МОЯ СІМ'Я – МОЯ РОДИНА

Про матеріал
Виховна година спрямована на формування у дітей уявлення про сім'ю. як спільноту рідних людей. Шанобливість до батьків – це один із напрямків ціннісного ставлення у вихованні.
Перегляд файлу

1

 

МОЯ СІМ'Я – МОЯ РОДИНА

Мета:

  • Продовжувати формувати у дітей уявлення про сім'ю як спільноту рідних людей;
  • Вивчити основні поняття: «сім'я», «родина», «рід», «родовід»;
  • Вчити шанувати й любити своїх батьків та інших членів родини;
  •  Розвивати позитивне ставлення до рідної домівки;
  • Шанобливість до батьків – це один із напрямків ціннісного ставлення у вихованні.

Перебіг заходу

Рефлексія:

Вихователь:

Подивилися на мене

Вправо, вліво поверніться,

Один одному всміхніться.

Поверніться до гостей.

Привітайтеся любесенько.

  • Добрий день!

Усміхнімося радесенько.

Все у нас буде гаразд 

Виховна година принесе користь нам.

Психологічне налаштування:                                                                                 
– Станьте в коло. Передайте щиру усмішку і тепло своїх долонь один одному.

Я вам бажаю успіхів, бо ви у мене найкращі! 

Вихователь:

  • Пропоную сказати девіз нашої виховної:

Ми будемо   активні, уважні, працьовиті, творчі.

Виховна буде – цікавою. корисною, творчою.

Мотивація навчальної діяльності:

Вихователь:

- Діти, щоб дізнатися тему нашого виховного заходу, я пропоную Вам відгадати загадки:

1.

Ніжна, лагідна і мила,

На цей світ нас народила.

Я до неї пригорнуся,

Це ріднесенька… (матуся)

2.

Хто усіх нас захищає,

Матінці допомагає?

З ним нічого не боюсь,

Здогадались? Це… (татусь)

3.

Ще рідня у мене є!

Всім питання задає,

І вертлява, й невеличка,

Моя люба це … (сестричка)

4.

З ним ніколи не сварюся,

Іграшками поділюся.

Буду з ним дружити, грати.

Познайомтесь, це мій … (братик)

5.

Ще голубонька рідненька –

Добра, мила і старенька.

Я ніколи не журюся,

Бо у мене є … (бабуся)

6.

Сивий, мудрий і поважний.

Заклопотаний, відважний.

Всього я в житті навчусь,

Бо зі мною мій … (дідусь)

7.

Найрідніша, наймиліша,

Всіх вона нас пестить, тішить,

Завжди скрізь буває з нами.

Відгадайте: хто це? (Мама)

 

Вивчення нового матеріалу:

  • Отже тема нашого виховного заходу - СІМ'Я
  • Діти коли ми чуєте слово сім'я, ми уявляємо: маму, тата, сестру, брата, бабусю, дідуся.
  • Отже сім'я – це тато, мама, діти. Це дуже близькі люди.
  • Давайте, послухаємо вірш Н. Черемиса «Що таке сім'я», який нам прочитає учениця нашого класу.

 

Вірш Н. Чемериса «Що таке сім’я».

Розкажу вам, друзі, я,

Що таке моя сім’я.

Разом дружно проживаєм

І пісні про це співаєм.

Люба матінка моя,—

Як пишаюсь нею я!

В неї руки золоті,

Серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий —

Він господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

Бо до всього хист він має.

Дід і бабця у пошані —

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять

І, як пташенят, голублять.

Є у мене ще й брати —

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «я»,

Знайте, це і є сім’я.

 

Вихователь:

  •  Що ж означають слова родина, рід, сім'я?

Сьогодні ми навчимося розуміти значення даних  слів.

  • У вас на столі лежать аркуші з «Родинним словничком». Давайте, прочитаємо значення даних слів?

