Урок літературного читання в 4 класі
(дистанційно – 15 хвилин)
Тема. Музей «Заповіту» Тараса Григоровича Шевченка в Переяславі
Мета: розширити знання учнів про творчість Т.Г.Шевченка; ознайомити з музеєм «Заповіту» Тараса Шевченка; вдосконалювати навички свідомого читання; розвивати спостережливість, увагу, виховувати допитливість; викликати інтерес до творчості Т.Г.Шевченка, бажання здійснити екскурсію до міста Переяслава; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати прочитаний твір, виділяти в тексті головне; виховувати гордість за духовну спадщину українського народу
Тип уроку: онлайн-конференція в форматі Zoom
Обладнання: ноутбук, доступ до мережі інтернет:
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання з учнями. Перевірка якості зв’язку
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми ознайомимося з деякими сторінками життя і творчості Т. Г. Шевченка, дізнаємося про історію створення його безсмертного «Заповіту»
І епіграфом до уроку стануть слова Т.Шевченка:
"Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!" (СЛАЙД 4.)
- Давайте згадаємо поезії видатного Кобзаря. Нагадую, що діє правило піднятої руки (СЛАЙД 5)
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ
- Сьогодні ми познайомимось із статтею «Музей «Заповіту» Тараса Григоровича Шевченка в Переяслові» (с. 86–87) . Дізнайтесь, чому саме в цьому будинку було його створено?
2. ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНОГО
— Що нового ви дізналися із статті?
— Коли було відкрито музей «Заповіту»?
— Чому саме— Які незвичайні дерева можна побачити у садибі Козачковського?
— Хто їх посадив?
— Що сказав Тарас Григорович, саджаючи дерева?
3.ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ Т. ШЕВЧЕНКА https://www.youtube.com/watch?v=-aOyHc0KNX0 (СЛАЙД 6.)
4. ЦІКАВО ЗНАТИ
— «Заповіт», перекладений нині 147 мовами світу, написаний Т. Г. Шевченком 25 грудня 1845 року
-В Україні Шевченкові побудовано понад 400 пам'ятників (СЛАЙД 9)
- Стоять пам'ятники Шевченкові також у Канаді, США, Франції, Бразилії, Італії…
VI. ПІДСУМКОВИЙ ЕТАП. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового ви дізналися про Т. Г. Шевченка?
— Що хотіли б ще дізнатися?
— Чи хотіли б здійснити справжню екскурсію до музею Шевченка в Переяславі?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати статтю - с. 87- 88, підготувати творче завдання с.88
Список використаних джерел: