НАПИСАННЯ З ВЕЛИКОЇ БУКВИ НАЗВ МІСТ І СІЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ В ТЕКСТІ НОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ПЕРЕТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ.
Мета: ознайомити учнів з правилами написання назв міст і сіл з великої літери; закріплювати знання вивчених випадків уживання великої літери; розвивати мовлення учнів, уміння встановлювати відповідність; формувати компетентність спілкування рідною мовою, комунікативну, громадську компетентність; формувати навички роботи в групі; виховувати любов до своєї Вітчизни
Обладнання: слайдова презентація( вправа «Сходинки») , картки з прислів’ями, зображення України та Києва( фото або слайд) карта України, карти-розмальовки (на кожну дитину), картки для вправи «Прочитай та розмалюй», цеглинки LEGO з назвами міст, м’яч.
Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Основні галузі: мовно-літературна, громадська, соціальна і здоров’язбережувальна.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу. Емоційне налаштування. Вправа «Так , як мама обіймає»
Глибоко вдихнути носом, руки розвести в різні сторони, затримати дихання на три секунди, видихнути, обійняти себе як міцно, як тільки мама обіймає.
2. Вправа «Схованки»
- Діти, підготувала для вас цікаві віршики. Але деякі букви вирішили пограти в схованки та зникли. Спробуйте повернути їх на своє місце.
Наш …оркотик не гуляє, І сестричка …алочка,
Ниточки снує-мотає. …алочка-стрибалочка.
Як змотає на клубок,
Зшиє …алі фартушок. Котик …омчик йде по хаті,
Він збудить не хоче ...аті.
Є в нас дівчинка …аринка, Тихо в ліжко заглядає,
Зовсім крихітна дитинка. Біля ніжок спать лягає.
3. Вправа « Задом наперед»
- Прочитайте слово задом наперед . Що у вас утворилося?
АНИЩВІКЬТАБ
4. Каліграфічна хвилинка.
Бб Ба ат ть кі ів вщ щи ин на Батьківщина
Не повторна і єдина наша Батьківщина.
5. Вправа «Склади прислів’я». Робота в групах.
1) Об’єднання в 6 груп.
2) Виконання завдання( «зібрати» із слів прислів’я).
3)Презентація роботи групи: прочитати прислів’я та пояснити його значення.
Група 1 |
Батьківщина – мати, умій за неї постояти. |
Група 2 |
Людина без Батьківщини, як соловей без пісні. |
Група 3 |
Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя |
Група 4 |
На чужій стороні Батьківщина вдвічі миліша. |
Група 5 |
Немає в світі краще Батьківщини нашої. |
Група 6 |
Багато різних країн, а Батьківщина одна. |
6. Повідомлення теми уроку
- Як називається наша Батьківщина? ( Україна)
- А яка столиця України? ( місто Київ)
- Наш розумничок Ґаджик дізнався, як утворилася назва цього чудового міста.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Учні працюють в парі. Читають та розповідають правило на с. 65.
Фізкультхвилинка.
Шумить вітер, шумить ліс.
Тихо лісом ходить лис .
Заховався зайчик в кущ.
Із куща піднявся хрущ.
Не хитайте ви куща.
Не лякайте-но хруща.
Хай росте угору ліс .
Не чіпа хай зайця лис.
Тільки вітер « Шу-шу-шу!».
Сядьте тихо вас прошу.
Тарас Шевченко |
Колодяжне |
Катерина Білокур |
Моринці |
Леся Українка |
Богданівка |
Пальчикова гімнастика
На дверях замок висить.
Хто б зміг його відкрить?
Ми замочком стучимо,
Ми замочок крутимо,
Ми замочок вертимо.
Ми в замочок подивилися
І відкрили! ( Ручки розчепили)
Луцьк Вишгород Львів
Одеса Дніпро Ковель
Луцьк Ковель Львів Вишгород Дніпро Одеса |
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
Учитель кидає м’ячик. Учень який його отримав, говорить « Я знаю три назви міст».
Вправа «Сінквейн»
Учням пропонують скласти сінквейн з назвою міста(села) , де вони мешкають.
С.66, запам’ятати правило; вправа 6.