Варіант №10
RGB (скорочено від англ. Red, Green, Blue — червоний, зелений, синій) — адитивна колірна модель, що описує спосіб синтезу кольору, за якою червоне, зелене та синє світло накладаються разом, змішуючись у різноманітні кольори. Широко застосовується в техніці, що відтворює зображення за допомогою випромінення світла.
Кодування кольору: у даній моделі колір кодується градаціями складових каналів (Red, Green, Blue). Тому за збільшення величини градації котрогось каналу — зростає його інтенсивність під час синтезу.
Кількість градацій кожного каналу залежить від розрядності бітового значення RGB. Зазвичай використовують 24-бітну модель, у котрій визначається по 8 біт на кожен канал, і тому кількість градацій дорівнює 256, що дозволяє закодувати 2563 = 16 777 216 кольорів.
Колірна модель RGB призначена сприймати, представляти та відображати зображення в електронних системах, таких як телебачення та комп'ютери, хоча її також застосовували у традиційній фотографії. Вже до електронного віку, модель RGB мала за собою серйозну теорію, засновану на сприйнятті кольорів людиною.
Три головних кольори утворюють ще три проміжних відтінки. Найчастіше їх представляють у вигляді трьох колірних кіл. Вибір основних відтінків обумовлений специфікою будови людського ока.
У цієї схеми непогане охоплення, але є нюанс. RGB – це адитивна кольорова модель. Колір буквально складається зі світла, яке доданий до чорного. Пропорції кожного відтінку можна виразити в процентах. Максимальне змішання в такому випадку дає білий. У старих телевізорах і моніторах для цього використовувалися три електронних гармати, а в нових – світлодіоди або світлофільтри. Але відобразити модель RGB на папері неможливо, тому що папір не світиться.
RGB — апаратно-залежний простір кольорів
Типово приладами із RGB-входом є кольоровий телевізор і відеокамера, сканер і цифровий фотоапарат.
Переваги моделі:
1)Апаратна близькість із монітором, сканером, проектором, іншими пристроями;
2)Велика колірна гама, близька до можливостей людського зору;
3)Доступність багатьох функцій обробки зображення (фільтрів) у програмах растрової графіки;
4)Невеликий (порівняно з моделлю CMYK) обсяг, проте ширший спектр кольорів.
Недоліки:
Збереження імовірності помилки відображення кольорів на екрані монітора — невідповідно до кольорів, отриманих у результаті кольоропроби.
Фільтр «Find Edges».
Результат застосування фільтра Find Edges (Виділити контури) нагадує малюнок, зроблений кольоровими олівцями. У цього фільтра немає параметрів, тому після вибору команди Filter> Stylize> Find Edges даний фільтр буде застосований до цього зображення миттєво, без появи будь-яких діалогових вікон. Ефект від застосування цього фільтра занадто очевидний, тому його бажано використовувати разом з іншими засобами програми Photoshop.
Так, наприклад, відразу після застосування фільтра Find Edges можна активізувати засіб Hue / Saturation (Image-Adjustments-Hue / Saturation) і з його допомогою змінити відтінки, насиченість та/або яскравість окремих кольорів зображення. Можна також зробити копію оригінального шару, застосувати до цієї копії фільтр Find Edges, а потім зменшити значення параметра Opacity (Непрозорість) в палітрі Layers (Шари) для шару з ефектом.
На зображеннях нижче можна наочно побачити місце розташування і переклад терміна Filter - Stylize - Find Edges (Фільтр - Стилізація - Виділення країв) на прикладі англійської та російської версій Photoshop CC (2014).
1 дюйм = 25,4 міліметра, 3 дюйми = 25,4*3=76,2(мм)