Множення чисел 0 і 1. Множення на 0 і 1. Обчислення виразів.

Про матеріал
Розробка уроку математики у 2 класі за програмою на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ
Перегляд файлу

Урок  на тему: Множення чисел 0 і 1. Множення на 0 і 1. Обчислення виразів.

Мета: ознайомити учнів з випадками множення, коли одним з множників є число 0 або 1; вправляти учнів в обчисленні значень виразів, які містять множення з числами 0 і 1; закріпити вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розви­вати логічне мислення, увагу, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; виховувати акуратність під час письма; працелюбність; уміння працювати у групі.

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; громадянської компетентності знання своїх прав і обов’язків; поважне  ставлення до самого себе та оточення;

соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами у групі, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати інших та керувати власними взаєминами з ними.

Обладнання: індивідуальні картки, лего, малюнки цифри 1 і 0,зразки написання циф

                                                Хід уроку

Організація класу

– Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.

 

В нашім класі друзі всі

Я і ти, і ви, і ми.

Посміхнись тому,хто зліва,

Посміхнись тому, хто справа

Ми одна сім`я.

 

– Щоб упоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і

слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

 

Перевірка домашнього завдання

Аналіз виконаної роботи

 Актуалізація опорних знань

1 Зарядка для мозку( швидкість думки) Гра «День, ніч»

 

П`ять хлопчиків пішли до лісу,

  Коли це їм назустріч — троє дівчаток.

  Скільки дітей прийшло в ліс?                 (5 хлопчиків)

 

 Шість синів у діда Кіндрата —

І в кожного — рідна сестра.

 Зможеш ти відгадати 

   Скільки дітей у діда Кіндрата (7)

 

Скільки яблук на столі?

Чотири лежало,

Одне упало,  А одне розрізали? (3)

 

На столі стояло 3 кухлі з молоком. Кіт випив один кухоль молока. Скільки кухлів залишилось? (Три).

 

Скільки яблук може ввійти в звичайне відро? (Яблука самі не ходять. Їх треба покласти).

2. Гра «Мовчанка». ( Лего- цеглинки)

 

3. Робота у групі.Математичні пазли

 

Повідомлення теми і мети уроку

– Сьогодні на уроці ми познайомимося з випадками множення, коли одним з множників будуть  цифри, а які відгадайте( одна – довга і тонка, як спиця, а друга – як бублик, чи калачик , не має ні початку , ні кінця (число 0 або 1), та закріпимо вміння розв’язувати задачі вивчених видів.

 

Робота над темою уроку

  1. Хвилинка каліграфії.
  • Згадаємо правила написання цифр 0 і 1.

– Каліграфічно запишіть рядок чисел, утворених з цифри 1 та  цифри 0.

0,1,10,11,100,101,110,111,1000

Підкреслити не парні числа

 

3. Перегляд навчального тематичного мультфільму.

  

 

4.Робота в парах. «Дослідна робота»

Досліди  ,обчисли та зроби висновок, користуючись переставним законом множення

1·4        0·5

 4·1       5·0           

 Досліди  ,що змінюється, а що ні ?(переставити множники і добуток від цього не зміниться

Висновок дослідної роботи:

– Що цікавого помітили?

При множенні одиниці на будь-яке число одержимо те саме число. Уявіть, що одиниця – це дзеркало. Що побачить будь-яке число, коли зазирне в таке дзеркало? (Себе.) Отже, …

1 ∙ а = а·1=а

 

При множенні 0 на будь-яке число одержимо 0. А нуль – це великий чарівний капелюх. Якщо ним накрити будь-яке число, то бачити ми будемо тільки… капелюх.

0 ∙ а = а·0= 0

 

Фізхвилинка

 

5. Робота в друкованому зошиті

Порівняй вирази (с.35, №2)

 

Закріплення та осмислення знань

1. Робота над задачею.

Задача: У магазин привезли 5 ящиків бананів, у кожному по 6 кг, та 7 ящиків яблук, у кожному по 4 кг. Скільки всього кілограмів фруктів привезли в магазин?

  • Про що розповідається в задачі? (У задачі розповідається про те, що в магазин привезли яблука та банани.)
  • Скільки бананів привезли в магазин? (У магазин привезли 5 ящиків бананів по 6 кг у кожному.)
  • Що ще нам відомо? (Ще привезли 7 ящиків яблук, по 4 кг у кожному.)
  • Що потрібно дізнатися в задачі? (У задачі потрібно дізнатися, скільки кілограмів фруктів привезли в магазин.)
  • Чи можемо ми відразу про це дізнатися? (Ні.)
  • Чому? (Тому що ми не знаємо, скільки кілограмів бананів у 5-ти ящиках.)
  • Як ми це взнаємо? (6 ∙ 5 = 30 (кг).)
  • Чи можемо тепер дізнатися, скільки кілограмів фруктів привезли в магазин? (Ні.)
  • Чому? (Тому що ми не знаємо, скільки кілограмів яблук у 7-ми ящиках.)
  • Як ми це взнаємо? (7 ∙ 4 = 28 (кг).)
  • Як тепер дізнатися, скільки кілограмів фруктів привезли в магазин? (30 + 28 = 58 (кг).)
  • Запишіть відповідь (Відповідь: 58 кг фруктів привезли в магазин.)

2.Робота в групах  

Вчитель – Хто з вас зможе розв’язати приклад за одну хвилину? (Для кожної групи свій приклад)

2х7х0х1х1х2х2х3х6=

3х5х0х3х2х4х3х4х8=

6х0х2х3х2х1х3х5х1=

2х0х2х7х5х2х4х9=

-Чому вийшла однакова відповідь? (При множенні будь-якого чисда на 0 одержимо нуль.)

3. Робота над логічною  задачею.

 

В лелеки два глеки —

на 9 літрів і на 5 літрів.

Як з річки йому принести

  1.         літри води?(9 — 5 — 4)

 

 

Підсумок уроку  Рефлексія. (Вежа успіху)

  • Діти, що ж нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
  • Назвіть компоненти дії множення.
  • Що отримаємо, якщо 1 помножимо на будь-яке число?
  • Що отримаємо, якщо 0 помножимо на будь-яке число?
  • Із чим у вас виникли труднощі?
  • Складіть вежу  своєї успішності на уроці

 

Домашнє завдання

С.67, 68 № 393, 400.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ребуси :г1на.100рона,мі100,с100янка.

 

 

    Кожна група одержує набір карток. Завдання: знайти пари карток, вирази на яких мають однакові значення.

   1 група                             2 група                                 3 група

     3 ∙ 6                                   12 : 3                                      3 ∙ 3

     4 ∙ 4                                   24 : 4                                     16 : 2

     2 ∙ 8                                   12 : 2                                     27 : 3

     9 ∙ 2                                   2 ∙ 2                                       24 : 3

 (Діти знаходять вирази, що мають однакові значення.)

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 листопада
Переглядів
119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку