО СОРТУВАТИ СМІТТЯ ТА ПОБУТОВІ ВІДХОДИ?

1. Зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.

2. Усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, грунти, поверхневі та підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.

3. Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.

4. Економія коштів. Якщо відходи своєчасно відсортовано, то споживачеві не треба платити за вивіз та складування сміття.

5. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

  •   можливість розвинути творчу уяву і екологічну свідомість серед мешканців міста;
  •   привернути увагу до вторинної переробки сміття, а зокрема, процесу роздільного збору сміття у місті;
  •   менше сміття на вулицях міста.

Сучасні європейські міста орієнтуються на принципово інший підхід до міського розвитку, в основі якого – забезпечення гідних умов та високих стандартів якості повсякденного життя мешканців. Європейські міста намагаються формувати в усіх членів територіальної громади відчуття приналежності до єдиної спільноти, яка поділяє відповідальність за розвиток міста та дбає про захищеність і рівні можливості для всіх мешканців. До втілення саме такої моделі для нашого рідного міста, Полонного, прагнемо і ми.

ВИХОВУЙМО РАЗОМ ПОКОЛІННЯ, ЯКЕ ДБАТИМЕ ПРО НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ.


docx
Додано
29 січня 2020
Переглядів
623
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку