Музичне мистецтво 1 клас "Народна творчість. Вийди, Вийди, Сонечко"

Про матеріал
Музичне мистецтво 1 клас "Народна творчість. Вийди, Вийди, Сонечко". Конспект уроку музичного мистецтва, 1 клас. По підручнику Масол.
Перегляд файлу

12.04.2022р.                                 Конспект затверджую Коваленко В.Т._________
Урок №11                                    До заняття допускаю__________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект
уроку музичного мистецтва,
проведеного в 1 класі
загальноосвітньої школи №28
студенткою групи У-32
Кременчуцького педагогічного коледжу
імені А.С.Макаренка

Палій Валерією Олександрівною

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінка_______
Підпис_______

 

Тема: Народна творчість. Виконання веснянки «Вийди, вийди, сонечко».

Мета: ознайомити учнів із веснянками, як частиною народної творчості українців; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; виховувати повагу до друзів, сприяти розвитку дружніх стосунків у класі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: презентація,

Музичний матеріал: музична п’єса В. Барвінського «Сонечко»; Українська народна пісня – веснянка «Вийди, вийди сонечко»

Хід уроку

  1. Організаційна частина
  1. Привітання

Добрий  день. Мене звати Валерія Олександрівна і сьогодні я буду проводити урок музичного мистецтва. Ввімкніть, будь ласка, свої камери та приготуйтеся до уроку.

  1. Емоційне налаштування

Заплющіть очі і про себе промовте:

«Я все знаю, я все можу, я все зможу!»

Усім бажаю успішної роботи на уроці!

  1. Мотивація навчальної діяльності

Давайте з вами пригадаємо кольори і звуки весни. Які емоції вони у вас викликають?

  1. Повідомлення теми, визначення мети та завдань уроку

Изображение выглядит как коллекция картинок

Автоматически созданное описание

Так правильно, це народ.

А як називається творчість, яка створена народом? (народна творчість)

Молодці. Тож сьогодні ми будемо знайомитися з народною творчістю.

Изображение выглядит как текст, оранжевый, темный

Автоматически созданное описание

  1. Слухання музики
  1. Вступна бесіда

У давні часи люди вірили: якщо дружно покликати весну, радіти її наближенню, то вона настане швидше. Закликання весни відтворені у багатьох українських піснях, що називають веснянками.

Своїми піснями діти закликали весняне сонечко пролити своє золоте проміння на поле, подвір'я, квіти та на дітей, які з нетерпінням чекають на весну. Такі пісні називають піснями-закличками. Ось і ми з вами вивчимо таку веснянку яка називається «Вийди, вийди сонечко»

  1. Давайте прослухаємо веснянку «Вийди, вийди, сонечко» в обробці В. Барвінського

В. Барвінський - Сонечко / Солнышко / The Sun

  1. Аналіз прослуханого

Діти, як ви гадаєте, яка це пісня? (Веснянка)

Який настрій у пісні?

Які емоції вона у вас викликає?

  1. Повторне прослуховування

А тепер давайте прослухаємо веснянку «Вийди, вийди, сонечко» у сучасній обробці

Вийди, вийди сонечко

  1. Аналіз на вищому рівні
  • Якими музичними інструментами супроводжується пісня і хто її виконує?

(Пісню виконують дитячі голоси в супроводі скрипки, бубна і сопілки).

  • Темп пісні помірний чи швидкий?

(Темп пісні помірний).

  • Про що співають в пісні?

(В пісні співають про те, як діти закликають сонечко щоб воно вийшло,  і засвітило своїми яскравими промінчиками на подвір’я, поле, квіточки, на малесеньких діток, які граються на подвір’ї та чекають на  нього).

  • А характер пісні який, веселий чи спокійний?

(Характер пісні веселий).

  1. Вокально-хорова робота
  1. Правила співу

Нагадайте мені правила співу. (відповіді дітей)

  • Розгорніть плечі, руки опустіть, голову тримайте вільно, дивіться на вчителя.
  • Слідкуйте за своїм диханням. Перед співом вдихніть безшумно і не піднімайте плечі. Видихайте повільно і обережно, як би видуваючи через соломинку мильну бульбашку. Вчіться розподіляти дихання на всю музичну фразу. Не завершуйте слова диханням.
  • Вимовляєте слова пісні ясно, чітко і виразно.
  • Голосні у співі тягніть, а приголосні вимовляєте швидко і чітко.
  • Уважно слухайте перший звук пісні і намагайтеся його точно заспівати.
  • Співайте спокійно, слухайте один одного, підлаштовуючи свій голос до голосів товаришів.
  • Думайте, про що співається у пісні і виконуйте її виразно.
  1. Розспівки

Розспівка - Нам для щастя треба

  1. Вивчення пісні за інструкцією
  • Я зачитаю вам першу половину пісні, а ви уважно прослухуєте .

Вийди, вийди, Сонечко

На дідове полечко

На бабине зіллячко

На наше подвіррячко

                  А тепер разом ми повільно заспіваємо цю частину пісні .

  • Я зачитую вам другу частину пісні, а ви уважно прослухаєте.

На весняні квіточки,

На маленькі діточки,

Там вони граються,

Тебе дожидаються.

                  А тепер спробуймо разом проспівати другу частину пісні.

  • Остання частина пісні однакова з першою.

                  Вийди, вийди, Сонечко

                 На дідове полечко

                 На бабине зіллячко

                 На наше подвіррячко

  1. Виконання всієї пісні

А тепер з вами давайте об’єднаємо наші частини разом.

  1. Підсумок
  1. Закріплення вивченого матеріалу

Який характер музики?

Що таке веснянка?

Який музичний твір ми слухали на уроці?

Яку пісню ми співали?

Скільки куплетів в пісні?

Про що співається в пісні?

  1. Рефлексія

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Валерія Палій
Додано
7 травня 2022
Переглядів
3275
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку