Написання малої букви «д» (де). Написання букви в складах і словах.

Про матеріал

План-конспект уроку навчання грамоти (письмо).

Тема. Написання малої букви «д» (де). Написання букви в складах і словах.

+ розроблена презентація до уроку.
Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Письмо малої букви «д» (де). Підготувала: Вчитель початкових класів,Школи І ступеня №333 Лозінська Надія-Юлія Василівна

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

МОЛОДЦІ!

Перегляд файлу

Урок письма, 1 клас

Підготувала: вчитель початкових класів,

школи І ступеня №333

Лозінська Надія-Юлія Василівна

Тема. Написання малої букви «д» (де). Написання букви в складах і словах.

Мета: вчити учнів писати рядкову літеру «д» (де), поєднувати її з іншими буквами; розвивати мовлення, уміння аналізувати, порівнювати; виховувати охайність під час письма.

Обладнання: демонстраційні картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для побудови звукових моделей; письмове приладдя: зошит із навчання грамоти та розвитку мовлення (частина перша, Захарійчук М.Д.), кольорові олівці, простий олівець.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Пролунав дзвінок.

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Звуковий аналіз слів.

Читання вірша зі сторінки зошита. (с. 74)

– Назвіть слова  із звуками [д], [д`], які вжито у віршику.

– Яким словам відповідають звукові схеми:

[– © –] (Дуб.)

[– = © – –] (Дрізд.)

[= © – © –] (Дятел.)

– Викладіть фішками звукові схеми слів «здоровий» і «день».

2. Бесіда за змістом малюнка

– Що зображено на малюнку?

– Хто з цих птахів – дятел? Як ви його розпізнали?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Графічний аналіз літери «д» (де).

– Розгляньте зразки літери «д» друкованої та писемної.

– Чи схожа вона на друковану?

– Чим вони відрізняються?

2. Пояснення вчителем написання літери «д».

– З яких елементів складається писана буква «д»? (З овалу і петлі.)

а) Написання букви у повітрі під рахунок «і-раз-і, два-і» (всі разом прописують).

б) Написання букви мокрим пензликом на дошці.

в) Написання елемента за зразком в зошиті.

– Починаємо писати нижче верхньої рядкової, ведемо вгору до лінії, заокруглюючи ліворуч, потім униз, теж заокруглюючи. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до верхньої рядкової лінії. Потім, не відриваючи руки, пишемо пряму похилу подовжену паличку вниз до міжрядкової лінії, де вона переходить у петлю. Перетинає подовжену на нижній рядковій лінії і закінчується на середині рядка. Пишемо під лічбу «і-раз-і, два-і».

г) Самостійне написання другого та третього рядків.

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти.

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть.

А тепер їх опустіть.

Плигніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд.

IV. Продовження роботи в зошиті.

– Складіть речення до схеми. (В зошиті с.74.)

– Складіть слово з останніх складів слів. (В зошиті с.74.)

1. Продовження написання елементів.

Пояснення вчителя щодо написання буквосполучень.

– Звертаємо увагу на з`єднання букв. Яке з`єднання у першому буквосполученні?

2. Вибірковий диктант.

Вчитель читає слова, а учні записують тільки слова, у яких є звук [д] або [д`]: Садиба, дрова, матір, садівник, кіт, мед, тітка, дід.

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

Вправа «Бобри»

Діти пальцями лівої руки згинають почергово пальці правої руки, починаючи з великого пальця. (Діти, які пишуть лівою рукою, згинають правою рукою пальці лівої руки.)

Їде бобер своїм возом,

каже: «Я підвезти можу

лисичку-сестричку,

горобчика. синичку,

ведмедя товстоп`ятого,

ще й зайчика вухатого».

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Списування друкованого речення.

Робота з реченням.

1) Читання речення і обговорення.

2) Розбирання речення по словах (Наприклад: в реченні одне маленьке слово і три великих; перше слово пишеться з великої літери, бо це початок речення;  якщо є власна назва, пояснюють чому пишеться з великої літери; в кінці речення ставиться крапка.)

3) Аналіз літер, які відрізняються друкованим написанням від рукописного.

4) Поділ слів на склади, диктування їх по складах.

5) Списування речення.

6) Перевірка написаних речень.

VІ. Підсумок уроку.

– Яку букву навчилися писати?

– Які звуки нею позначаються на письмі?

– Який натрій у вас був на початку уроку?

– А який зараз?

zip
Додано
12 лютого 2018
Переглядів
3095
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку