ДОТИК ДО ФІЛОСОФІЇ СЕРЦЯ ВАСИЛЯ ОЛЕКСАНДРОВИЧА СУХОМЛИНСЬКОГО
Номер слайду 2
Вогнище живої думки у свідомості своїх вихованців запалить лиш той педагог, який знає в сто раз більше, ніж вимагає цього обов'язкова програма. В. Сухомлинський
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Щороку 28 вересня в Україні та світі відзначають день народження людини, творчість якої — унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це відомий педагог Василь Олександрович Сухомлинський. Він сміливо прогнозував майбутнє освіти, тому в його творах представлене емоційне, етичне, естетичне виховання.
Номер слайду 5
У вчительській професії Василь Сухомлинський виділяв дві ідеї — учитель насамперед особистість, учитель і учень живуть один в одному.
Номер слайду 6
За своє життя В. Сухомлинський написав багато книг — біля сорока, близько 500 статей, що друкувались у різних виданнях. Творча спадщина Сухомлинського вражає своєю багатогранністю.
Номер слайду 7
Філософія серця визначила характер поглядів В. Сухомлинського на дитину.
Номер слайду 8
«Серце віддаю дітям» — так назвав він свою основну книгу життя. А йдеться в ній про те, що дитина завжди була, є і залишається дитиною. Дитинство в усі часи було, є і залишається дитинством.
Номер слайду 9
Оповідання й казки Василя Сухомлинського, їх розповсюдження в Україні та світіОсобливе місце в педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського займає літературно-педагогічна творчість, яка дала йому можливість як тонкому знавцеві дитячих душ, їхньої психології, впливати на них не тільки опосередковано, через відповідні педагогічні настанови вчителям, а й прямо, засобом художнього слова, безпосередньо спрямованим до дітей.
Номер слайду 10
Його казки та оповідання спонукають розум і почуття дитини до аналізу вчинків, літературних героїв, до відповідних висновків, викликають бажання наслідувати їм або, навпаки чинити по іншому. Оповідання й казки Василя Сухомлинського, їх розповсюдження в Україні та світі
Номер слайду 11
Оповідання й казки Василя Сухомлинського, їх розповсюдження в Україні та світі
Номер слайду 12
В. Сухомлинський прожив досить коротке життя. Він був як метеорит, що з'явився на небосхилі педагогічної науки і дуже швидко згорів. А творчість його залишилась нам у спадок і спілкується з нами своїми ідеями.
Номер слайду 13
Меморіальна частина Педагогічно-меморіального музею Василя Сухомлинського. Кабінет директора. Вшанування В. Сухомлинського
Номер слайду 14
Перший пам’ятник В. Сухомлинському в Києві. Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського. Вшанування В. Сухомлинського
Номер слайду 15
Ім’я Василя Олександровича Сухомлинського уже давно стало знаком гуманізму та безмежної доброти. Для дітей – він завжди є святом пізнання, для педагогів – невичерпним джерелом педагогічної мудрості, еталоном педагогічної майстерності, вдумливим ученим.