Робота з «Родинним словничком»

РОДОВІДпоходження, послідовність, історія поколінь певного роду. 

РІД – далека і близька людина.

РІД - група осіб, кровно пов'язаних між собою, що виводять своє походження від одного предка: усі родичі, родина, сім'я.

Сім'я́  - це група людей, яка складається з людей, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв'язками...

Сім'ю ще називають родиною.

           РОДИНА  це найрідніші, найближчі люди, які допомагають нам у складних ситуаціях, які дарують нам тепло, це безпечний і затишний рідний дім... 

– Діти пропоную нам пограти в гру «Мікрофон».

Ми по черзі будемо передавати один одному Мікрофон і казати, що для з нас означає наша сім'я?

Гра «МІКРОФОН»

Вихователь:

  • Дуже добре ми з вами попрацювали, довідалися значення нових слів.
  •  Діти пропоную нам поетичну хвилинку. Ми з вами вчили вірші про родину. Давайте, з душею їх розповімо.

ВІРШІ ПРО РОДИНУ:

Вихователь:

“Родина”, “рід”, які слова святі!

Вони потрібні кожному в житті,

Бо всі ми з вами гілочки на дереві,

Що вже стоїть віки.

1 Учень:

Це дерево – наш славний родовід,

Це батько, мати, прадід твій і дід.

Батько і мати – два сонця гарячих,

Що нам дарують надію й тепло.

2 Учень:

Родина — стовбур дерева міцного.

Це батько й мати, бабці й дідусі.

Тітки і дядечки всі до одного,

Ну, словом, родичі й близькі усі.

3 Учень:

Сім'я - це щастя, любов і удача,                                                                

 Сім'я - це влітку поїздки на дачу. 
Сім'я - це свято, сімейні дати,
Подарунки, покупки, приємні витрати.

4 Учень:

Сім'я - це праця, один про одного турбота.

5 Учень:

 Сім'я - це багато домашньої роботи. 
Сім'я - це важливо! 
6 Учень:

Сім'я – у нас найдорожче

7 Учень:

Без сім'ї, самому жити не можливо.

Вихователь:

  • А зараз, я Вам пропоную послухати твір В. О. Сухомлинського

«Найласкавіші руки»

«Найласкавіші руки»

Маленька дівчина приїхала з мамою у велике місто. Пішли вони на базар. Мама вела доньку за руку. Дівчинка побачила щось цікаве. На радощах заплескала в долоні. І загубилася в юрбі. Загубилась і заплакала:

 - Мамо!.. де моя мама?

Люди оточили дівчину й питають?

 - Як звуть тебе, дівчинко?

 - Оля.

 - А маму як звуть? Скажи, ми зараз її знайдемо.

 - Маму звуть… мама… матуся.

Люди усміхнулись. І знову питають:

           - Ну, скажи, які в твоєї мами очі: карі, сині, блакитні, сірі?

  • Очі у неї … найдобріші …

           - А коси? Які в мами коси – чорні, русі?

           - Коси… найкрасивіші…

Знов усміхнулися люди. Питають:

 - Ну, скажи, які в неї руки? Може, якась родимка у неї на руках є, згадай.

 - Руки у неї … найласкавіші.

Пішли люди й оголосили по радіо:

« Загубилася дівчинка. У її мами найдобріші очі, найкрасивіші коси, найласкавіші в світі руки.»

І мама знайшлася.

Вправа «Запитання – відповідь»

  • Чи сподобався Вам твір?
  • Як дівчинка загубилася?
  • Як вона описала маму?
  • Якими є мами для нас?

Вихователь:

  • Діти, пропоную хвилинку відпочинку в так як у нас з вами тема: «Сім'я», фізхвилинка буде під пісню про сім'ю.

ФІЗХВИЛИНКА

Вихователь:

  • Давайте  поділемось на групи  і з двох половинок складемо приказки та прислів'я про родину.
  • Треба до лівої частини дібрати праву правильну частину прислів'я.

