Пасіка
Екскурсія
Мета: узагальнити й систематизувати знання про різноманітність комах, їхню будову; особливості життєдіяльності, значення в природі та житті людини; формувати екологічні переконання учнів; розвивати їхній пізнавальний інтерес.
Хід екскурсії
1 Організаційний момент
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати,
Уважним бути, не зітхати,
А правильно відповідати.
Зберіть усі знання і сили,
Згадайте все, що ви учили.
Кінцева зупинка нашої подорожжі «Пасіка», де нам розкажуть про якості чабарівського меду та бджолині продукти: мед, пилок, прополіс, маточкове молочко, пергу, бджолину отруту. Також ви зможете більше дізнатися про особливості життєдіяльності та значення бджіл.
2 Цікаві факти про бджолу
Бджоли навіть у темряві можуть відчувати, де знаходиться сонце. Вони відчувають проміння, яке, заломлюючись, надходить з-за горизонту.
-
Бджола за один виліт приносить 0,05 г меду. Тобто, щоби принести 1 кг меду, їй треба зробити 50 тисяч вилетів і відвідати 10 мільйонів квіток. Літаючи зі швидкістю 65 км/год, бджола для цього повинна зробити «подорож» у сотні тисяч кілометрів.
-
У штаті Гайя (Бразилія) є бджоли, які виробляють кислий мед. Ці бджоли не мають жал.
-
Бджола за день запилює 7 тисяч квіток.
3 Прийом «Що? Де? Коли?»
-
Що станеться з бджолою ,коли вона вжалить людину? (Гине, тому що жало виривається із внутрішніми органами)
-
Що використовують як сировину 40 галузей промисловості: металургія, електрорадіотехніка, оптика, поліграфія та багато інших? Він входить до складу крему для взуття, ліків, косметичних засобів. Завдяки йому ми багато дізналися про життя давнього світу: до винайдення паперу писали на дощечках, покритих цією речовиною. Твори живопису, написані фарбами на його основі, після багатьох століть перебування під землею зовсім не втрачають яскравості й соковитості палітри. Про яку речовину йдеться? (Віск, який виробляють бджоли)
4 Народні прислів’я і приказки
-
Якщо меду багато, бджоли ледачіють.
-
Хочеш полизати меду — не бійся бджіл.
-
Краще одна бджола, ніж цілий рій мух.
-
Бджіл тримати — не в холодку лежати.
5 Підсумок екскурсії