Написання рядкової букви "зе",складів.слів з нею.Розвиток зв"язного мовлення

Про матеріал
На уроці вчимо писати букву, з'єднувати її з іншими буквами, розвиває фонематичний слух, збагачує словниковий запас дітей .На уроці виховуємо любов до природи
Перегляд файлу

Тема :Написання рядкової букви «З»(зе), складів, слів із нею. Розвиток зв’язного мовлення

Мета:Вчити учнів писати рядкову букві З(зе), з’єднувати її з іншими буквами, розвивати фонематичний слух, збагачувати словниковий запас дітей. Виховувати любов до природи.Розвивати вміння писати правильно, красиво, охайно

Обладнання: Малюнки із зображенням звірів, кроссворд, картки звуків, предметні карточки.

Зміст уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань.
  • Пригадайте , яку букву повторювали на уроці читання?
  • Який звук позначає буква «З».
  • Що це за звук?
  • Назвіть слова , в якихє звук «з»
  1. Мотивація навчальної  діяльності.

1.Бесіда.

*Серед  слів, які ви називали, було слово «звірі».Ахто такі звірі?

*  А де в місті ми можемо побачити звірів? (у зоопарку)

* Яких звірів ви знаєте?

*А зараз ми знову відправимося на екскурсію в зоопарк.А  перепускою в зоопарк будуть ваші знання.

Діти по черзі розповідають про тварин:

У зоопарку є звірята:

Зайчик, зебра,зубренята

Ось волохатий зубр стоїть.

Їх ви,дітки, розглядайте,

Першу  букву упізнайте,

Дружно всі її назвіть.(Буква «З»)

 

*Які ще звірі ,що «дружать» з літерою «з» вам відомі? (Козуля, зозуля,Змія,полоз)

*Пані ,Зебро,де ви йдете?

*Пані,Зебро, що несете?

 

Несу зайчика малого

Заболіла ніжка в нього.

Зима морозяна надворі

Замети білі на землі.

Зоріють в небі ясні зорі.

Проснули зайчики малі.

  1. Робота  над темою уроку.
  1. Аналіз структури рядкової букви «З».

              Учні порівнюють друковану й рукописну  літеру. Звертають увагу, що у рукописної літери елемент переходить у петлю.

  1. Пояснення написання рядкової «З».

       Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії. Ведемо вгору до лінії , закругляючи праворуч. Потім – вниз і ліворуч до нижньої рядкової лінії без заокруглення вгору. Не відриваючи руки , рухом праворуч і вниз  опускаємо нижній півовал, який , торкнувшись міжрядкової лінії, переходить у петлю. Лінія петля перетинає півовал на нижній рядковій лінії. Пишимо під лічбу « і- раз, і – два- і».

  1. Фізхвилинка

Вправи для кисті рук:

«Стіна – невидимка», «Квітка», «Звірятко», «Метелик».

  1. Віконечок для допитливих

Посл. загадку:

Зозуля відома всім як бездомниця. Вона не будує гнізда, не висиджує яєць, не знає материнської тривоги, турботи і радощів. Але потомство все ж залишає. На Україні  зозулі підкидають свої яйця очеретянкам  , білим плискам, сорокопудам. Зозуляче яйце можна знайти в гнізді  майже будь-якого співочого плата: вівчарика, волового очка,тинівки,мухоловки і в багатьох інших гніздах пташок. Навіть дивно , в яких різноманітних гніздах і на якій різноманітній їжі виховується зозулячий рід.

Зранку , вдень і в надвечір’я

Облітаю ліс уздовж і вшир я

Занесу своє яєчко

У чуже якесь гніздечко

Легко всівшись на суку

Я роки лічу ку-ку. (Зозуля)

 

  1. Написання букви «з», складів та слів з нею.
  2. Розв’язування кросворду.

Взимку білий кожушок

Носить звір цей,побігайчик

Має пару довгих вушок,

Куций хвостик. Хто ж це? (Зайчик)

Ходить – блукає і навкруги

Пухом вкриває ліси та луги. (Зима)

Щоза пташки у ліску,

Все виспівує :КУ-КУ! (зозуля)

Не літаю, не кричу

Все с-с-сичу, с-с-сичу ,с-с-сичу.

По землі  повзаю я

Люди звуть мене…(змія)

  1. Фізхвилинка

     1.Звуковий аналіз .Лексична робота.

Діти розглядають малюнок, називають предмет, визначають наголос у слові.(замок)

Потім будують звукову  модель і записують слово в рядку.

  • Поставте наголос в рядку.
  • Поставте наголос на перший склад .Вимовте слово. Що змінилося?(змінилося значення слова)
  • Послухайте загадку:

Слово – це старовинна будова

З гостряками мурованих веж.

Щойно зміниш ти наголос слова –

Цим одразу будову замкнеш(замок - замок)

-Чистомовки для розвитку фонематичного слуху.

За – за – за – дідова коза

Зі –зі – зі – не ламай лозу

Зе – зе- зе –кінь не довезе

Із – із- із  - скиплячий віз

Азь –азь –азь –молодий князь

Зи – зи з зи – чумацькі вози.

  1. Списування речень

Написання слів з пропущеними літерами.

Гра «Піймай звук»

Зоровий диктант сл.

  1. Підсумок уроку.
  • Яку букву вчилися писати?
  • Назвіть слова з цією буквою?

Гра «Піймай звук»

*Зіна в зарості пішла

Зіна зайчика знайшла.

Заховала у корзину.

Зверху кинула хустинку.

Зайчик хитрий був, як лис-

З-під хустинки втік у ліс.

docx
Додано
24 квітня 2023
Переглядів
492
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку