Молодшим школярам про пожежну безпеку

Про матеріал
Закріпити знання учнів з основ пожежної безпеки,перевірити знання правил поведінки під час уявної пожежі. Розвивати мотивацію до безпечного способу життя, потребу в повсякденному дотриманні правил пожежної безпеки. Розвивати кмітливість, спостережливість, увагу під час виконання завдань. Виховувати інтерес і повагу до професії пожежних.
Перегляд файлу

УРОК  ІЗ ОСНОВ ЗДОРОВЯ

«Молодшим школярам про пожежну безпеку»

Для учнів 2 класу

 

Мета: Закріпити знання учнів  з основ пожежної безпеки,перевірити знання правил поведінки під час уявної пожежі. Розвивати мотивацію до безпечного способу життя, потребу в повсякденному дотриманні правил пожежної безпеки. Розвивати кмітливість, спостережливість, увагу під час виконання завдань. Виховувати інтерес і повагу до професії пожежних.

Обладнання: Мультимедіа система, презентація на пожежну тематику, роз даткові картки, ілюстрації предметів, макет телевізора, печі, талефони, маски для рольової гри, ковдра, рушники, печиво, мультфільм.

Хід уроку

І. Вступне слово.                                           (Слайд 1)

Привітання                                                       

Знову лунає шкільний наш дзвінок,

Кличе всіх на незвичний урок.

У класі сьогодні гостей є багато,

Усі ми зібралися, наче на свято.

Учитель: Поверніться к гостям,

                Привітайте гостей.

Діти:   Ми Вам раді, добрі люди,

            Хай Вам щастя й доля буде,

            Не на день, не на рік,

            А на довгий, довгий вік.

Учитель:Усі сідайте тихо, діти!

              Домовляймось – не шуміти,

             Працювати час настав.

             Тож і ми часу не гаймо,

             Урок з основ здоров’я починаймо!

 

 Девіз уроку: Думати – колективно,                       (слайд 2)

                        діяти – оперативно,

                        завжди перемагати!

 

II. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель:

       Діти, я сьогодні дуже схвильована, бо по дорозі до школи побачила, що в нашому напрямку промчалась дивна машина червоного кольору з білою смугою та сиреною. Ця машина мчалась дуже швидко, навіть не зупинялась на червоне світло світлофора. Ви знаєте, що це за машина? (Це пожежна машина).                                                                                       (слайд 3)

  •     А чи не тут була вона? (Ні.)
  •     Давайте подивимось куди вона поспішає.
  1.          Інсценізація вірша Т.Коломієць «Козенята і вогонь».      (Слайд 4)

Вогонь працював у кози у печі –

Варив їй куліш, випікав калачі.

Вона ж годувала щоранку малят –

Трійко біленьких своїх козенят.

 

Ось мамі вже з дому рушати пора.

Лишається в хаті сама дітвора.

  • Ми будем слухняні,- синок запевня,

Куди ж це найменше спішить козеня?

 

Воно потихеньку взяло сірники

І вогник маленький пуска під тріски.

  • Ану, як у мами моєї гори! –
  • І ось уже дим потягнувсь догори…
  •  

Сердитий вогонь розходивсь, гоготить!

Сестричка з найменшим сховались умить.

А брат не злякався:

  • 101 позвоню.
  • Врятують пожежники нас від вогню!
  •  
  • Алло! Загорілася хата в кози!

Адреса: Діброва, провулок Лози.

А номер в нас другий.

Швидше сюди!

Мерщій порятуйте од злої біди!

 

Спішили сусіди – Лисиця й Ведмідь,

І Заєць – відомий усім скорохід.

І мчали в машині ген-ген із гори

Пожежники вмілі і мужні Бобри.

 

Вогонь не давався, пручався, шипів,

Сердитий вогонь загасать не хотів –

Не дуже він любить сидіть у печі,

Варити куліш і пекти калачі.

 

Пожежу згасили.

Живі малюки.

І каже Бобер:

  • Не беріть сірники!

І мовить Коза:

  • Пам’ятайте завжди,

Що гра із вогнем приведе до біди.

 

  1.          Бесіда за змістом вірша.

Учитель:- Діти, яке лихо трапилось з козенятами?

                -Чому трапилась пожежа?

       -Яких помилок припустилися козенята?

   -Завдяки кому всі козенята були врятовані?

   -Чи вірно старший брат викликав пожежну команду?

   -Яке основне правило пожежної безпеки ми маємо запам’ятати?