Гра «Збери прислів'я»

  •  Шануй батька й неньку — буде тобі скрізь гладенько.
  • Яке дерево — такі й квіти, які батьки — такі й їхні діти.
  • Яка сім'я — такий і я.
  • Який дуб — такий тин, який батько — такий син.
  • Який кущ — така й калина, яка мати — така й дитина.
  •  Батько краще догляне семеро синів, ніж семеро синів — батька.

Вихователь:

  • Як добре ви знаєте прислів'я про родину.

Вихователь:

— А зараз ми обіграємо невеличкі сценки. Давайте, розповімо веселинки, які трапляються у кожній родині.

Сценка: «Веселинки»

Сімейна арифметика

Вчитель питає у учня:

  • Скільки людей у вашій родині?
  • З матусею п'ять.
  • Отже, без матусі чотири!
  • Е, ні! Без матусі не залишиться жодної душі!

Портфель з з п'ятірками

Батько купив, синові портфеля і наказав:

  • Дивися ж, синку, щоб ти щодня приносив повний портфель п'ятірок.
  • А куди ж я покладу підручники?
  • Не знаю!

Слухняна дочка

Першокласниця приходить із школи, а мама питає:

  • Оленко, а хто за тобою сидить?
  • Я не знаю, бо вчителька казала, що назад обертатися не можна!

Досить помилок татку!

Син повертається додому і говорить батькові6

  • Татку, наш учитель сказав, щоб ти не допомагав мені більше робити уроки.
  • Чому, синку ти так кажеш?
  • Мені досить і тих помилок, котрі я роблю сам.

Вихователь:

  • Молодці, дуже добре впорались із цим завданням.
  • Діти, а чи є у вашій родині сімейний альбом?

Це дуже добре, адже він має велике значення для сім’ї.

 Сімейний альбом – це історія родини. Давайте глянемо на ваші малюнки, якими ви малювали свої родини.

 Розповідь про пошану до батьків.

            «Шануймо наших батьків!» — так велить Біблія. Майже три з половиною тисячі років тому на кам’яних таблицях, які отримав пророк Мойсей від Бога на горі Сінай, були вирізьблені слова: «Шануй батька твого і матір твою, щоб добре було тобі та щоб довголітнім був ти на землі».

          Шанування батьків — один із найсвятіших обов’язків людини і неоплатних боргів дітей. Батьки вас ростять, виховують, учать добра, пестять, люблять. І як же не відплатити їм пошаною, любов’ю, ласкою і допомогою?

Вихователь:

  • Діти , давайте напише ласкаві слова для наших батьків, та покладемо до нашого конверту та будемо завжди говорити батькам такі ласкаві слова.

Словесна рефлексія:

  • Тема виховного заходу?
  • Про, що дізналися?
  • Що сподобалося?
  • Що запам'яталося?

Вихователь:

  • Кожне родинне свято закінчується піснею, так і наша з вами виховна година закінчиться піснею про родину.

Пісня: «Родина»

 

Найбільше щастя для дитини -

Щаслива, дружняя родина!

Коли зі мною мама й тато

Мені від щастя хочеться співати!

Приспів:

Дякую, мамо, дякую, тато,

За вашу любов,

На яку ви багаті!

Дякую щиро вам за добро,

Вашого серця тепло!

Куплет:

За сонце в небі голубому,

За стежку, що веде додому,

Вклонюся низько, щоб сказати,

Як я люблю вас, мамо й тато!

Приспів:

Дякую, мамо, дякую, тато,

За вашу любов,

На яку ви багаті!

Дякую щиро вам за добро,

Вашого серця тепло!

Вихователь:

  • Ось і закінчилось наше заняття, мені дуже сподобалося як ви всі відповідали, як ви підготувалися. Всім вам діти дуже дякую.

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Інші матеріали
Інкл
Додано
7 січня 2020
Переглядів
1405
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку