Тема. На порозі осінь золота
Мета. продовжувати формувати у дітей уявлення про пори року, розширити знання дітей про осінь, її прикмети; ознайомити із змінами, які відбуваються в живій і неживій природі восени; вчити дітей спостерігати за об’єктами навколишнього світу, робити висновки та узагальнення за результатами власних спостережень; розвивати вміння застосовувати отриманні знання при виконанні практичних вправ; вчити учнів висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками, виховувати повагу до оточуючих і природи рідного краю.
Обладнання: ноутбук, картки-малюнки для поділу дітей на групи, кольорові олівці та фломастери, цеглинки Legо, зображення пір року.
Тип уроку: комбінований урок
Очікування:
вмітимуть:
Методи: бесіда, дискусія, демонстрація , спостереження . Прийоми. Ігри: LEGO , «Назви за ознаками» ,«Яка ти осінь?» Вправи: «Асоціативний кущ» ,Т-схема, «Мозковий штурм»,«Передай усмішку», «Назви за ознаками».
Висновок. На уроці застосовані різноманітні форми, методи і засоби навчання.Залучені інноваційні технології, використані активні форми проведення уроку, тісне співробітництво всіх учасників освітнього процесу.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
1 .Ранкове коло
2. Привітання
Вправа «Передай усмішку» Під пісню «Осінь» https://www.youtube.com/watch?v=OWlBZhH-RfE
3. Робота з календарем «Що нам осінь принесла?»
Технологія «Асоціативний кущ»
4. Обмін інформацією. Асоціативний кущ: Осінь https://learningapps.org/31269794
ІІ. Мотивація діяльності
1.Читання вірша «Осіння пора»
2.Гра «Яка ти осінь?»
https://wordwall.net/uk/resource/61791832/%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D1%8C
ІІІ Повідомлення теми та мети уроку
1. Розповідь учителя «Як осінь лісом мандрувала?»
2. т- схема ”Що нам осінь принесла?”
3. Перегляд відео «Пори року і місяці»
4. Робота з малюнками . Вправа «Мозковий штурм»
5.Руханка ««Спритні цеглинки»» з LEGO
ІV. Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу
2. Об’єднання дітей за кольором листочків на 4 групи .
Розмальовування пір року.
Під музику «Пори року» І.П.Чайковського
V.Підведення підсумків
Обговорення малюнків
VІ.Рефлексія
Гра «Назви за ознаками»
https://wordwall.net/uk/resource/60309347/%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D1%8C