 

Але спільна,дружна праця всіх звірів разом врятувала життя козенятам і тема нашого уроку сьогодні «Молодшим школярам про пожежну безпеку»

                                                                                                                    (Слайд 4)

 

 

-Пропоную розказати і показати як правильно поводитись під час пожежі, яких правил з техніки безпеки повинні дотримуватись, щоб уникнути пожеж і розглянемо ситуації коли виникає пожежа. Бо ми з вами знаємо правила пожежної безпеки і сьогодні ці знання поглибимо і покажемо нашим гостям.

 

3.Практичне завдання.

Учитель:

У мене є 4 конверти із завданнями з небезпечної ситуації,  кожна група довільно обере конверт і розкаже та покаже як вчинити у даній ситуації.

 

1 конверт: «спалахнув телевізор»                 (Дослід)          

 

2 конверт: «виклик пожежної охорони»    (Служба порятунку слухає)

 

3 конверт: «сильно задимлене приміщення»

 

4 конверт: «відчули запах газу»

 

Діти обирають конверти і розказують та показують як вчинити у даній ситуації.

 

4. Гра «Пожежна тривога»

   Учні отримують папірці з назвами предметів пожежогасіння. Вчитель називає різні ситуації виникнення пожежі,а учні намагаються її загасити.

«Загорілась трава»( Ґрунт ,пісок,вода, гілля дерев).         (Слайд 6)

«Горить жир у сковорідці» (кришка від кастрюлі) .          (Слайд 7)

«Горить шнур праски ( Суха тканина,ковдра).                   (Слайд 8)

«Покажіть легкозаймисті речовини» (Бензин, ацетон, фарби, клей, і др..).                                                      (Слайд 9)

 

 

Фізкультхвилинка                                            (Слайд 10)

На галявині вогнище

Полум’я стелиться низько-низько (присідають),

Далі багаття розгоряється (піднімаються)

І полум’я коливається (показують руками).

Ми взяли водичку прямо із кринички (нахиляються).

Полили, загребли (імітація руками)

І з галявини пішли (крокують).

6. Тестове опитування.                          (Слайди 11-17)

1.На випадок пожежі телефонуй за номером

а) 102;

б) 101;

в) 103.

2.На новорічне свято я обов’язково візьму

а) бенгальські вогні;

б) петарди;

в) веселий настрій.

3.Скільки приладів потрібно вмикати в одну розетку

а) 1;

б) 3;

в) 2.

4.Не можна розпалювати багаття в

а) безвітряну погоду;

б) суху погоду;

в) холодну погоду.

5.Суши білизну можна

а) над газовою плитою;

б) на каміні;

в) у ванній кімнаті.

6. До горючих речовин відносяться

а) пісок;

б) папір;

в) вода.

7. Чим не можна гасити бензин?

а) водою;

б) ґрунтом;

в) піском.

7.Робота з прислівям                                       (Слайд 18)

Учитель:

Складіть із окремих слів прислівя:

•Сірничок малий, а біда від нього велика.

•Із малої іскри великий вогонь буває.
•У сіні вогню не сховаєш.

Криком вогню не зупиниш.

Вогонь- добрий слуга,але поганий господар.

 

Рефлексія: мультфільм «Фокс і Трот спішать на допомогу»

-Діти, сподобався Вам мультфільм?

-Чи зрозуміли діти, козенята ,що дуже важливо дотримуватись правил пожежної безпеки?

Підсумок уроку:

Вправа «Мікрофон»

  • Чи сподобався Вам урок?
  • Що нового ви дізнались на уроці?
  • Чого навчилися козенята?

Що нам треба завжди памятати?               

Підсумок уроку.

Учитель: Ми з вами на уроці дізналися багато про вогонь, що він може бути не лише другом людини, а й великим ворогом. Коли виникає пожежа, на допомогу завжди приходить пожежник, (Слайди 19-21)

 спритний, сміливий, дужий, допомогає людині перемогти страшну стихію – пожежу,  і пам’ятайте: (Слайд-22)

  «Лише там не буває пожеж, де діти й дорослі дотримуються правил пожежної безпеки.» Я думаю, що цей урок залишиться у вашій памяті надовго.  За активну  роботу  Фокс і Трот передали вам на память подарунки.

Вручаю дітям пряники у вигляді медалі «101.»

                                                                                  

Пролунав  уже дзвінок

І закінчився урок.

Працювали ви старанно,

І почуєте в кінці,

Що у нашім другім класі

Діти – просто – молодці!         (Слайд 23)

Домашнє завдання: Дотримуватись правил пожежної безпеки. Ознайомити з правилами пожежної безпеки батьків, друзів, молодших братиків і сестричок.

 

doc
Додано
16 квітня 2020
Переглядів
661
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку