Тема: Многокутник. Периметр многокутника.
Мета: ознайомити учнів з елементами многокутника: вершинами, сторонами, кутами; вчити позначати геометричні фігури буквами латинського алфавіту, знаходити периметр многокутника; розвивати вміння обчислювати периметр многокутника; виховувати любов до математики.
Обладнання: таблиця многокутники, малюнок дiвчинки Софiйки.
Підручник: с.123-126.
Робочий зошит: ч. 3, с. 11-12.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання. Зошит, с.2-3, урок 56.
- Завд.1. Скiльки днiв їде посилка з Києва до Нью-Йорка?
- Завд.2. Прочитати результати виразiв.
2.Усна лічба.
- Встав пропущені числа:
18 см = … дм … см 14 см = … дм … см
10 см = … дм 1 дм 6 см = … см
3. Математичний диктант.
• До суми чисел 8 і 4 додати 13.
• Число 9 збільшити на 4 і додати 70.
• Число 11 зменшити на 3 і додати 31.
4.Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Сьогоднi познайомимося з елементами многокутника,навчимося знаходити периметр многокутника.
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1.Робота з підручником, с.123-126.
Пам’ятайте! Многокутник — це замкнена ламана.
- За якими ознаками многокутники поділяють на види: трикутники, чотирикутники,п’ятикутники?
- Назвіть елементи многокутника. (Кут, сторона, вершина)
2.Фізкультхвилинка.
Соломiйка любить фотографувати,
Світлина у рамки вкладати.
На однiй стiнi-рамки трикутнi,
А на протилежнiй-всi чотирикутнi.
Ще Соломiйки мрiя є,
Як виросте,хоче вiдкрити фотоательє.
Запам’ятай! Вершини многокутника- це точки. Вершини многокутника позначають великими літерами латинського алфавіту.
– Назви многокутників читають так: АВСВ, КМОР тощо. Давайте потренуємося читати назви многокутника.
- Учні вимірюють довжини сторін, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.
Р=5+5+2+2 Р=14 см
Запам’ятай! Суму довжин сторін многокутника називають периметром многокутника.
Вчитель пропонує обчислити периметр фiгур.
Р=3+2+3+5
Р=2+3+1+3+3
Р=13 см
Р=12 см
Р=7+6+5=18 см
Р=18 см-периметр трикутника/довжина дротика.
Обчислення виразiв з взаємоперевiркою. (Результати виразiв: 14, 0, 7, 7, 7, 17.)
Один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр прямокутника.
Р=5+5+3+3Р=16см
3. Офтальмологічна пауза.
Вправи для очей.
Раз — наліво, два — направо,
Три — вгору, чотири — вниз.
П ʼ ять по кругу дивись,
Шість – широко очі відкрий.
Сім – заплющити очі усім.
IV. Узагальнення і систематизація знань.
1.Робота у зошитi, с.11-12.
- Завд.1- Гра «Архітектори».Учнi креслять фiгури, записують кiлькiсть їх сторiн.
- Завд.2 – Завдання на встановлення закономiрностi.(Яка фiгура наступна?)
1) 2-шестикутник 2) 1-круг
- Завд.3.Робота у парах. Знайти периметр трикутника.
Р=40+23+12Р=75 см
-Завд.4.Самостiйно. Знайти периметр чотирикутника.
Р=2+3+5+6=16 Р=16 см
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія.
- Чого нового навчилися на уроці?
- Як оцінюєте свою роботу?
Гра «Так чи нi».
-Многокутник- це замкнена ламана лiнiя.(Так.)
-У многокутника є тiльки сторони i кути.(Нi.)
-Вершини многокутника позначають цифрами(Нi.)
-Периметр многокутника-це сума довжин многокутника.(Так.)
-Периметр квадрата з стороною 2 см дорiвнює 6см.(Нi.)
VII. Домашнє завдання.
Зошит, с.3, урок 57.