Музичне заняття з гурткової роботи
(гурток музичних інструментів «Грайлик»)
«Подорож до феї Звуковинки»
Мета заняття.
Обладнання: лист від феї Звуковинки, відео з ритмічними схемами, відео із загадками про різні інструменти, презентація про різновиди оркестрів, музичні інструменти (діатонічні дзвіночки, діатонічні труби, металофони, трикутники, дерев’яні ложки, клавеси,бубонці, бубни, стаканчики), саморобні музичні тучки і літрофон.
Хід заняття
( Вхід дітей музику)
Муз.керівник : Доброго дня, мила дітвора,
Щоб звуки музики для нас пролунали
Привітатись вже прийшла пора.
Вітання наше буде незвичне, а креативне і музичне
Комунікативна гра «Чао, бум»
Музичний керівник: Малята, я сьогодні була здивована. На мою пошту надійшов лист. Я чекала вас, щоб разом довідатися, від кого він. Давайте відкриємо його й прочитаємо.
(читає текст: «Любі діти! Запрошую Вас у гості !
У моєму музичному дивному краї
Казкові пригоди на Вас всіх чекають!
Фея Звуковинка»)
Муз.керівник : Усі готові, дітки до подорожі?
Дорога далека на на всіх чекає.
Пропоную їхати на кониках. (музичний керівник роздає клавеси)
Але спочатку нехай наші коники познайомляться і привітаються з сусідом справа, потім з сусідом зліва
Ритмічна гра «Дві конячки» ( В першій половині пісні діти відстукують ритм в свої клавеси, потім «вітаються» з клавесами сусіда справа, у другій частині- «вітаються» з сусідом зліва)
Муз.керівник : Коники познайомились і відправились у надзвичайну далеку подорож.
Ритмічна гра, комунікативний танок «Прогулянка»
(мелодія пісні «Джингл бенц»)
Сніг вже розтає (клавесами показуємо «сніжинку»)
Весна до нас йде!(по підлозі клавеси стукають(«передають кроки»))
Будемо співать (співають)
І Весноньку вітать!(наклон)
Стумочки дзвенять, (клавесами вдають ,що «дзвіночки дзвенять» угорі)
Серце веселять!(показують на серце)
На прогулянку веселу швидко коні мчать!
(клавеси по черзі ритмічно відсткують, удаючи цокот коней)
Приспів:
Передзвін(до правого вушка «прислухаються»)весняний
Чути у полях! ( до лівого вушка «прислухаються»)
Гей!(вдаряють вгорі клавеса об клавесу)
Ой, як весело разом мчати на конях!(удають , що їдуть)
Гей! (вдаряють вгорі клавеса об клавесу)
Передзвін(до правого вушка «прислухаються»)весняний
Чути у лісах! ( до лівого вушка «прислухаються»)
Гей!(вдаряють вгорі клавеса об клавесу)
Ой, як весело разом мчати на конях! (удають , що їдуть)
Гей! вдаряють вгорі клавеса об клавесу)
Муз.керівник :Ось ми приїхали! Яка навколо краса!
Відео 1
З’являється Фея Звуковинка.
Фея Звуковинка: Доброго дня, малята!
Я -весела Звуковинка, диво-музики краплинка!
Я для вас влаштую свято, ми полинем у світи
Мандруватимем завзято, любі діти, я та ви!
Ось перед нами країна Барвистої Музики!
Щоб потрапити сюди потрібно відкрити замочок!Для цього потрібно правильно проплескати ритмічний малюнок.
Муз.керівник :Ми швидко впораємось із цим завданням! Нагадую, малята, що короткі звуки –це маленькими зображення, а довгі- великі!
Ритмічне відео. (Діти проплескують ритмічний малюнок)
Муз.керівник :Малята , ви молодці! Чудово впорались і завданням! І здається ми відкрили чарівний замочок .Чи не так, шановна Фея?
Відео 2
Фея Звуковинка: Так!
Я рада Вас вітати у моїй музичній країні! В ній мешкають різні звуки : довгі і короткі, шумові і музичні, низьки і високі! Якими знаками на письмі записують звуки? (нотами) Молодці!
Муз.керівник :Шановна фея, ми зараз доведем, що знаємо ноти!
Діти грають на діатонічних трубах і на металофонах мелодію пісні ,співаючи її.
Пісня «До, ре, мі, фа, соль, ля, сі »
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі, котик викликав таксі,
На таксі удаль помчав, котик ноти заспівав.
Для кота співуча мода: ре, мі, фа, соль, ля, сі, до, до.
Музкерівник: Лагідний вітерець підхопив наші чарівні звуки і переніс їх до долини Пісень.
І ми з вами теж зараз опинились у цій долині.
Тож заспіваймо чудову пісеньку про дощик і зайчика.
Пісня Алли Мігай «Дощик»
Діти співають її, граючи на слова «кап-кап-кап» на саморобних тучках (на них прикріплені металеві ложки), «водафоні» (скляні пляшечки , наповнені водою) металофонах і діатонічних дзвониках.
Музкерівник: А в цій чарівній долині звірята рогаті та ще й бородаті,
Ходять пастись в лози. Хто це , діти?(Кози)
Ритмічна гра зі стаканчиками «Кози»
Скакали дикі кози через вербові лози,
То в гору, то в долину, то в червону калину.
Сакали, поскакали, ніженьки позбивали,
Треба фартухи брати , ніженьки пов’язати!
Відео 3
Фея Звуковинка: Як з Вами весело подорожувати!
Малята, а ще в моєму королевстві мешкають різні музичні інструменти.
Відгадайте їх за звучанням !
Відеозагадки із звуками різних музичних інструментів, діти відгадують ці інструменти!
Музкерівник: Діти, а тепер відгадайте мою загадку.
Під гучні аплодисменти музиканти стануть грати
Та на різних інструментах будуть нам концерт давати. Що це? (Окестр)
Хто керує оркестром? (диригент)
Сьогодні я хочу познайомити вас з різновидами оркестрів.
Влаштвуйтесь зручніше!Увага на екран!
Презентація «Знайомство з різними видами оркестрів»
( симфонічний, струнний, духовий, джазовий, естрадний, оркестр народних інструментів, військовий)
Музкерівник: Я пропоную пограти в гру «Оркестр» і запросити наших гостей також. (Гостям роздають інструменти)
Відео-гра «Окестр» (грають діти і гості)
(Відео їз зображенням різних шумових музичних інструментів, що грають певний ритмічний малюнок і в певній послідовності.)
Музкерівник: У нас вийшов справжній шедевр! Молодці! Давайте поаплодуємо один одному!Покладіть на свої місця інструменти.
Відео пісні «Музика звучить» муз.Л.Горової (фон)
Діти наша зустріч з вами підійшла до кінця
Я бажаю вам щоб ви пам’ятали і любили Країну Барвистої Музики
Тому що вона загадкова,чарівна, добра та надзвичайно цікава!
На згадку Фея Звуковинка залишила усім вам смачні і яскраві нотки (чупа чупс із зображенням веселих нот), що будуть нагадувати Вам про цю цікаву подорож.
До побачення!